Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 196

Wątek: RF 50mm f/1.2L

  1. #81
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ..."ta różowo - magentowa twarz z fuji" zależy wyłącznie od ustawień aparatu przez fotografującego i późniejszej postprodukcji. Używam profilu Astia w X-ach i już na poziomie jpg-a z aparatu mam doskonałą kolorystykę.
    Wiem o tym ale czasem też mam ochotę tu trochę potrollować ....
    BTW: jednak to pokazuje że jak ktoś nie umie obrobić plików to niech się nie bierze za takie porównania.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiem o tym ale czasem też mam ochotę tu trochę potrollować ....
    BTW: jednak to pokazuje że jak ktoś nie umie obrobić plików to niech się nie bierze za takie porównania.
    Dokładnie tak! Bardzo często widzę zdjęcia z Fuji na profilach provia i velvia z których później są wykonywane porównania z neutralna kolorystyką innych systemów. Jak to ma się do realnego testu wiadomo. Jeśli do tego testujący wybierze sobie najbardziej podkręcony profil jak velvia i go później będzie dodatkowo obrabiał w postprodukcji (jpg) to wyjdzie kaszana, że hej

    BTW - problem jest taki, że tacy fotografowie bardzo często "testują" aparaty z różnych systemów nie mają zielonego pojęcia o testowanych korpusach oraz ich ustawieniach bo nigdy wcześniej nie byli związani z systemem, którego puszki używają. Jak bardzo są wiarygodne te testy widać na filmiku. Od siebie dodam, że zapewne nie używał nawet pomiaru punktowego i korekty ekspozycji co widać na porównaniu zdjęć z obu aparatów.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-12-2018 o 00:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: RF 50mm f/1.2L

    Dobry test pokazujący oddanie nieostrości z tego szkła (dla zainteresowanych) TEST: Canon RF 50 mm f/1.2L USM http://foto-nieobiektywny.blogspot.c...rawie-tak.html

    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-05-2019 o 09:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #84
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Nieostrości są stanowczo za ostre To chyba tak już musi być, im ostrzejszy obiektyw tym ostrzejsze rozmycia, bokeh. Trzeba znaleźć obiektyw który nam pasuje. Może soczewka DS coś da. Canon chyba sam widzi problem skoro zaproponuje taką wersję szkła.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 11-05-2019 o 13:04

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Nieostrości są stanowczo za ostre To chyba tak już musi być, im ostrzejszy obiektyw tym ostrzejsze rozmycia, bokeh. Trzeba znaleźć obiektyw który nam pasuje. Może soczewka DS coś da. Canon chyba sam widzi problem skoro zaproponuje taką wersję szkła.
    Nie da. Otrzymasz większe rozmycia tła. Coś a la:
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #86
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    hej kotleciarze, a wiecie, że Wasi klienci nie zwracają uwagi na "nieostrości", a bokeh biorą za orientalne danie?
    ebe ebe

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Klienci to mają głównie pretensje, że osoby na drugim planie są rozmyte i nieostre A wujek Janusz zrobił lepsze zdjęcia smartfonem bo wszystkie osoby w kościele były ostre w każdej ławce Takie życie
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #88
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Klienci to mają głównie pretensje, że osoby na drugim planie są rozmyte i nieostre A wujek Janusz zrobił lepsze zdjęcia smartfonem bo wszystkie osoby w kościele były ostre w każdej ławce Takie życie
    wywołujesz u mnie demony kotleciarzem nie jestem i nie będę, ale ile razy już słyszałem, że "przecie smartfonem da się tak samo kurła". a już hitem było, jak dostałem opieprz od przełożonego w pracy, bo wziął aparat, którego w sumie tylko ja używam, więc poprzestawiałem go po swojemu, tryb M, RAWy itp. Pretensje miał, że mu się zdjęcia nie otwierają i wgl to zdjęcia jakieś dziwne, bo ciemne i rozmazane... sorry za ot.

    w sumie to najwięcej do powiedzenia zawsze mają osoby, które i tak sobie takiego szkła nie kupią. ef 50 1.2 za miękki, rf 50 1.2 za ostry, złej baletnicy...
    ebe ebe

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    wywołujesz u mnie demony kotleciarzem nie jestem i nie będę, ale ile razy już słyszałem, że "przecie smartfonem da się tak samo kurła". a już hitem było, jak dostałem opieprz od przełożonego w pracy, bo wziął aparat, którego w sumie tylko ja używam, więc poprzestawiałem go po swojemu, tryb M, RAWy itp. Pretensje miał, że mu się zdjęcia nie otwierają i wgl to zdjęcia jakieś dziwne, bo ciemne i rozmazane... sorry za ot.

    w sumie to najwięcej do powiedzenia zawsze mają osoby, które i tak sobie takiego szkła nie kupią. ef 50 1.2 za miękki, rf 50 1.2 za ostry, złej baletnicy...


    To prawda Daj komuś na chwilę aparat do ręki to później dwie godziny będziesz rozkmniał co jest przestawione Mnie tak znajomy jakimś cudem przełączył aparat w tryb zdjęć podwodnych i miałem cuda na ekranie

    Wracając do tematu - to bardzo często ta gonitwa za f/1.2 jest pozbawiona MZ sensu bo później co widzę foty z tych szkieł to są domykane od f/1.6 do nawet 2,8. IMO w FF całkiem wystarcza f/1.8 czyli już kultowy EF 85 1.8 da całkiem przyjemny bokeh i ostrość. Oczywiste jest, że nowe szkła RF 50 i 85 to najwyższa półka top topów pod względem konstrukcji.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wracając do tematu - to bardzo często ta gonitwa za f/1.2 jest pozbawiona MZ sensu bo później co widzę foty z tych szkieł to są domykane od f/1.6 do nawet 2,8. IMO w FF całkiem wystarcza f/1.8 czyli już kultowy EF 85 1.8 da całkiem przyjemny bokeh i ostrość.
    Nie jestem przekonany. Fociłem szkłami f/2.0, 1.8 i 1.4. Ale dla mnie to co dostaję że starego C 85mm f/1.2 to są prawdziwe czary Jak nie muszę (zazwyczaj że względu na ograniczenia migawki w mojej puszce do 1/4000s) to nie przymykam. Ostrość jest dla mnie ok, co potrzebuję to sobie wyostrzę w post procesie.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •