Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wymiana Canon EOS 400D na ... no własnie co? Fundusze 1000-1500 zł max.

Widok wątkowy

  1. #1

    Domyślnie Wymiana Canon EOS 400D na ... no własnie co? Fundusze 1000-1500 zł max.

    Witam
    Mój pierwszy temat.
    Otóż bo latach dziennej pracy z Canonem EOS 400D naszła mnie ochota na wymiane body na coś z jeszcze większym użytecznym ISO ale bez utraty jakości na obrazku.
    Rozważam używki w cenie 1000-1500zł, choć wolę mniej tak max do 1000 zł za samo body.
    Chciałbym zostawić szkiełka z 400D ( kit, 50 mm 1/8, Sigma APO 70-300 Macro. )
    W tej chwili w moim zasięgu jest Canon EOS 50D oraz z zalecenia znajomego fotografa tez Canon EOS 7D.
    Tak znam zalety 7D ( szybki AF ) Jak z celnością? Porównywalnie do 50D?
    Jak z użytecznym ISO w pomieszczeniach? Dajmy na to bez konieczności włączania lamp błyskowych, np robiąc zdjecia przy swietle zastanym ( dzień, swiatło padajace z okna ) lub przy świetle lampy ściennej.
    Fotografia portretowa, aktowa, choć czasem produktowa dla własnego użytku ( artykuły na grypie facebookowej tematycznej komputerowej )

    50D można dorwać za ok 700-900 zł z niedużym przebiegiem w granicach 30-50 tys. Gdzie 7D to koszt ok 900-1400 zł za też ok 50 tys przebieg.
    Staram się dorwać samo body + potrzebne drobiazgi w zestawie typu akumulatorki, ładowarka, karty ... bez np. obiektywu w zestawie.

    7D w sumie tez by mi się przydał przy zdjęciach przyrody, typu ptaszki ( stąd wlaśnie Sigma ) choć jeszcze nie robiłem więc nie wiem czy mi sie spodoba ten rodzaj fotografii.
    No i nie wiem jak z video? W sumie nieraz by przydałoby sie coś nakrecić, ale czy bedzie to dobra jakość bez konieczności zbytniej obróbki video?


    Warto dopłacić te 300-400 zł do 7D?
    Ostatnio edytowane przez Airborne82 ; 08-11-2018 o 01:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •