Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Wątek: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

  1. #31

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Jezeli tak będzie, to szybko poleci w dółŚ

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem nie jestem odbiorcą gh5 więc ciężko mi powiedzieć ale jak na aparat póki co praktycznie niesystemowy ta cena jest mordercza.
    Może Sigma zrobi jakieś MC11 i nie będzie tak źle ;-)

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    Może Sigma zrobi jakieś MC11 i nie będzie tak źle ;-)
    Nie no bądźmy poważni nie może być kolejny system pod EF, Coanon nie nastarczy szkła do produkcji ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ano dlatego że emocje przesłaniają Ci fakty.

    W testach DxO 35 obiektywów 85mm
    https://www.dxomark.com/lenses/launc...taType=rankDxo

    Sony 85/1.4 GM zajmuje 3 pozycję (na A7R2) za dwoma obiektywami (Sigma i Zeiss) na Nikonie D800E

    No cóż, wiara, emocje a fakty, rzeczywistość to dwa różne światy

    jp

    PS
    Są już w sprzedaży obiektywy FE o świetle f/1.2 : 40mm oraz 85mm.
    O co chodzi w tym zestawieniu? np. Sigma 85/1.4 do nikona jest na 1 miejscu a ten sam obiektyw z mocowaniem canona na 6. Tym bardziej, że ten w mocowaniu EF ma wg DXO lepsze wyniki poszczególnych, badanych parametrów. To jest zależne od body do którego to było podpięte?

    Lecę dalej...nikkor AF-S85/1.4G ma tyle samo punktów co jego 3x tańszy brat f1.8? Canon 85/1.2L mkII jest o 2 pozycje gorszy niż jego poprzednik mkI? ba, nawet gorszy od starej sigmy 85 1.4EX. Nie mogę w to wszystko uwierzyć. To przez emocje

    btw. jestem pełen sympatii do sony. Chętnie pofociłbym tym 85/1.4GM ale to DXO to raczej takie zabawne jest.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    O co chodzi w tym zestawieniu? np. Sigma 85/1.4 do nikona jest na 1 miejscu a ten sam obiektyw z mocowaniem canona na 6. Tym bardziej, że ten w mocowaniu EF ma wg DXO lepsze wyniki poszczególnych, badanych parametrów. To jest zależne od body do którego to było podpięte?

    Lecę dalej...nikkor AF-S85/1.4G ma tyle samo punktów co jego 3x tańszy brat f1.8? Canon 85/1.2L mkII jest o 2 pozycje gorszy niż jego poprzednik mkI? ba, nawet gorszy od starej sigmy 85 1.4EX. Nie mogę w to wszystko uwierzyć. To przez emocje

    btw. jestem pełen sympatii do sony. Chętnie pofociłbym tym 85/1.4GM ale to DXO to raczej takie zabawne jest.
    Te testy to testy/ocena jakości zdjęć otrzymanych danym konkretnym obiektywem podpiętym do danego konkretnego aparatu.
    W określonych miejscach zdjęcia tablic testowych przyrząd odczytuje określone wielkości i na tej podstawie oprogramowanie wyznacza takie cechy jakościowe zdjęcia jak ostrość, zniekształcenia, aberracja itd.

    Dla wszystkich testowanych zestawów aparat+obiektyw tak samo według znanych norm, każdy może powtórzyć/sprawdzić
    I tak od kilkunastu lat, do tej pory ponad 11600 testów

    Na ogół obiektyw jest testowany na wielu aparatach, można więc sprawdzić cechy jakościowe zdjęcia wykonanego tym obiektywem na innych aparatach.
    Domyślnie w tablicy wyjściowej dla danego obiektywu zamieszczone są wyniki najlepsze.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-12-2018 o 10:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    A kto ustawia te aparaty, i ich ostrość? Też maszyna, czy może pracownik, co musi robić 11 tyś testów. W jaki sposób jest zapewniona powtarzalność? Czy obiektywy do testów są precyzyjnie kalibrowane pod dane body?

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A kto ustawia te aparaty, i ich ostrość? Też maszyna, czy może pracownik, co musi robić 11 tyś testów. W jaki sposób jest zapewniona powtarzalność? Czy obiektywy do testów są precyzyjnie kalibrowane pod dane body?
    Nie wiem.
    Normy i procedury testowania są opisane na stronach DxO, musiałbyś tam "zajrzeć"

    Ja problem jakości obiektywów przez wiele lat rozwiązywałem prosto, starałem się budować szklarnię obiektywów L Canona o ogniskowych mi potrzebnych. I tyle.

    Nie jestem specjalistą od konstruowania obiektywów, przy zmianie systemu musiałem znaleźć wiarygodną i obiektywną metodę/poradnik jakie obiektywy kupować, trafiłem na DxO
    Sporo czasu mi zajęło by dociec co oznaczają ich testy, w miarę naumieć się co "mówią" procedury i normy wg. których świat i DxO oceniają obiektywy.
    Nie bez znaczenia były referencje światowych czasopism fotograficznych które powołują się na te testy DxO.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-12-2018 o 10:38
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    To że Zeissy są lepsze od eLek to nie ulega wątpliwości i tu się zgadzam z dxo ale żaglowanie body/obiektyw i dostosowanie do tego cyferek jest tak samo miarodajne jak punktacja optyczne.pl Czyli nie wiadomo o co chodzi...

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Dodałbym jeszcze pytanie, czy ostrość obiektywów jest mierzona przy jednej odległości ostrzenia, czy może kilku?

    Te testy jeśli są wiarygodne, wykonane na jakiejś próbie danego modelu szkła to i tak oceniają tylko wybrany zakres parametrów. Są skierowane do inżyniera zajmującego się optyką. Takie bardzo techniczne. Na pewno nie do osoby zajmującej się sztuką wizualną, czy osoby pracującej w branży kreatywnej.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To że Zeissy są lepsze od eLek to nie ulega wątpliwości i tu się zgadzam z dxo ale żaglowanie body/obiektyw i dostosowanie do tego cyferek jest tak samo miarodajne jak punktacja optyczne.pl Czyli nie wiadomo o co chodzi...
    "Cyferki" pochodzą z przyjętej opisanej metody/procedury.
    Wylicza je oprogramowanie w przyrządzie pomiarowym, nikt niczym nie "żongluje"
    Wyniki dotyczą zdjęcia wykonanego przez dany obiektyw zamocowany na danym aparacie.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •