Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Fujifilm GFX 50R

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 26-09-2018 o 00:07

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    Jeśli chodzi o "średniaki" to moim zdaniem przełom nastąpi w momencie pojawienia się systemów o rozmiarach matrycy 6x4 cm i 6x7. Póki co to jeszcze nie to ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jeśli chodzi o "średniaki" to moim zdaniem przełom nastąpi w momencie pojawienia się systemów o rozmiarach matrycy 6x4 cm i 6x7. Póki co to jeszcze nie to ....
    Tez tak myślę. To jest 2x droższe od FF. A szkła do tych systemów są o jasności f/4-F/2.8 i spokojnie obrazkowo i jakościowo zastępują je o 1 działke jasniejsze i krótsze szkła f/2.0-f/1.4. Mam średni 6x6 i tam szkło 80/3.5 i obrazek jest przestrzenny. Mimo że to odpowiednik FF 35/1.4.

  4. #4
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jeśli chodzi o "średniaki" to moim zdaniem przełom nastąpi w momencie pojawienia się systemów o rozmiarach matrycy 6x4 cm i 6x7. Póki co to jeszcze nie to ....
    Tylko jakie to będzie miało ceny? To będzie potężny hamulec.
    Myslę, że FF wystarczy większości. MF nie był jakoś strasznie popularny w czasach schyłku analoga. To raczej zostanie niszą.

    Głowię się co będzie z 4/3, albo z Fuji APS-C. Myslę, że przetrwają, póki dinozaury (fotograficzne) sa na świecie.

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    strasznie brzydki
    www albo tez flickr

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko jakie to będzie miało ceny? To będzie potężny hamulec.
    Myslę, że FF wystarczy większości. MF nie był jakoś strasznie popularny w czasach schyłku analoga. To raczej zostanie niszą.
    Kwestia czasu jak obecne protezy MF staną się tym czym apsc .

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Głowię się co będzie z 4/3, albo z Fuji APS-C. Myslę, że przetrwają, póki dinozaury (fotograficzne) sa na świecie.
    Moim zdaniem wszelkie małe formaty zostały zrobione nie dlatego że są takie z*******e tylko dlatego że na to w danej chwili pozwalała technologia. Ergo nie wróżę im świetlanej przyszłości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    W podróży liczy się małe.
    MF nie przeskoczy kiedyś tam FF. Za dużo jest optyki do FF. Będą królowały smartfony, a ci z FF będą uwazani za nie wiadomo jakich pro.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-09-2018 o 20:55

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    Wiesz ciężko przewidywać co będzie ale przez dekady panowała na rynku dosyć ustalona hierarchia. Aparaty miniaturowe, mały obrazek i MF. Mam wrażenie że to sprawdzony schemat.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Fujifilm GFX 50R

    Tak, zgoda, ale królował mały obrazek i to się nie zmieni. Aparaty szpiegowskie (110) czy MF to był niewielki procent rynku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •