Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Jaki zestaw na szlak górski

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw na szlak górski

    zasadniczo @Kolekcjoner ma racje
    dobry fon załatwi sprawe
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw na szlak górski

    Powalająca jest ta forumowa elastyczność. Daliby się pokroić w dyskusji, które body ma o 3% niższe ziarno na iso 6400 widoczne w 100% cropie, czy braku korekcji ev o -3ev a jak przychodzi co do czego masowo polecają robienie zdjęć telefonem
    Gdybym jeszcze nie miał najlepszego apratu w komórce na rynku to może i bym to łyknął ale jakoś tak się składa, że właśnie wróciłem z pierwszego w życiu wypadu w góry bez apratu, jedynie z telefonem i jedynie co to ma wspólnego z aparatem foto to to, że rejestruje obraz. Czy wy chociaż raz porównaliście obraz z komórki do jakiegoś najtańszego choćby apsc? Choćby na najniższym iso, o wyższym nie wspominając, gdzie powyżej iso 200 obraz wygląda tragicznie?
    I takie rzeczy trzeba tłumaczyć na forum foto...

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Jaki zestaw na szlak górski

    ja mam na lekkie wycieczki trabanta: 750D + 18-55 + 10-18 + 55-250. korpus daje rade, optycznie ten zestaw szkiel nie jest zly.

    ale nie wszystkie wycieczki gorskie robie na lekko. bywa tez ze dreptam z 6D, 24-70/4, 16-35/4 i 70-300L. ten ostatni poniekad z braku 70-300 IS mkII, bo to by byla fajna alternatywa, tylko mi kasy szkoda. to nadal jest w miare lekko, bo ide bez filterkow albo raczej zabieram podstawowy zestaw polowek 85, nie targam calej 100-tki
    www albo tez flickr

  4. #14

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw na szlak górski

    M5/M50 z 11-20 i coś dłuższego będzie ok. Ja noszę A6300 + 16/2,8 z fiszajem +18-105/4 + 50/1,8. To wszystko waży ok. 1,1-1,2 kg. Próbowałem też 7d z tamronem 16-300 i 50/1,8 ale nie przyjęło się. Jako podstawę ludzie chwalą A6xxx + 18-135. Małe lekkie i całkiem niezłe.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw na szlak górski

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Powalająca jest ta forumowa elastyczność. Daliby się pokroić w dyskusji, które body ma o 3% niższe ziarno na iso 6400 widoczne w 100% cropie, czy braku korekcji ev o -3ev a jak przychodzi co do czego masowo polecają robienie zdjęć telefonem
    Gdybym jeszcze nie miał najlepszego apratu w komórce na rynku to może i bym to łyknął ale jakoś tak się składa, że właśnie wróciłem z pierwszego w życiu wypadu w góry bez apratu, jedynie z telefonem i jedynie co to ma wspólnego z aparatem foto to to, że rejestruje obraz. Czy wy chociaż raz porównaliście obraz z komórki do jakiegoś najtańszego choćby apsc? Choćby na najniższym iso, o wyższym nie wspominając, gdzie powyżej iso 200 obraz wygląda tragicznie?
    I takie rzeczy trzeba tłumaczyć na forum foto...
    Ha, ha, ha... Bo taka moda i styl Pochwała minimalizmu. Odpowiednik słynnego, 'że dobry lotnik to i na drzwiach od stodoły poleci'. Te klimaty.

    W temacie wątku, to ja latam ze 100D plus naleśnik 24/2.8. Czasem, rzadko, dorzucam 70-300 nano [bo ten akurat mam] - oczywiście wtedy już nie jest 'lekko'.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw na szlak górski

    Na lekko: M50, 11-22, 22 2.0, 55-200 - super zestawik. Na Pro: 6D, 16-35 4.0, 70-300 i coś pomiędzy (50ka, 85ka?).

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Jaki zestaw na szlak górski

    6d+uwa+70-200.
    ebe ebe

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •