Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Fotografia nocnego nieba

  1. #1

    Domyślnie Fotografia nocnego nieba

    Dzień dobry, zaglądam na forum od jakiegoś czasu ale pierwszy raz piszę post a zatem witam wszystkich

    Zazwyczaj fotografuję bezlusterkowcami i kompaktami natomiast w ostatnim czasie wpadł mi w ręce 5D Mark III i próbowałem swoich sił w fotografii krajobrazowej oraz w fotografii nocnego nieba. W szczególności nocna fotografia sprawiła mi duży problem. Fotografowałem w górach w miejscu oddalonym od świateł. Kombinowałem z różnymi ustawieniami aparatu, zazwyczaj były to jednak ustawienia jakie w teorii powinny przynieść oczekiwany skutek natomiast rezultaty ani razu mnie nie zadowoliły. Większość zdjęć wykonałem na ISO od 1600 do 3200, przysłona od 2.8 do 4.0, ogniskowa 16-35, tryb manualny, stosowałem się do zasady 600 (zazwyczaj jednak 500) a i tak każde zdjęcie w moim odczuciu było zbyt ciemne. Zazwyczaj zdjęcia naświetlane były przez około 20 sekund. Zanim zabrałem się za fotografie nocnego nieba obejrzałem kilka tutoriali i praktycznie u każdego fotografującego zdjęcia na podglądzie wyglądały o wiele lepiej, były dużo jaśniejsze i o wiele bardziej szczegółowe. Wrzucam tu fotkę jednego ze zdjęć wykonanych tamtego wieczoru, mogę dodać, że było to jedno z jaśniejszych zdjęć, ustawienia - 16mm, ƒ/3.5, 20s, ISO 1600.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_OTL68801.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	770,3 KB
ID:	1365
    Jeżeli macie jakieś rady co powinienem poprawić, zmienić w samym aparacie to proszę o pomoc. Sam kombinowałem długo i już nie wiem co robię źle.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Brakuje tu obróbki, bo jak się tak na początek krzywymi wyjedzie górą w lewo to już coś zaczyna być widać. Jeśli chodzi o obróbkę jest tego na YT mnóstwo, polecam. Co do ustawień aparatu to max otwarta przysłona, a dalej to tak jak robisz, czyli "500" lub "600". No i zapis w RAW.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Tutaj przesłałem zdjęcie takie jak wyszło z aparatu, co do obróbki to trochę nad tym pracowałem ale również efekty takie sobie, owszem wyciągnąłem więcej (zdjęcie niżej) ale obróbka sama w sobie nie stanowi dla mnie problemu. Martwi mnie, że zdjęcia wychodzą bardzo ciemne, wydaje mi się, że z tak ciemnego RAWa cieżko będzie później coś zrobić. Zauważyłem to zwłaszcza w innych zdjęciach, gdzie próbowałem "wyciągnąć" cienie. Pojawiał się wtedy kolorowy szum i całość wyglądała kiepsko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_OTL6881012.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	691,3 KB
ID:	1366

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Dobre jasne szkło. Iso bym obniżył, ze względu na szumy i utratę kolorków. I wydłużył czas naświetlania. Być może ruch ziemi będzie tworzył smugi, Wtedy trzeba by zainteresować się mechanizmem z silniczkiem, który dostosowywałby ruch aparatu do ruchu ziemi.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Ostatnio edytowane przez rafels3 ; 13-01-2019 o 00:52

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    czemu robisz na 3.5 ? otwórz na maxa do 2.8 i czas spróbuj 25-30 sek.
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  7. #7

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Fajna technika, thx!

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Mamy epokę fotografii cyfrowej, cudowny czas kiedy można eksperymentować nie marnując materiału. Nic nie kosztuje zmiana czasu naświetlania, przesłony, migawki... A tu ciągle ludzie wchodzą na fora i pytają o rozwiązanie problemu, który sami mogliby rozwiązać szybciej i łatwiej już podczas robienia zdjęcia... Czy to jest lenistwo czy bezmyślność?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    o przydatny link, dzieki

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Fotografia nocnego nieba

    Robione C6D Mk.II i 24-70/2.8 G2.
    Ostatnio edytowane przez parman ; 13-02-2019 o 08:14

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •