Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Canon 6D Mark II czy....?

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Canon 6D Mark II czy....?

    Na wstępie chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy.
    A teraz przechodząc do tematu, od dobrych 10 lat jestem posiadaczem Canona 450D, ostatnio stwierdziłem,że chyba czas by zmienić body na coś bardziej zaawansowanego i współczesnego. Od kilkunastu dni siedziałem,czytałem i już praktycznie byłem pewien,że chcę 6D Mark II,nawet żonę udało się przekonać ? Dziś odkryłem,że miałem błędne założenie na wstępie,a mianowicie założyłem sobie,że zmienię body a póki co zostanę przy szkłach jakie mam, a mianowicie Sigma 17-50 f/2,8 EX DC OS, oraz Sigma 70-300 APO. Nie jest tego dużo ale byłem zdania,że póki co mi wystarczy a z czasem się uzupełni. Dopiero dziś się doczytałem że ta sigma nie jest przeznaczona do pracy z ff. I teraz dylemat,sprzedać obiektywy,kupić wymarzone 6D i jedno szkło na początek, czy może zostawić szkła,zamiast ff kupić np 80D albo 7D Mark II ? Sam już nie wiem. Fotografią zajmuję się hobbistycznie, głównie krajobrazy, na spacery,trochę portretu, tak żeby móc fajne zdjęcia dzieciakom i żonce porobić, w przyszłości może cos ambitniejszego. Póki co budżet koło 6tys. Stąd pytanie do Was drodzy forumowicze. Jest sens z tak niewielką kwotą iść w ff czy zostać przy aps-c ? Wszelkie sugestie i porady mile widziane. Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam .

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Z jakiego powodu chcesz FF?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Jak nie zarobkowo to bym pomyślał o M5 lub M50 (+przelotka na EF) i ze 2-3 szkiełka.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Michal ; 06-11-2018 o 18:33
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Jak nie zarobkowo to bym pomyślał o M5 lub M50 (+przelotka na EF) i ze 2-3 szkiełka.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    Hm....jakoś te bezlusterkowce nie przemawiają do mnie

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    7D Mark II ma sens jeżeli potrzebujesz szybkostrzelności, czyli głównie sport. Dla Twoich zastosowań lepsze jest 80D.
    No to już 1 dylemat mniej

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Sprzedaj Sigmę 17-50, kup canona 6d mkI zamiast mkII i do tego jakąś swoją ulubiona ogniskową. Jak chcesz zooma to pewnie wystarczy na używany 17-40L, lub 24-105, jak chcesz stałki to też jakieś 28, 35, czy 50, czy 85 bez problemu wyrwiesz.
    No jest to jakiś pomysł,też myślałem o 6D a potem zacząłem czytać i dlatego jakoś na 6D II się nastawiłem.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez drakkain Zobacz posta
    Fotografią zajmuję się hobbistycznie, głównie krajobrazy, na spacery,trochę portretu, tak żeby móc fajne zdjęcia dzieciakom i żonce porobić, w przyszłości może cos ambitniejszego.
    7D Mark II ma sens jeżeli potrzebujesz szybkostrzelności, czyli głównie sport. Dla Twoich zastosowań lepsze jest 80D.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z jakiego powodu chcesz FF?
    Powiem tak,nigdy nie miałem,więc nie wiem w 100% czy potrzebuję, z tego co do mnie przemawia po przeczytaniu iluś tam wątków i własnych spostrzeżeniach za ff dla mnie przemawia głębia ostrości, mniejsze szumy, większa możliwość wyciągnięcia czegoś ze zdjęcia, brak cropa ( częście mi brakuje w krajobrazie ogniskowych poniżej 17mm które mam niż w 2 stronę). Wiem,że większość udanego zdjęcia to umiejętności plus szkła a potem body, ale jakoś stwierdziłem że zmieniając i rozwijając swoje umiejętności ptzerzuciłbym się na pełną klatkę. złe założenia ?

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez drakkain Zobacz posta
    Powiem tak,nigdy nie miałem,więc nie wiem w 100% czy potrzebuję, z tego co do mnie przemawia po przeczytaniu iluś tam wątków i własnych spostrzeżeniach za ff dla mnie przemawia głębia ostrości, mniejsze szumy, większa możliwość wyciągnięcia czegoś ze zdjęcia, brak cropa ( częście mi brakuje w krajobrazie ogniskowych poniżej 17mm które mam niż w 2 stronę). Wiem,że większość udanego zdjęcia to umiejętności plus szkła a potem body, ale jakoś stwierdziłem że zmieniając i rozwijając swoje umiejętności ptzerzuciłbym się na pełną klatkę. złe założenia ?
    Przewaga 6D II nad 80D to głębia ostrości i mniejsze szumy. Natomiast jeśli chodzi o łatwość obróbki to przewaga wcale nie jest taka oczywista. 80D góruje tu większą dynamiką, a także mniejszymi szumami jeśli chodzi o możliwości późniejszego wyciągania szczegółów z cienia. AF w tej puszce też jest niezły i wcale dużo nie ustępuje 7D II.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Sprzedaj Sigmę 17-50, kup canona 6d mkI zamiast mkII i do tego jakąś swoją ulubiona ogniskową. Jak chcesz zooma to pewnie wystarczy na używany 17-40L, lub 24-105, jak chcesz stałki to też jakieś 28, 35, czy 50, czy 85 bez problemu wyrwiesz.

  9. #9
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Obrabiam codziennie rawy z 5dmkII i 80d (na 100% podglądzie) - i pod każdym względem 5tka daje lepszy obraz, więc jak to mówią psychologowie - to "wszystko zależy od..."

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Obrabiam codziennie rawy z 5dmkII i 80d (na 100% podglądzie) - i pod każdym względem 5tka daje lepszy obraz, więc jak to mówią psychologowie - to "wszystko zależy od..."
    Tak jak myślałem,ile osób tyle pomysłów i opinii ? kurcze,sam też się jakoś tak kolokwialnie mówiąc napaliłem na tą pełną klatkę. Tak myślę że póki co może zostawiłbym ten tele od sigmy ( bo on chyba bedzie współpracował z ff ?), do tego dokupić 50mm 1.8 canona plus jakiś szeroki kąt i na początek chyba wystarczy ? a może sprzedam tą sigmę 17-50 i wtedy coś używanego kupię. Jakieś propozycje ,jaki zoom w cenie koło 1000zł ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •