Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 113

Wątek: Canon RF 28-70mm f/2L USM

  1. #51
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Z tym zakresem to w moim odczuciu jest właśnie kiepsko. Ani szeroko ani tele. Osobiście wolałbym 24-50 2.0 albo 50-100 2.0. I tak pewnie bym nie kupił bo jednak wolę 1.4 i cena byłaby zabójcza.

  2. #52
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Gdybym miał jakąś kamerę z mocowaniem RF to to szkło byłoby dawno u mnie, a tak to nie widzę dlań zastosowania. Do foto to ja dawno się wyleczyłem z takich kloców i nawet eMkę nie zawsze mi się chce targać.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11-12-2020 o 00:04
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #53
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W mojej ocenie to szło zaprojektowane do reportażu ślubnego, eventów itp. W studio i tak się przymyka przesłonę więc każdy wybierze 24-70/F2.8L - tańszy i lżejszy.
    Po zapięciu gripa, ew. z dobrym paskiem nadgarstkowym myślę, że można tym pracować.
    Co do ceny akurat w przypadku tego obiektywu myślę, że jest całkiem OK ponieważ zastępuje 3-4 stałki. Nawet gdyby to były sigmy art a nie L-ki RF to i tak jest dobrze.
    Uniwersalność jest niesamowita. Jedno body i brak żąglerki obiektywami.
    Gdybym fotografował śluby w takiej ilości jak kiedyś możliwe, że już bym go miał. Nie planuję jednak wracać do tamtego szaleństwa więc obiektyw ten traktuje jako ciekawostkę. Bardziej mnie cieszy premiera takiego rf50/1.8

    Jeszcze jedno. Obiektyw jest ostry, ma sprawny i szybki AF, jest bdb optycznie i ma bardzo uniwersalny zakres przy stałym świetle f2, ale... nie kupuje się go dla walorów artystycznych/wizualnych. To szło kupuje się ze względów praktycznych, do szczególnych zastosowań komercyjnych.

    Jest tak jak piszesz Grzegorz.
    A dodam tylko, że podchodziłem do 28-70 jak pies do jeża, darłem łacha z rozmiarów, wagi i ceny.
    Komentowałem, że musiałbym zwariować. No i zwariowałem, po tym, jak przepracowałem nim 12 godzin.
    Fenomenalny obrazek, kultura pracy - sięgałem sporadycznie po 35 i 50 RF.
    70-200 się ma nijak, przy podobnej wadze, do ergonomii, były sytuacje, kiedy fotografowałem jedną ręką, choc inna sprawa, że ja jestem wielki chłop.

  4. #54

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Z gripem jest jeszcze lepiej. I na pasku nie czuję się, że całość zaraz zerwie się. Przy 105A jednak czasem ma się to wrażenie. Ogniskowe może nie są rewelacyjne i bardziej tu na tele. Te 80mm byłoby cudowne.
    Wykonanie jest na wysokim poziomie, choć budowa starych wydawała się solidniejsza.

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    posiadam. zamieniłem trzy stałki za niego. wiec jest lżej: ). Jakość niepowtarzalna
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  6. #56

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Yezzzuuu! Zamierzam to szkło nabyć, ale widzę, że lepiej się nie chwalić jego posiadaniem, poniewaz jeszcze wyjdzie, że nie umiem zdjęć robić
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #57
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Obiektyw jest znakomity. Jeżeli słychać krytykę to tylko od tych go nie mają. Natomiast ci co go kupili nie zauważają już wagi i zaraz zapominają ile kosztował.

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Cenowo to akurat Ameryka...

  9. #59
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Jedno zdjęcie z 28-70

    http://eee.pl/paw.jpg

  10. #60
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

    Bardzo ładne, bardzo ostre. Miałbyś też jakąś próbkę z f/2.0 ?
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •