Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: nowy komputer jaki win jaki procesor

Mieszany widok

  1. #1
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    Nie chcę zrobić błędu i szybko żałować. Jeszcze dwa lata temu jakoś sprzęt dawał radę , ale teraz już za dużo różnych problemów i za wolno ....czas do przodu.
    Nic dziwnego - 4GB RAM... Po rozszerzeniu do 16 i na dysku SSD to by był zupełnie inny komputer.

    Byłem w trzech firmach ( sklepach ) które się tym zajmują i wszędzie usłyszałem że procesory 8 generacji ,
    będą działały tylko pod win 10 i koniec rozmowy.
    Po doczytaniu - rzeczywiście, coś jest na rzeczy - brak sterowników.
    Ale... da się to obejść:

    https://www.sevenforums.com/installa...ml#post3354747
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #2
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Miałem taki pomysł aby przeczekać ten nagły wzrost cen procesorów , kupić dysk SSD i rozszerzyć pamięć.
    Zrobiłem taki krok w laptopie "podróżnym" i faktycznie mimo iż ma sporo lat zaczął lepiej pracować i przede wszystkim szybciej.
    Niestety moja płyta pozwala na max 8GB i jakoś nie kalkuluje mi się taka inwestycja . Tym bardziej ze zarówno zasilacz jak i płyta główna też daje dziwne znaki ,że już czas na zmiany .
    Coraz bardziej skłaniam się w kierunku win 10 i jakiegoś procesora 8 generacji .....
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 22-10-2018 o 20:37
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Jeśli komputer ma być do grafiki i zdjęć kup 10'ke i miej spokojną głowę. Za 6mc Adobe może stwierdzić, że PS i LR będą działać tylko pod Win 10 i będzie kupa.

    W 7 generacje i5 też się nie pchaj, na system nie kupuj HDD bo tańszy tylko weź SSD.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Nie wiem czemu obawiasz się Win10. Wg mnie nie ma sensu tkwić na starym sofcie. W procesorze oprócz GHz ważna jest jeszcze liczba rdzeni. Pod warunkiem oczywiście, że soft którego używasz będzie umiał z nich skorzystać. i5 ósmej generacji ma ich 6, podczas gdy starsze mają 4. Weź to też pod uwagę.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Nie wspominając o i7 najnowszej generacji, 8 fizycznych rdzeni... do tego 32GB DDR4 i jakieś 960Pro Sajsunga na m.2.... w raid 0 - oj rozmarzyłem się...

    Niestety ceny nie rozpieszczają i nadal tkwie w i5 3gen, 16GB DDR3, SSD na sata.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    IMHO dokup RAM-u i przede wszystkim SSD i zobaczysz różnicę; po takim manewrze dokupiłem do swojej starej płyty szybszy, ale używany procesor i jestem mega zadowolony; ostatnio też myślałem nad zmianą bebechów, ale obecne ceny to jakaś masakra, a poza tym jak czytam co wyrabia się z Win 10 to odechciewa mi się, Win 7 rulez...
    Ja miałem taki plan https://www.morele.net/inventory/info/0ff7a05c/ , resztę podzespołów przełożyłbym ze starego (komp byłby bez karty graficznej).
    Toż to jest jakaś masakra...

    P.S. Załączony link nie jest próbą reklamowania sklepu, po prostu lista zakupowa.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    błędu ? jakiego błędu
    do tego po piszesz to każdy komputer podleci
    idź i kup cokolwiek ze "środkowej" polki, będziesz pan zadowolony
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    Ja też w zeszłym roku zmieniałem komputer. Zdecydowałem się na procesor Ryzen 7 1700, 16 GB RAM, GTX1060, Dysk SSD GOODRAM CX100 + WD 1TB a wszystko na małej płycie MSI B350M MORTAR. Sprzęt daje radę.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  9. #9

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    W 2015 przesiadlem sie ze starych Xeonow na i7 6700K podkrecone lekko na 4.4GHz i moj workflow mocno przyspieszyl. Wczesniejsza stacja robocza HP juz sie dlawila przy eksporcie wiekszej ilosci RAWow. A eksportuje ich sporo w tygodniu, bo foce eventy. Rawy standardowej wielkosci z 5dmk3. Obecna konfiguracja pozwala na eksport 150 rawow do jpeg w okolo 6-7 minut, 25 rawow w okolo 50-60sek. Komputer pracuje pod kontrola Win 10 i po odpowiedniej konfiguracji nie mam z nim zadnych problemow - tylko co jakis czas czyszcze smieci i rejestr za pomoca CCleaner'a. Reszta konfigu to Asus Z170-P/ GTX 750/ 16GB RAM/ m.2 Samsung 120GB na system/ SSD SATA 120GB na cache dla Adobe/ HDD 2x2TB RAID 0 na magazyn zdjec.

    Aha, nie korzystam z Lightrooma tylko z Adobe Camera RAW do ktorego wchodze przez Adobe Bridge.
    Ostatnio edytowane przez miszaj ; 28-10-2018 o 12:40

  10. #10
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: nowy komputer jaki win jaki procesor

    W końcu wybrałem dwa procesory i z nich wybiorę jeden. Jeżeli ma być win 10 pro to będzie i7-8700 albo tańszy i5-8600 oba bez K bo nie mam zamiaru bawić się w kręcenie. Moim zdaniem oba są trochę na wyrost, ale też nie mam zamiaru za rok czy dwa zmieniać komputera.

    Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •