Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [iDaft] Klatki z podróży

  1. #1

    Domyślnie [iDaft] Klatki z podróży

    Witam serdecznie,
    Pstrykam zdjęcia amatorsko, ale wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia, a ewentualne wsparcie i opinie bardziej doświadczonych użytkowników podnoszą na duchu lub pomagają w podniesieniu swoich możliwości.

    W tym wątku będę prezentował swoje szoty z różnych zakątków świata, niektóre z tych zdjęć mają już trochę lat, choć z tego co pamiętam, to maksymalnie 3. Będę starał się zamieścić jakieś krótkie opisy zdjęć i historii z nimi związanymi, jeśli będę pamiętał.

    Mój sprzęt: Canon 550D+grip+Sigma 18-50/Samyang 14mm/Yongnuo 50 1.8. Ew. dron DJI Phantom 3 (mam nadzieję, że zdjęcia z takiego sprzętu też mogę tutaj publikować).

    No to zaczynamy!

    Florencja, ostatni tydzień wakacji 2018

    Wakacje zmierzały już ku końcowi, więc należało je zakończyć w ładnym stylu. Bilety kupiłem tydzień przed wylotem, przejrzałem przewodniki i Flickra, zarezerwowałem mieszkanie w strategicznym miejscu (200m od Santa Maria del Fiore), i zacząłem się pakować. Wylądowałem w Bolonii, przeprawiłem się kapryśnymi pociągami do miejsca docelowego, zostawiłem rzeczy w pokoju i wyszedłem na miasto z Samyangiem i 50tką... Wow! To miasto powala. Il Duomo na żywo to jest totalny kosmos. Byłem już wcześniej we Włoszech, ale Florencję znałem tylko z książek Dana Browna, więc byłem podwójnie zszokowany. Chodziłem rano po śniadaniu, w południe w czasie sjesty, wieczorem przychodziłem z winkiem i siadałem pod drzwiami Katedry, nie mogąc do końca nacieszyć się architekturą i kunsztem budowniczych. Trzeba jednak zauważyć, że Florencja, mimo całego swojego uroku, jest strasznie kapryśna do fotografowania. Wszędzie wysoko, ciasno, na Piazzo del Duomo nawet 14mm sobie nie radziło, a do tego mnóstwo ludzi wokół. Zwiedziłem ogrody Boboli, Palazzo Pitti, wszelkie muzea i galeria oraz wszedłem na Piazzale Michelangelo, ale na zdjęciach wszędzie tylko ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie... Strasznie byłem niezadowolony z tego faktu, więc zdjęć jest mało, katedry prawie w ogóle nie ma, bo po co mi takie zdjęcia, gdzie zamiast zielonych i białych marmurów, pół kadru zasłaniają żółci Azjaci. A dronem latać nie można.

    Widok z Piazzale Michelangelo: 50/1.8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4856-2.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	183,0 KB
ID:	1402

    Sufit w Baptysterium: Tutaj wyjątkowo D7000+Sigma 10-20
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5028-3.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	430,2 KB
ID:	1403

    Znowu sufit w Baptysterium, ale 550D+Samyang
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4963.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	413,1 KB
ID:	1404

    Kościół Santa Croce, Samyang
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4472.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	292,2 KB
ID:	1405

    Nie pamiętam co to, Samyang:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4455.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	274,2 KB
ID:	1406

    Jedna z ciasnych uliczek, Samyang:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4427.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	438,2 KB
ID:	1407

    Wieża Il Duomo, Samyang:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4409.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	247,4 KB
ID:	1408

    Widok z kopuły Brunelleschiego, Samyang:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4910.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	255,6 KB
ID:	1409

    Most Ponte Vecchio, Yongnuo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4590.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	247,0 KB
ID:	1410

    Wyjście z Palazzo Vecchio:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5056.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	195,4 KB
ID:	1411

    A i jako ciekawostkę dodam, że pod koniec mojego pobytu Michael Bay również zawitał do Florencji i kręcił swój nowy film dla Netflixa. Dużo strzałów, zablokowali ulice. Pod moim mieszkaniem. O 7 rano. Nawet zdjęć nie pozwolili robić.

    Zapraszam do komentowania!
    Ostatnio edytowane przez iDaft ; 10-11-2018 o 19:22

  2. #2

    Domyślnie Odp: [iDaft] Klatki z podróży

    Dzisiaj krótko, ale tylko jedna fotka.

    Bukowina Tatrzańska, ferie zimowe 2018.

    Tzn. ferie dla województwa podlaskiego tj. końcówka stycznia-początek lutego. Ogólnie rzecz biorąc kupując drona parę lat temu, nie spodziewałem się ile frajdy przyniesie malutki sensor na czterech wiatrakach. Pierwsze miesiące wylatałem chyba z 1000godzin, także śmiało chyba mogę startować po licencję pilota komercyjnego. Możliwości mojego Phantoma są co prawda mocno ograniczone, w międzyczasie wyszło naprawdę wiele lepszych modeli, ale zawsze lepiej tak, niż w ogóle. Do tego jest strasznie wielki, a plecak transportowy na niego jeszcze większy, więc jego mobilność jest średnia. Ale ma RAWy! I to mi w sumie wystarczyło, żeby podlecieć pod granicę parku narodowego (w samym parku już nie można latać bez zezwolenia) i cyknąć parę fotek ośnieżonych gór (w sumie to bardziej jakiejś polany, ale góry też są). A tutaj efekty:

    DJI Phantom 3 Standard
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0028-2.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	382,5 KB
ID:	1414

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •