Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Tani używany monitor 24'

  1. #1

    Domyślnie Tani używany monitor 24'

    Witam.

    Na wstępie zastrzegę sobie, proszę bez komentarzy "nie ma tanio i dobrze"

    Właśnie pada mi powoli mój stary biurowy hapek, szukam czegoś taniego na czym będę mógł od czasu do czasu poprawić jakieś tam zdjęcie, chociaż fotografuję sporadycznie, pracuję głownie w edytorach tekstu.

    Rozgadałem się za używanym(niekoniecznie) monitorem, który będzie mieć możliwości odrobinę większe niż przeciętny biurowiec jeśli chodzi o jakość obrazu.
    IPS, pivot(niekoniecznie) etc.
    Kierując się informacjami, które znalazłem na Internecie uwagę swoją zwróciłem na Dell'e serii U, np. U2410 oraz Nec'e np. EA244WMi
    Za używki na znanym serwisie aukcyjnych życzą sobie w granicach 450-550 zł.

    Ale przeglądając inne oferty zwróciłem, że za te same pieniądze może też kupić nowe Samsungi(np. S24F352FHUXEN) czy LG(np. 24MP59G) też na matrycy IPS, też 24'.

    Używki Nec'a i Dell'a to jednak monitory sprzed 7-10 lat, bez gwarancji, więc sam się zastanawiam.

    Pytanie jest takie, czy ktoś widział czy używał wymienione przeze mnie monitory i potrafi cokolwiek doradzić?
    Lepiej kupić używkę Dell/Nec czy nowego Samsunga/LG?

  2. #2
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Cytat Zamieszczone przez coniu Zobacz posta
    Używki Nec'a i Dell'a to jednak monitory sprzed 7-10 lat, bez gwarancji, więc sam się zastanawiam.
    Używanego Neca EA244WMi kupisz za 379 zł z roczną gwarancją, a z dwuletnią - za 459 zł.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #3

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    No tak, kwotę podałem przybliżoną na podstawie cen Dell'a który bardziej mnie zainteresował, że znam firmę z laptopów i serwerów.
    Mniej może mi nawet chodzi o gwarancję, co o fakt, że poleasingowe monitory mają swój przebieg nie wiadomo na ile są "wypalone"

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Ostatni wysyp EA244WMi obfituje w egzemplarze mające wszelkie cechy elektronicznego złomu. Przyjechało ich do Polski takie zatrzęsienie, że sam się zainteresowałem, aby kupić tanie monitory do celów technicznych. Choć jeden na kilkadziesiąt da się trafić na całkiem ok, to niestety, w większości to jest padło, z licznikami pod 20 tys h, uszkodzeniami, że o zżółkniętych obudowach nie wspomnę. Jeśli ktoś ma trochę zaparcia i dogada się ze sprzedawcą, można spróbować poprzebierać. Mi się kilka udało trafić rodzynków, ale ile się tego na przeglądałem, to tragedia.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ostatni wysyp EA244WMi obfituje w egzemplarze mające wszelkie cechy elektronicznego złomu. Przyjechało ich do Polski takie zatrzęsienie, że sam się zainteresowałem, aby kupić tanie monitory do celów technicznych. Choć jeden na kilkadziesiąt da się trafić na całkiem ok, to niestety, w większości to jest padło, z licznikami pod 20 tys h, uszkodzeniami, że o zżółkniętych obudowach nie wspomnę. Jeśli ktoś ma trochę zaparcia i dogada się ze sprzedawcą, można spróbować poprzebierać. Mi się kilka udało trafić rodzynków, ale ile się tego na przeglądałem, to tragedia.
    To są wszytko dla mnie cenne uwagi za które serdecznie dziękuję.

    Tak przeglądałem oferty i sam się dziwiłem, dlaczego teoretycznie dobry monitor jest za taką niską cenę.
    Zauważyłem też, że są droższe egzemplarze +100zł opisane jako "idealne" i to podejrzewam są odpowiedniki twoich rodzynków.
    Ale nie widząc na własne oczy konkretnego egzemplarza i kupując w ciemno to jednak duże ryzyko, mieszkam na prowincji i nie mam dużych możliwości by połazić po salonach i powybrzydzać.
    Ciekawe jak mają się do tego NEC'a Dell'e serii U.
    No i znów się powtórzę - czy nie lepiej kupić nowego Samsunga/LG, mam pewność że sprzęt będzie nowy.

    P.S.
    Znalazłem jeszcze Eizo EV2335W oraz S2431W, w podobnych cenach, ale podejrzewam, że to ten sam przypadek co tego NEC'a
    Ostatnio edytowane przez coniu ; 13-11-2018 o 14:21

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    +100 to za te nieco mniej "zajechane". Aby wygrzebać względnie dobre, trzeba przebierać. Mi realnie wychodziła cena x2,5 w stosunku do wywoławczej jak przebierałem i udało się wyrwać kilka dobrych.

    DELL-e niezależnie od serii są gorsze od tanich NEC-ów EA, nawet zużytych. Dużo gorsze. To w ogóle inna klasa. O marketowych szajsungach i lg szkoda farby na klawiaturze aby się w ogóle o nich wypowiadać.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Pogrzebałem trochę na sieci szukając opinii o Dell'u i faktycznie raczej nieprzychylne komentarze, jeśli chodzi o serie U2410-13, nie wiem jak nowsze, nowszy U2414 kosztuje używka circa 6oozł, nie kierowałem się opiniami w sklepach (pisanych w części pewnie przez samych sprzedawców) a na forach internetowych użytkowników - problemy ze smużeniem i przebarwieniami.
    Czyli skupiam się na NEC'ach.

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Ja kupiłem Samsunga f580 z funkcją odpoczynku oczu (już większość sprzętu to ma) kosztował około 500 zł i myślę że to dobra opcja.
    Ale dell ogólnie jeśli chodzi o notebooki to jest lepszą firmą jeśli chodzi o wytrzymałość !

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ostatni wysyp EA244WMi obfituje w egzemplarze mające wszelkie cechy elektronicznego złomu.
    Rzeczywiście, chyba wszystkie firmy handlujące tzw. sprzętem poleasingowym mają ten model w ofercie. Kupiłem ze dwa tygodnie temu trzy sztuki, w jednym egzemplarzu obraz "pływał", a po tygodniu wypatrzyłem coś na kształt wypalonego prostokąta, jak poniżej. Ale trochę różniło się to od wypalonych pikseli, poza tym miejsce raczej nietypowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5506.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	437,6 KB
ID:	1422

    Wymieniłem na drugi egzemplarz. Po 1-2 godzinach od włączenia - znów zauważyłem wypalone piksele (tym razem nie mam wątpliwości co to jest), ale... na drugi dzień zniknęły i przez 8 godzin się nie pojawiły.
    Trzeba będzie obserwować, w razie czego rok gwarancji jest.

    Do pracy z kolorem raczej bym takiego monitora nie kupił. Moje jedenastoletnie Eizo S2231W jest w zdecydowanie lepszym stanie, mimo 27 tysięcy godzin "przebiegu".
    Szkoda, że już nie monitorów na takiej matrycy, ale w większym wydaniu.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Tani używany monitor 24'

    To są monitory z urzędów a tam póki co nie ma nic większego na biurkach, więc nie ma szans na duże wysypy 27".

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •