Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 82 z 82

Wątek: RF 50mm f/1.2L

Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Miasto
    Pod Tatrami

Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ..."ta różowo - magentowa twarz z fuji" zależy wyłącznie od ustawień aparatu przez fotografującego i późniejszej postprodukcji. Używam profilu Astia w X-ach i już na poziomie jpg-a z aparatu mam doskonałą kolorystykę.
    Wiem o tym ale czasem też mam ochotę tu trochę potrollować ....
    BTW: jednak to pokazuje że jak ktoś nie umie obrobić plików to niech się nie bierze za takie porównania.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiem o tym ale czasem też mam ochotę tu trochę potrollować ....
    BTW: jednak to pokazuje że jak ktoś nie umie obrobić plików to niech się nie bierze za takie porównania.
    Dokładnie tak! Bardzo często widzę zdjęcia z Fuji na profilach provia i velvia z których później są wykonywane porównania z neutralna kolorystyką innych systemów. Jak to ma się do realnego testu wiadomo. Jeśli do tego testujący wybierze sobie najbardziej podkręcony profil jak velvia i go później będzie dodatkowo obrabiał w postprodukcji (jpg) to wyjdzie kaszana, że hej

BTW - problem jest taki, że tacy fotografowie bardzo często "testują" aparaty z różnych systemów nie mają zielonego pojęcia o testowanych korpusach oraz ich ustawieniach bo nigdy wcześniej nie byli związani z systemem, którego puszki używają. Jak bardzo są wiarygodne te testy widać na filmiku. Od siebie dodam, że zapewne nie używał nawet pomiaru punktowego i korekty ekspozycji co widać na porównaniu zdjęć z obu aparatów.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-12-2018 o 23:29
    Kiedyś A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I/II/III obecnie Fuji/Sony, szkiełka, statyw i takie tam... http://andcar53.wix.com/andrzejcar / https://35photo.pro/andcar Złote myśli forum: "Problem Sony jest taki, że dali bardzo dużo za niewiele a Canon na drugim miejscu może decydować co dać a czego nie"

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów