Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    A mi się ef 70-200 mm f/4 IS L II wydawał drogi...
    Ale przymusu kupowania nowych szkieł nie ma 70-200 f/2.8 L USM IS w pierwszej wersji spokojnie można dostać za 3k zł i jest to dobra cena.

    Jak widzę Panas podchodzi nieco inaczej do kija i marchewki U nich można teraz kupić w świetnej cenie doskonałą puszkę a szkła później. A w Canonie jest dokładnie odwrotnie z tym, że nie ma świetnej taniej puszki R tylko znakomite szkła R z równie znakomitą ceną
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-06-2019 o 18:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #52
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    cena z korpus (jak sie jeszcze porówna z cenami innowacyjnych produktów naszej ulubionej firmy) jest powiedziałbym okazyjna - często demonizujemy problem szklarni ale tak na serio użytkownik o sprecyzowanych potrzebach (ale nie amator z kategorii robię wszystko czyli nic) może poprzestać na 2 zoomach czy 2 stałkach ewentualnie jakieś bardziej rozbudowanej konfiguracji - trzy obiektywy i finito - napiszę jeszce raz cena okazyjna - nie spodziewalem się takich cen - a filmowanie to takie jak w korpusach naszej ulubionej firmy? bo jakis rok temu słyszałem że nasza ulubiona firma nastawia sie na innowacje w dziedzinie filmowania ale najwyraźniej coś mnie omija - wracając do sedna sprawy dużego mają cropa na 4K/30p? a V-loga trzeba dokupić osobno czy jest na dzień dobry?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 07-06-2019 o 19:18

  3. #53
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Za 7tyś nowy bezlusterkowiec fufu, ze stabilizacją i 4k 60fps, może pozamiatać

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Ludziska już filmiki kręcą Lumixami S1 z podpiętymi szkłami Canona przez adapter sigma MC-21 https://www.optyczne.pl/13495-nowo%C...cowania_L.html. Całość nagrana przez Mariusza Ławniczak w trybie slowmotion 50% 4k. Obiektyw Canona 100mm F2,8 i kitowy 24-105. Jak widać działa to całkiem dobrze.



    A tu zdjęcia https://www.facebook.com/dronaveos/p...31577343568314

    Adapter dają gratis

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1452b1d6.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	310,2 KB
ID:	2495

    Z obecnym rabatem https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...c-s1-body.html , promocją stare za nowe otrzymujemy 8.769 zł z gratisowym adapterem Sigmy MC-21 w zestawie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-07-2019 o 19:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    patrząc na system promocji to chyba nie maja za dużego ruchu w interesie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #56
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    ciekawy korpus w dobrej cenie (ponoć ma tez swoje problemy ale który system ich nie ma) adpater ma dośc ograniczone zastosowania - widoczki tak, ale coś bardziej dynamicznego będzie problemem - a ja miałem nadzieję na te przestarzałe EFy Lki których nikt nie chce dodawane gratis do hamburgera w macdonalds, a tu kolejny system chce je używać.

  7. #57
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ... a ja miałem nadzieję na te przestarzałe EFy Lki których nikt nie chce dodawane gratis do hamburgera w macdonalds, a tu kolejny system chce je używać.
    Dokładnie. Cały czas czekam na te gratisy .
    Czyli co mamy kolejny system... bez systemu z protezami w postaci jakichś adapterów. Pomijam już że w body za tyle kasy pasowałoby żeby AF działał jak trzeba, a tu jest prędkość kompaktu.... Jak na początek to nie wróży dobrze... a szkoda bo konkurencja jest potrzebna.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #58
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie. Cały czas czekam na te gratisy .
    Czyli co mamy kolejny system... bez systemu z protezami w postaci jakichś adapterów. Pomijam już że w body za tyle kasy pasowałoby żeby AF działał jak trzeba, a tu jest prędkość kompaktu.... Jak na początek to nie wróży dobrze... a szkoda bo konkurencja jest potrzebna.
    chyba się nie doczekamy

    szkoda bo specyfikacja świetna i korpus ma fantastyczną cenę jak na jego możliwości, wydaje się że w mniejszych panasonikach na af nie narzekano (nawet słyszałem głosy że jest dobry) więc coś ewidentnie poszło nie tak

    co do systemu to ludzie się dzielą na tych co robią wszystko czyli nic i potrzebują wszystko (czyli nic) i takim wystarczy 24-200 i na tych co mają bardziej skonkretyzowane potrzeby i wystarczają im dwa lub trzy szkła (czasem nawet jedno) na koniec pozostają ci co mają egzotyczne potrzeby szkła TS, jakieś supertele i taki system jest nie dla nich, pozostali - w szczególności ci ze skonkretyzowanymi potrzebami za moment będą mogli myśleć o tym systemie.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •