Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: Canon RF 28-70mm f/2L USM

Pełne uzależnienie
    Miasto
    Wrocław

Domyślnie Odp: Canon RF 28-70mm f/2L USM

Z tym zakresem to w moim odczuciu jest właśnie kiepsko. Ani szeroko ani tele. Osobiście wolałbym 24-50 2.0 albo 50-100 2.0. I tak pewnie bym nie kupił bo jednak wolę 1.4 i cena byłaby zabójcza.

Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Miasto
    Pod Tatrami

Gdybym miał jakąś kamerę z mocowaniem RF to to szkło byłoby dawno u mnie, a tak to nie widzę dlań zastosowania. Do foto to ja dawno się wyleczyłem z takich kloców i nawet eMkę nie zawsze mi się chce targać.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11-12-2020 o 00:04
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uzależniony Awatar habakuk
    Miasto
    Kraków

Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W mojej ocenie to szło zaprojektowane do reportażu ślubnego, eventów itp. W studio i tak się przymyka przesłonę więc każdy wybierze 24-70/F2.8L - tańszy i lżejszy.
    Po zapięciu gripa, ew. z dobrym paskiem nadgarstkowym myślę, że można tym pracować.
    Co do ceny akurat w przypadku tego obiektywu myślę, że jest całkiem OK ponieważ zastępuje 3-4 stałki. Nawet gdyby to były sigmy art a nie L-ki RF to i tak jest dobrze.
    Uniwersalność jest niesamowita. Jedno body i brak żąglerki obiektywami.
    Gdybym fotografował śluby w takiej ilości jak kiedyś możliwe, że już bym go miał. Nie planuję jednak wracać do tamtego szaleństwa więc obiektyw ten traktuje jako ciekawostkę. Bardziej mnie cieszy premiera takiego rf50/1.8

Jeszcze jedno. Obiektyw jest ostry, ma sprawny i szybki AF, jest bdb optycznie i ma bardzo uniwersalny zakres przy stałym świetle f2, ale... nie kupuje się go dla walorów artystycznych/wizualnych. To szło kupuje się ze względów praktycznych, do szczególnych zastosowań komercyjnych.

Jest tak jak piszesz Grzegorz.
    A dodam tylko, że podchodziłem do 28-70 jak pies do jeża, darłem łacha z rozmiarów, wagi i ceny.
    Komentowałem, że musiałbym zwariować. No i zwariowałem, po tym, jak przepracowałem nim 12 godzin.
    Fenomenalny obrazek, kultura pracy - sięgałem sporadycznie po 35 i 50 RF.
    70-200 się ma nijak, przy podobnej wadze, do ergonomii, były sytuacje, kiedy fotografowałem jedną ręką, choc inna sprawa, że ja jestem wielki chłop.

Z gripem jest jeszcze lepiej. I na pasku nie czuję się, że całość zaraz zerwie się. Przy 105A jednak czasem ma się to wrażenie. Ogniskowe może nie są rewelacyjne i bardziej tu na tele. Te 80mm byłoby cudowne.
    Wykonanie jest na wysokim poziomie, choć budowa starych wydawała się solidniejsza.

Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Miasto
    Rzeszow, Poland

posiadam. zamieniłem trzy stałki za niego. wiec jest lżej: ). Jakość niepowtarzalna
    Regulamin pkt 8.

Coś już napisał Awatar TPS
    Miasto
    Łódź

Yezzzuuu! Zamierzam to szkło nabyć, ale widzę, że lepiej się nie chwalić jego posiadaniem, poniewaz jeszcze wyjdzie, że nie umiem zdjęć robić
    Canon R6 || Samyang RF 14 F2.8 || Canon EF 24-70 F2.8 USM2 || Canon EF 70-200 F2.8 USM2
    Just Impress Me by TPS

Obiektyw jest znakomity. Jeżeli słychać krytykę to tylko od tych go nie mają. Natomiast ci co go kupili nie zauważają już wagi i zaraz zapominają ile kosztował.

Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Miasto
    Londyn

Cenowo to akurat Ameryka...

Jedno zdjęcie z 28-70

http://eee.pl/paw.jpg

Pełne uzależnienie
    Miasto
    Kraków/Szczecin

Bardzo ładne, bardzo ostre. Miałbyś też jakąś próbkę z f/2.0 ?
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów