Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: NEC 2690WUXi2 kontra Eizo SX2262W

  1. #1
    Coś już napisał Awatar maati
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    93

    Domyślnie NEC 2690WUXi2 kontra Eizo SX2262W

    witam.
    Mam takie pytanie do bardziej zorientowanych w temacie monitorów. Na ten moment posiadam monitor Eizo SX2262W i zastanawiam się nad wymiana na wiekszy, ponieważ jednak 22' strasznie mnie irtuje, innych w sensie technicznych zastrzeżeń nie mam. Dowiedziałem się, że równie dobrym uzywanym monitorem do fotografii jets NEC269WUXi2. Mój monitor ma około 5000h także nie duzo. Do tego mam kalibrator x-rite i1 Display Pro, którym kalibruję co jakiś czas Eizo. Czy wymieniony Nec bedzie poddawał sie kalibracji tym kalibratorem? Czy technicznie Nec nie będzie gorszy?
    Może nie warto iść w taką zamianę tylko raczej poszukać jednak nowego monitora, ale wiadomo cena pewnie spora. Tak naprawdę gdyby nie fakt, że za każdym razem muszę po wgraniu w PS zmniejszać fotkę, to nie myślałbym nad taką zmianą.
    Canon 5d MKII, MKIII, C85 1,4IS + 580EXII, C35 1,4 C24 1,4 fish

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: NEC 2690WUXi2 kontra Eizo SX2262W

    2690WUXi2 ma piksele jak konie. W porównaniu do SX2262W obraz jest kosmicznie nieostry. Technicznie jest lepszy, ale trudno na niego patrzeć. Inna sprawa, że to przedwieczny model, raczej nie ma na rynku sprawnych egzemplarzy.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar maati
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: NEC 2690WUXi2 kontra Eizo SX2262W

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    2690WUXi2 ma piksele jak konie. W porównaniu do SX2262W obraz jest kosmicznie nieostry. Technicznie jest lepszy, ale trudno na niego patrzeć. Inna sprawa, że to przedwieczny model, raczej nie ma na rynku sprawnych egzemplarzy.
    Nie wiesz czy sa szanse np kupić nowy zostawiając w rozliczeniu mój?
    Ogólnie w cenie do 2,5 tyś na poziomie mojego Eizo, co byś mógl polecić. Aha Eizo lub Nec inne marki raczej mnie nie interesują. minimum 24''
    Canon 5d MKII, MKIII, C85 1,4IS + 580EXII, C35 1,4 C24 1,4 fish

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: NEC 2690WUXi2 kontra Eizo SX2262W

    Nowy monitor sprzed lat? Jakim cudem? W okolicach 2,5 tys proponuję się zastanowić nad:
    https://monitory.mastiff.pl/monitory...i-2-color.html
    Jeśli budżet pozwoli na ciut więcej:
    https://monitory.mastiff.pl/monitory...wmi-color.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •