Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: analog do 1000/2000 zł

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez olaf1985 Zobacz posta
    Zależy mi na dobrej jakości skanu i druku powiedzmy do formatu A4. Byc może masz racje,że warto to sprawdzić. W takiej sytuacji coś tańszego ale może z nie najniższej półki ? do 1000 zł mógłbyś polecić ?
    powiem tak - pożycz od kogoś jakikolwiek korpus (korpus to tylko skrzynka w analogu liczy się optyka i film) zrób jeden film - to będzie kolor czy bw? co fotografujesz? wywołaj lub oddaj do wywołania i skanowania wydrukuj zobacz czy rezultat cie zadowala. jeśli koniecznie chcesz kupić to w poście r_m masz tańsze modele. jesteś z krakowa lub okolic to mogę ci pożyczyć eosa 10 bo mi dwa takie leżą na półce - aparat prosty trzy punkty af ale wszystko działa, współczesne obiektywy działają (np.17-40, 70-300 bo innych nie używałem no jeszcze 10-22 od 16mm tez działał), a sigmę mogę sprawdzić bo nigdy do nie przypinałem do tego korpusu.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 19-11-2018 o 12:54

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    O tańszych modelach to ja nie pisałem, "tańsze" to jakiś EOS300 za 10zł. Nie, nie pomyłka, dziesięć złotych Mogę się założyć, że baterie do niego będą droższe.
    Przy czym też jestem zdania, że warto pobawić się samodzielnie w cały proces (koreks, powiększalnik), bo zlecenie skanowania, może jeszcze w przeciętnym labie, to nie jest najszczęśliwszy pomysł.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    O tańszych modelach to ja nie pisałem, "tańsze" to jakiś EOS300 za 10zł. Nie, nie pomyłka, dziesięć złotych Mogę się założyć, że baterie do niego będą droższe.
    Przy czym też jestem zdania, że warto pobawić się samodzielnie w cały proces (koreks, powiększalnik), bo zlecenie skanowania, może jeszcze w przeciętnym labie, to nie jest najszczęśliwszy pomysł.
    w całym procesie jest pewna magia którą skanowanie skanowanie i wydruk cyfrowy zabija (chociaż dwa lata temu widziałem fantastyczne "analogowe zdjęcie" z kamery LF które okazało się skanem kliszy z LF i wydrukiem z wielkoformatowej drukarki - wyglądało fantastycznie ale trochę inaczej skanuje się kliszę z LF a trochę inaczej z małego obrazka miałem, kiedyś skaner minoltę 5400? do małego obrazka ale jakoś mnie nie przekonała) - samodzielnie to raczej tylko bw - mz proces prosty i do zrobienia bez problemu w domu trzeba mieć tylko trochę (sporo) czasu i chęci.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Troche bez sensu fotografowac analogiem i zamieniac obraz na cyfre. To cos jak obecnie sprzedawane plyty winylowe czyli cyfrowa muzyka przeniesiona na analogowy nosnik. Poza szumami i trzaskami winyla zadnych korzysci. Jesli juz fotografia analogowa to od poczatku do konca czyli klisza, koreks, ciemnia, powiekszalnik, suszarka. Wtedy to ma sens.
    Nie do końca się z Tobą zgadzam. W fotografii modowej obecnie analog jest bardzo popularny, widać to w magazynach nawet tych prestiżowych typu Vogue, również w fotografii komercyjnej (nie mówię o postprodukcji w klimacie analogowym ).
    Wiele magazynów wydawanych jest obecnie tylko online, klienci komercyjni też bardzo często potrzebują materiał wyłącznie pod internet.

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Troche bez sensu fotografowac analogiem i zamieniac obraz na cyfre. To cos jak obecnie sprzedawane plyty winylowe czyli cyfrowa muzyka przeniesiona na analogowy nosnik. Poza szumami i trzaskami winyla zadnych korzysci. Jesli juz fotografia analogowa to od poczatku do konca czyli klisza, koreks, ciemnia, powiekszalnik, suszarka. Wtedy to ma sens.
    Z płytami czarnymi zgadzam się w 100%, bo tu w wyniku mamy "wady" obu nośników. Natomiast w przypadku fotografii jest suma plusów i minusów ale jeśli mówimy o jakiejś unikalnej magii analoga to może po tych skanach jednak część jej zostanie ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez olaf1985 Zobacz posta
    W fotografii modowej obecnie analog jest bardzo popularny, widać to w magazynach nawet tych prestiżowych typu Vogue, również w fotografii komercyjnej (nie mówię o postprodukcji w klimacie analogowym ).
    Wiele magazynów wydawanych jest obecnie tylko online, klienci komercyjni też bardzo często potrzebują materiał wyłącznie pod internet.
    Ja zgadzam się z tym, co napisał Przemek_PC, ale z zastrzeżeniem - chodzi o zwykły, przeciętny, amatorski poziom. O osoby, które kupują w pierwszym lepszym punkcie jakikolwiek leżący na półce negatyw kolorowy renomowanej marki "Color Negative" potem naświetlają go np. Zenitem (bo to lustrzanka, więc "będzie dobra jakość", to nic, że czasy naświetlania nie mają wiele wspólnego z opisem na kółku, ale to lustrzanka...) i zanoszą do wywołania do punktu, który z przyzwyczajenia nie wyrzucił filmówki na złom, a chemia pracuje w niej tylko z przyzwyczajenia. Potem takie dzieło trafia na labowy, szybki skaner, z podstawową jakością (bo lepsze skanowanie jest drogie), i znajomi się zachwycają "magią analogowych retro kolorów", nie mając pojęcia, ile rzeczy po drodze zostało spie...ne, i nie będąc w stanie powtórzyć efektów.
    Wydaje mi się, że osoby o których napisałeś postępują nieco inaczej, a w konsekwencji efekty są "nieco" inne.
    Dlatego w przeciętnych warunkach amatorskich dobrze byłoby do potwornej ceny sprzętu, sięgającej aż 20zł, dodać jakieś 100-200, i spróbować pobawić się w cały proces, ze względów technicznych jest to łatwiejsze w przypadku tradycyjnych, srebrowych materiałów cz-b. Chcąc osiągnąć "retro kolory" na zdjęciach szybciej, prościej i taniej byłoby pobawić się w ulubionym programie.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 19-11-2018 o 17:46

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    W 2001 roku przywiozłem kilkadziesiąt filmów (slajdy) z Toscanii. Wywołane w trzech polskich Pro Lab - z dwóch przyszły z zaciekami , zaświetleniami itp. Dałem część do skanowania i zrobienia odbitek - tym razem do cholernie drogich labów w Niemczech. Wyszedł szajs i zarzuciłem w ogóle focenie na 4 lata aż kupiłem 20D.
    Analog fajna sprawa jak ktoś panuje nad procesem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #18
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Ja też nie planowałem szybkiego przejścia na cyfrę, ale jak mi w najlepszym labie w mieście spaprali klisze z kilkutygodniowej wyprawy, to "się przerzuciłem". A co do meritum wątku, to wiele korpusów przerobiłem - i dla mnie najlepszy był wspomniany już eos3.

  9. #19
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Troche bez sensu fotografowac analogiem i zamieniac obraz na cyfre. To cos jak obecnie sprzedawane plyty winylowe czyli cyfrowa muzyka przeniesiona na analogowy nosnik. Poza szumami i trzaskami winyla zadnych korzysci. Jesli juz fotografia analogowa to od poczatku do konca czyli klisza, koreks, ciemnia, powiekszalnik, suszarka. Wtedy to ma sens.
    ..i czas
    5D
    M50

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ja zgadzam się z tym, co napisał Przemek_PC, ale z zastrzeżeniem - chodzi o zwykły, przeciętny, amatorski poziom. O osoby, które kupują w pierwszym lepszym punkcie jakikolwiek leżący na półce negatyw kolorowy renomowanej marki "Color Negative" potem naświetlają go np. Zenitem (bo to lustrzanka, więc "będzie dobra jakość", to nic, że czasy naświetlania nie mają wiele wspólnego z opisem na kółku, ale to lustrzanka...) i zanoszą do wywołania do punktu, który z przyzwyczajenia nie wyrzucił filmówki na złom, a chemia pracuje w niej tylko z przyzwyczajenia. Potem takie dzieło trafia na labowy, szybki skaner, z podstawową jakością (bo lepsze skanowanie jest drogie), i znajomi się zachwycają "magią analogowych retro kolorów", nie mając pojęcia, ile rzeczy po drodze zostało spie...ne, i nie będąc w stanie powtórzyć efektów.
    Wydaje mi się, że osoby o których napisałeś postępują nieco inaczej, a w konsekwencji efekty są "nieco" inne.
    Dlatego w przeciętnych warunkach amatorskich dobrze byłoby do potwornej ceny sprzętu, sięgającej aż 20zł, dodać jakieś 100-200, i spróbować pobawić się w cały proces, ze względów technicznych jest to łatwiejsze w przypadku tradycyjnych, srebrowych materiałów cz-b. Chcąc osiągnąć "retro kolory" na zdjęciach szybciej, prościej i taniej byłoby pobawić się w ulubionym programie.
    myślę że do zastosowań o jakich pisze olaf to raczej średni format wtedy i z zeskanowaniem mniejszy problem bo można na płaskim i z jakością łatwiej, ja kiedyś zeskanowałem klisze małoobrazkowe z dużej wycieczki (minolta 5400) ale byłem średnio zachwycony - widocznie nie umiem bo skaner ponoć przyzwoity, robię (ale bardziej nie robię niż robię - kupuję filmu do lodówki i nie jestem w stanie zużyć w sensownym czasie) tylko bw, wywołuję w domu - bw to proces prosty.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •