Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Canon 6D Mark II czy....?

  1. #21

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Decyzja zapadła, ostatecznie biorę 80D póki co ?

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    I bardzo rozsądnie. Czasami dziwię się temu parciu na FF, jakby to była przepustka do fotografii artystycznej .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I bardzo rozsądnie. Czasami dziwię się temu parciu na FF, jakby to była przepustka do fotografii artystycznej .....
    Oj tam Przecież nie od dziś, że każdy profesjonalny fotograf i do tego artysta musi focić "luszczanką" i tylko FF. Wiadomo, że tylko full frame zapewni niepowtarzalną magię obrazka oraz mistyczną plastykę obrazu Nikt nie weźmie na poważnie fotografa z takim małym niby aparatem co to nawet lustra nie ma w środku i jakimś maciupkim obiektywem

    A na serio to również popieram oraz każdy dowolny format, jaki tam komu odpowiada
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-11-2018 o 21:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Dziękuję za wszystkie głosy i podpowiedzi, jak już go będę miał podzielę się spostrzeżeniami .

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I bardzo rozsądnie. Czasami dziwię się temu parciu na FF, jakby to była przepustka do fotografii artystycznej .....
    To ja powiem o własnych przemyśleniach .
    Przygodę z FF zaczynałem od 5DII zaraz po jego wprowadzeniu na rynek. Przedtem użytkując body xxxD i 30D przeskok był kosmiczny. Później naturalnie po premierze kupiłem 5DIII, które mam do dziś i użytkowałem równolegle z 50D. Tak mniej więcej rok temu wpadłem na pomysł, żeby stare wysłużone body 50D zamienić na 7DII, co też zrobiłem. Aparat fajny, obsługa praktycznie jak w 5DIII, więc dodatkowa zaleta. Jednak na tyle "przyzwyczaiłem" się do obrazka FF, że cały czas coś mi nie pasiło w tym cropie. Równoległe focenie zawsze powodowało to, że zdjęcia z FF były wyraźnie lepsze, stąd zdecydowałem że nie chcę mieć dalej cropa i zdecydowałem się na wymianę 7-ki na 6DII. I nie chodzi tu o parcie na szkło czy zapędy fotografii artystycznej, bo jestem amatorem i zdjęcia robię dla przyjemności. Chodzi o proste, ludzkie odczucie .

    I jeszcze się waham czy zdecydować się na 6DII czy na 5DIV. Tego ostatniego świadomie nie kupiłem po premierze, bo w porównaniu z 5DIII różnicy wielkiej nie zauważyłem. Pomysł więc mam dziś taki, żeby dokupić 6DII a wysłużone 5DIII wymienić dopiero na 5DV pewnie za jakieś 2 lata.

    Czy jest ktoś z szanownego grona, kto równolegle korzysta z 5-ki i 6-ki i może doradzić/odradzić taką decyzję. Chodzi głównie o kwestie użytkowania, ergonomii itp. Klawiszologia całkiem inna i czy idzie się przyzwyczaić czy cały czas trzeba z tym walczyć?
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Czy jest ktoś z szanownego grona, kto równolegle korzysta z 5-ki i 6-ki i może doradzić/odradzić taką decyzję. Chodzi głównie o kwestie użytkowania, ergonomii itp. Klawiszologia całkiem inna i czy idzie się przyzwyczaić czy cały czas trzeba z tym walczyć?
    A jaki jest w ogóle sens używania (amatorsko) dwóch body równolegle ? Jeszcze bym zrozumiał FF i crop, ale 2x FF ?
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #27

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    A kto bogatemu zabroni?
    Znam gościa, który używa amatorsko dwóch systemów jednocześnie, łącznie z topowymi puszkami canona i nikona.

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    A jaki jest w ogóle sens używania (amatorsko) dwóch body równolegle ? Jeszcze bym zrozumiał FF i crop, ale 2x FF ?
    Sens dokładnie taki sam, jak profesjonalnie. Masz dwa różne obiektywy na dwóch body... Nie bardzo rozumiem to zdziwienie. Jak ktoś robi reportaż czy sport (zwłaszcza na sali), stać go na takie rozwiązanie i mu pasuje, to w czym problem?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    A jaki jest w ogóle sens używania (amatorsko) dwóch body równolegle ? Jeszcze bym zrozumiał FF i crop, ale 2x FF ?
    Jak nie rozumiesz to słabo, bo to proste jak drut .
    Sosnowy wyżej pięknie to opisał . Wygodne, praktyczne i jakościowo zadowalające.

    W sumie to kompletnie nie rozumiem pytań czym się różni sprzęt dla amatorów od tego dla zawodowców, słabe to .

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark II czy....?

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    To ja powiem o własnych przemyśleniach .
    Przygodę z FF zaczynałem od 5DII zaraz po jego wprowadzeniu na rynek. Przedtem użytkując body xxxD i 30D przeskok był kosmiczny. Później naturalnie po premierze kupiłem 5DIII, które mam do dziś i użytkowałem równolegle z 50D. Tak mniej więcej rok temu wpadłem na pomysł, żeby stare wysłużone body 50D zamienić na 7DII, co też zrobiłem. Aparat fajny, obsługa praktycznie jak w 5DIII, więc dodatkowa zaleta. Jednak na tyle "przyzwyczaiłem" się do obrazka FF, że cały czas coś mi nie pasiło w tym cropie. Równoległe focenie zawsze powodowało to, że zdjęcia z FF były wyraźnie lepsze, stąd zdecydowałem że nie chcę mieć dalej cropa i zdecydowałem się na wymianę 7-ki na 6DII. I nie chodzi tu o parcie na szkło czy zapędy fotografii artystycznej, bo jestem amatorem i zdjęcia robię dla przyjemności. Chodzi o proste, ludzkie odczucie .

    I jeszcze się waham czy zdecydować się na 6DII czy na 5DIV. Tego ostatniego świadomie nie kupiłem po premierze, bo w porównaniu z 5DIII różnicy wielkiej nie zauważyłem. Pomysł więc mam dziś taki, żeby dokupić 6DII a wysłużone 5DIII wymienić dopiero na 5DV pewnie za jakieś 2 lata.

    Czy jest ktoś z szanownego grona, kto równolegle korzysta z 5-ki i 6-ki i może doradzić/odradzić taką decyzję. Chodzi głównie o kwestie użytkowania, ergonomii itp. Klawiszologia całkiem inna i czy idzie się przyzwyczaić czy cały czas trzeba z tym walczyć?
    weź R
    w euroagd jest na 30 rat 0% i Dwie raty gratis!
    W ratach płacisz tylko 10265,64 zł!
    sam się zastanawiam czy sobie Mikołaja nie zrobić
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 11-12-2018 o 18:51
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •