Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: nowy komputer jaki win jaki procesor

  1. #11
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    Nie chcę zrobić błędu i szybko żałować. Jeszcze dwa lata temu jakoś sprzęt dawał radę , ale teraz już za dużo różnych problemów i za wolno ....czas do przodu.
    Nic dziwnego - 4GB RAM... Po rozszerzeniu do 16 i na dysku SSD to by był zupełnie inny komputer.

    Byłem w trzech firmach ( sklepach ) które się tym zajmują i wszędzie usłyszałem że procesory 8 generacji ,
    będą działały tylko pod win 10 i koniec rozmowy.
    Po doczytaniu - rzeczywiście, coś jest na rzeczy - brak sterowników.
    Ale... da się to obejść:

    https://www.sevenforums.com/installa...ml#post3354747
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #12
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Miałem taki pomysł aby przeczekać ten nagły wzrost cen procesorów , kupić dysk SSD i rozszerzyć pamięć.
    Zrobiłem taki krok w laptopie "podróżnym" i faktycznie mimo iż ma sporo lat zaczął lepiej pracować i przede wszystkim szybciej.
    Niestety moja płyta pozwala na max 8GB i jakoś nie kalkuluje mi się taka inwestycja . Tym bardziej ze zarówno zasilacz jak i płyta główna też daje dziwne znaki ,że już czas na zmiany .
    Coraz bardziej skłaniam się w kierunku win 10 i jakiegoś procesora 8 generacji .....
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 22-10-2018 o 20:37
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Jeśli komputer ma być do grafiki i zdjęć kup 10'ke i miej spokojną głowę. Za 6mc Adobe może stwierdzić, że PS i LR będą działać tylko pod Win 10 i będzie kupa.

    W 7 generacje i5 też się nie pchaj, na system nie kupuj HDD bo tańszy tylko weź SSD.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Nie wiem czemu obawiasz się Win10. Wg mnie nie ma sensu tkwić na starym sofcie. W procesorze oprócz GHz ważna jest jeszcze liczba rdzeni. Pod warunkiem oczywiście, że soft którego używasz będzie umiał z nich skorzystać. i5 ósmej generacji ma ich 6, podczas gdy starsze mają 4. Weź to też pod uwagę.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Nie wspominając o i7 najnowszej generacji, 8 fizycznych rdzeni... do tego 32GB DDR4 i jakieś 960Pro Sajsunga na m.2.... w raid 0 - oj rozmarzyłem się...

    Niestety ceny nie rozpieszczają i nadal tkwie w i5 3gen, 16GB DDR3, SSD na sata.

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    IMHO dokup RAM-u i przede wszystkim SSD i zobaczysz różnicę; po takim manewrze dokupiłem do swojej starej płyty szybszy, ale używany procesor i jestem mega zadowolony; ostatnio też myślałem nad zmianą bebechów, ale obecne ceny to jakaś masakra, a poza tym jak czytam co wyrabia się z Win 10 to odechciewa mi się, Win 7 rulez...
    Ja miałem taki plan https://www.morele.net/inventory/info/0ff7a05c/ , resztę podzespołów przełożyłbym ze starego (komp byłby bez karty graficznej).
    Toż to jest jakaś masakra...

    P.S. Załączony link nie jest próbą reklamowania sklepu, po prostu lista zakupowa.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    Tym bardziej ze zarówno zasilacz jak i płyta główna też daje dziwne znaki ,że już czas na zmiany ..
    Jakie to objawy?

  8. #18
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Jakie to objawy?
    Nie znam się ,ale jak sprzęt ma 8 lat to może coś nawalać.
    Na pewno zaczyna brakować prądu , musiałem odłączyć jeden ( sprawny na 100% )dysk bo mi znikał , a jak chcę coś wypalić to tez nie zawsze nagrywarka daje radę .
    Jakoś przez kilka lat wszystko działało ok , więc myślę że to zasilacz. Coraz trudniej wygląda obsługa wejść usb na płycie ....zresztą szkoda czasu na opisywanie.
    Sprzęt swoje zrobił i należy go wymienić.
    Nawet procesora już nie zmienię bo go zmieniałem dwa lata temu i lepszego raczej nie znajdę pod taką płytę...
    Także na temat reanimacji mojego komputera już nie rozmawiajmy szkoda czasu....

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    IMHO dokup RAM-u i przede wszystkim SSD i zobaczysz różnicę; po takim manewrze dokupiłem do swojej starej płyty szybszy, ale używany procesor i jestem mega zadowolony; ostatnio też myślałem nad zmianą bebechów, ale obecne ceny to jakaś masakra, a poza tym jak czytam co wyrabia się z Win 10 to odechciewa mi się, Win 7 rulez...
    Ja miałem taki plan https://www.morele.net/inventory/info/0ff7a05c/ , resztę podzespołów przełożyłbym ze starego (komp byłby bez karty graficznej).
    Toż to jest jakaś masakra...

    P.S. Załączony link nie jest próbą reklamowania sklepu, po prostu lista zakupowa.
    witam
    Fakt ceny zwariowały , ale co robić .
    Chyba jeszcze poczekam , może przed gwiazdką coś drgnie w dół .
    Ja jeśli zdecyduję się na zmianę systemu na win 10 to mam zamiar iść w procesory w stylu i5 8500 6 rdzeni i 6 wątków . trochę na wyrost , ale nie wiadomo co życie przyniesie i jakie wymagania ADOBE wymyśli.
    Pewnie można jeszcze drożej , ale to już nie moja półka.
    Problem jest taki , że nie jestem pewien czy do fotografii , potrzebny będzie aż taki wydatek na procesor, co powoduje także droższe pozostałe elementy zestawu.
    Cały czas analizuję i czytam wypowiedzi innych użytkowników ....Zawsze mogę zmienić zdanie , tylko na razie jeszcze na 100% go nie mam i tu jest największy problem .
    A tak przy okazji to muszę napisać że podziwiam zapał kolegi w temacie fotografii lotniczej i zawsze z przyjemnością oglądam kolejne zdjęcia.
    Byłem dwa razy w Radomiu i raz przejazdem w Czechach, ale jeszcze dużo musze się uczyć.
    pozdrawiam Wojtek
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 23-10-2018 o 12:43
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    ja byłem w podobnej sytuacji co Ty 3 miesiące temu, 9 letni komputer, dużo PS i LR, obramiam same RAWy i dużo skanów, w tym panoramy. zazwyczaj 20-30 MPix, ale jak składam to nawet do 300 MPix.
    długo chodziłem wokół sprawy, spać mi nie dawała, w końcu wylądowałem z:
    AMD Ryzen 2600X na Gigabajcie, 32 GB RAM, Samsung 970 Evo 256 GB SSD, 4 TB WD Gold, GTX1060 - całość bardzo dobrze zbalansowana. jeśli nie pracujesz na bardzo dużych plikach, wystarczy 16 GB, mniej już może być słabe. dla Adobe nie ma sensu w większości zastosowań więcej rdzeni niż 6, za to ważne jest dużo RAMu, a jak go brakuje to szybki SSD nvme.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    błędu ? jakiego błędu
    do tego po piszesz to każdy komputer podleci
    idź i kup cokolwiek ze "środkowej" polki, będziesz pan zadowolony
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •