Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Tani używany monitor 24'

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Przy 80cd i innych ustawieniach/pobawieniu się wyszło już 0.5.

    Mam teraz podłączonego MB przez DP. Pytanie, jak to poustawiać. Czy kalibracja sprzętowa rozróżnia poszczególne wejścia sygnałowe i w w/w przypadku trzeba przeprowadzić to na nowo dla tego złącza czy wystarczy skopiować ustawienia/profil z windowsa i wczytać na maku?
    Początkujący od 4 lat...

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Tani używany monitor 24'

    Cytat Zamieszczone przez Paniki Zobacz posta
    Przy 80cd i innych ustawieniach/pobawieniu się wyszło już 0.5.

    Mam teraz podłączonego MB przez DP. Pytanie, jak to poustawiać. Czy kalibracja sprzętowa rozróżnia poszczególne wejścia sygnałowe i w w/w przypadku trzeba przeprowadzić to na nowo dla tego złącza czy wystarczy skopiować ustawienia/profil z windowsa i wczytać na maku?
    Wejście nie powinno mieć znaczenia chyba że połączysz po HDMI. Czy ten twój monitor ma sprzętową kalibrację? Bo jeśli tak to nie rozumiem jaki profil chcesz kopiować z windowsa. Efekt kalibracji powinien być zapisany w monitorze i nie ma znaczenia jakiego notebooka podłączysz. Swoją drogą to polecam też skalibrować macbooka co byś na jego ekranie też poprawnie sobie wyświetlał.

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Zrobiłem na nowo na maku na jednym z windowsowskich targetów i tam było dE=0.5, a na maku przy tym samym wyszło 0.17.

    Po przełączaniu wejść widać na monitorze, że zmieniają się jego ustawienia/kolory. Tak, to sprzętowa, tak, zamierzam również oprofilować wbudowany ekran.
    Ostatnio edytowane przez Paniki ; 23-05-2019 o 18:49
    Początkujący od 4 lat...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •