Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Jazzman
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Kompletnie wypadłem z obiegu w kwestii lamp.
    Na forum dużo można znaleźć o lampach Yongnuo, równiez słów krytycznych jak i w sieci sporo krytyki ze względu na słabą jakość i trwałość tych lamp.
    Natomiast na zagranicznych serwisach widzę dużo pochlebstw odnośnie lamp Godox, które być może byłyby lepszą alternatywą? U nas niewiele na ten temat znalazłem.

    Czy ktoś miał bliższe doświadczenie z lampami Godox? Potrzebuję kupić coś do około 600zł z pełną automatyką.

    Jak pisałem trochę wypadłem z obiegu odnośnie zagadnienia lamp i jestem mocno zagubiony w specyfikacjach i tym co warto zakupić a czego unikać.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Godox to u nas Quadralite. Szukaj po tej nazwie.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  3. #3

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    tak Godox to w Polsce Quadralite i bardzo dobre opinie wszędzie zbierają. Polecam trochę dopłacić i kopić AD200.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Jazzman
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Cytat Zamieszczone przez lukx Zobacz posta
    tak Godox to w Polsce Quadralite i bardzo dobre opinie wszędzie zbierają. Polecam trochę dopłacić i kopić AD200.

    AD200 to trochę inne przeznaczenie ale faktycznie to dobry sprzęt o fajnych parametrach. Ja kupiłem Godox tt685 za 380zł na Amazonie, potrzebowałem lampy na stopkę aparatu. Natomiast AD200 to koszt około 1100zł.
    Jeśli chodzi o jakość to jest dużo lepsza niż Yongnuo. Aż się dziwię, że ludzie kupują Yongnuo

  5. #5

    Domyślnie Re: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Witam,
    też polecę godox/quadralite z uwagi na bogactwo systemu.
    Miałem Yongnuo 560III (manualne) ze sterownikiem YN560-TX i Yongnuo 685 ze sterownikiem YN622-TX i złego słowa o tych lampach powiedzieć nie mogę - robiły co miały robić a sterowanie radiowe było wygodne.
    Sprzedałem jednak wszystko i przesiadłem się na Quadralite.
    To co mnie skusiło bezpośrednio to lampy:
    Stroboss 60 (mam mnóstwo akumulatorków dlatego nie evo)
    Stroboss 60 Basic (manualne ale z hss przy wyzwalaniu za pośrednictwem Navigator X2)
    Reporter 200
    wyzwalacz Navigator X2.
    Ponadto wydaje mi się, że jest to fajny system w którym każdy znajdzie coś dla siebie a możliwość sterowania różnymi źródłami światła (lampy reporterskie o mocy przewodniej 36 i 60, lampy plenerowe 200Ws, 400Ws, 600Ws + dodatkowe akcesoria, lampy studyjne o mocach od 200Ws do 1200Ws) jednym wyzwalaczem Navigator X / X2 jest jednak bardzo dużą wartością dodatnią.
    Jak na dzień dzisiejszy jest to system który możemy budować stopniowo bez pozbywania się tego co już mamy w sytuacji gdy będziemy chcieli "czegoś więcej / mocniejszego" a wszystko winno ze sobą współpracować.
    Właśnie ta możliwość stopniowego budowania oświetlenia była dla mnie czynnikiem decydującym w zmianie Yongnuo na Quadralite.

    Odpowiedzią stricte na pytanie autora wątku będzie zatem Stroboss 60 (Stroboss 60evo z akumulatorem) który posiada wbudowany odbiornik / nadajnik systemu navigator x i który umieszczony na sankach aparatu może radiowo wyzwolić wszystko pozostałe posiadające odbiornik navigator x

    A jakościowo wypadają chyba dość podobnie - może z przewagą quadralite w subiektywnym odczuciu.
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Czy Godox tt685 będzie współpracować radiowo z Yongnuo 600 EX-RT ?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Bezpośrednio na pewno nie. Pod Yongnuo trzeba wpiąć odbiornik Godox X1 - lub pod Godoxa trzeba wpiąć odbiornik Yongnuo - w zależności od tego która ma być master a która slave. Ale czy da się w ten sposób zdalne sterować Yongnuo lub Godoxem to nie wiem.
    To jeśli chodzi o komunikację radiową.
    Co do zdalnego wyzwolenia jednej lampy przez drugą w trybie "optycznym" to się nie wypowiem ale powinno działać.
    Ostatnio edytowane przez Nelro ; 19-02-2019 o 10:24
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  8. #8

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    Bezpośrednio na pewno nie. Pod Yongnuo trzeba wpiąć odbiornik Godox X1 - lub pod Godoxa trzeba wpiąć odbiornik Yongnuo - w zależności od tego która ma być master a która slave. Ale czy da się w ten sposób zdalne sterować Yongnuo lub Godoxem to nie wiem.
    To jeśli chodzi o komunikację radiową.
    Co do zdalnego wyzwolenia jednej lampy przez drugą w trybie "optycznym" to się nie wypowiem ale powinno działać.
    Da się sterować lampami Yongnuo (YN 685C - sprawdzone) na sankach odbiornik X1C czyli navigatora x. Ale o drugiej kurtynie możesz zapomnieć w tym zestawieniu.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  9. #9

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Witam.
    Podepnę się aby nie zakładać podobnego tematu....

    Czy lampy Yongnuo są kompatybilne z 80D bo gdzieś mi się "przewinęły" informacje iż z tym połączeniem może być problem i chciałbym sprecyzować informację?

    Przymierzam się do kupna 1 lampy i odpowiadała by mi właśnie Yongnuo
    Canon EOS R / Canon RF 35mm 1.8 IS STM / Canon RF 24-105 mm f/4 L IS USM / Canon EF 50mm 1.8 STM /
    https://www.flickr.com/photos/wlprzemek// https://500px.com/p/wlprzemek?view=photos

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Lampa błyskowa, Godox, Yongnuo ?

    Ja mam yn 600ex rtII i taka do macro pierscieniowa i obie normalnie dzialaja. Ktoś gdzies w komentarzu na cyfrowe.pl pisal za mu lampa z 80d nie dziala tylko to pewnie dotyczyło jakiejs starszej wersji. Musisz sprawdzic konkretny.model lampy którą chcesz kupic.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •