Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

  1. #11

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Ja robiłem "test" M5. Fotografowanie przez wizjer bez ppdglądu zdjęć to jest maks. 200 orzy szybkim kadriwaniu. Zaczniesz podglądać co nie co i leci na łeb na szyję.
    Jeśli chodzi o wyprawy to po co wynalazki typu solarna ładowarka? Na rok jedziesz? Jeśli na 1-2-4 tygidnie to power bank 20000mAh kisztuje 100 zeta. Masz kilkanaście ładowań. Kup 2-3. Przy czym tu jest ważny dobrt kabelek.

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Czyli z tego co piszesz potwierdzało by to co napisał jotes25 ze wizjer ciagnie wiecej pradu niz ekran. Na moj zdrowy rozsadek jest to nielogiczne, wiec przyznaję się, że z pewnym niedowierzaniem czytałem ta informacje. Może nie wyjeżdzam na rok ale na pół roku rowne 6-7 miesięcy także to sporo więcej niż 2 tygodnie Jadę samemu więc ilość sprzętu jaki biorę mnie przerasta - namiot, śpiwór, kuchenka, filtr do wody itd plus sprzęt fotograficzny to połowa z głównego bagażu. Mam powerbank który dostałem kilka lat temu pod choinkę i ani razu go nie użyłem po prostu jest za ciężkie. No a jak z takiego power banku ładujesz baterię do aparatu 7.4 v. Znowu potrzebna jakaś specjalna ładowarka ? Myślałem że to służy do ładowania tylko komórek, tabletów itp wszytko co podłączasz pod USB.

  3. #13
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Krzysiek, wpadnij do Orzesza na zajęcia foto (w czwartki) to pogadamy o zasilaniu i backupie w terenie.
    Mam to przećwiczone po paru wyjazdach a i przed kolejnym trochę główkowałem żeby to spiąć do kupy i nie zbankrutować.

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    Krzysiek, wpadnij do Orzesza na zajęcia foto (w czwartki) to pogadamy o zasilaniu i backupie w terenie.
    Mam to przećwiczone po paru wyjazdach a i przed kolejnym trochę główkowałem żeby to spiąć do kupy i nie zbankrutować.
    Nie raz zastanawialem się czy ta grupa jeszcze istnieje. Moze nie w ten czwartek ale ten nastepny sie wybiore. Widzę że jestes z Łazisk Górnych. Obecnie w bibliotece wisi tam ta wystawa która kiedys byla w Orzeszu a w ten wtorek i czwartek mam spotkania gimnazjalistami na temat Lasów Deszczowych. Spotkania są zamkniete ale wystawa otwarta dla wszytkich. https://www.facebook.com/bibliotekal...36849925168797

  5. #15
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    istnieje, istnieje. Grupa w Łaziskach też.
    Szkoda że nie spotkaliśmy się w MDKu w Łaziskach na wernisażu mojej wystawy z Namibii.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Ja jestem ciekaw jak ML będzie się sprawował w zimie w górach. Jedna sprawa to baterie, druga to działanie jako całość na mrozie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    Czyli z tego co piszesz potwierdzało by to co napisał jotes25 ze wizjer ciagnie wiecej pradu niz ekran. Na moj zdrowy rozsadek jest to nielogiczne, wiec przyznaję się, że z pewnym niedowierzaniem czytałem ta informacje. Może nie wyjeżdzam na rok ale na pół roku rowne 6-7 miesięcy także to sporo więcej niż 2 tygodnie Jadę samemu więc ilość sprzętu jaki biorę mnie przerasta - namiot, śpiwór, kuchenka, filtr do wody itd plus sprzęt fotograficzny to połowa z głównego bagażu. Mam powerbank który dostałem kilka lat temu pod choinkę i ani razu go nie użyłem po prostu jest za ciężkie. No a jak z takiego power banku ładujesz baterię do aparatu 7.4 v. Znowu potrzebna jakaś specjalna ładowarka ? Myślałem że to służy do ładowania tylko komórek, tabletów itp wszytko co podłączasz pod USB.
    EVF duuuużo więcej tak więc pracuj ciągle na lcd jeśli to mozliwe. Dwa włącz tryb samolotowy jeśli taki jest w Canonie. Jeśli chodzi o zasilanie to sa ładowarki. Nie wiem jak jest w Canonie ale u mnie w sony ładujesz z power banku baterię w aparacie i w ogóle aparat działa na power banku. Sprawdź. Powerbank jest ciezkawy to fakt ale bez przesady. 3 powerbanki po 20000mAh to masz jakieś 45 ładowan baterii.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw jak ML będzie się sprawował w zimie w górach. Jedna sprawa to baterie, druga to działanie jako całość na mrozie.
    Sprawdzałem przy -12 maks. -15. Działał Bateria wraz ze spadkiem temperatury też spada tak jak i w dslr. W7D przy -30 robiłem kilkadziesiąt fotek tylko o ile pamiętam. Potem baterię pod pachę i po 30 minutach kolejne 30 ;-) W ML robiłem do woli bo powerbank miałem w wewnętrznej kieszeni kurtki ;-) :P
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Sprawdzałem przy -12 maks. -15. Działał Bateria wraz ze spadkiem temperatury też spada tak jak i w dslr. W7D przy -30 robiłem kilkadziesiąt fotek tylko o ile pamiętam. Potem baterię pod pachę i po 30 minutach kolejne 30 ;-) W ML robiłem do woli bo powerbank miałem w wewnętrznej kieszeni kurtki ;-) :P
    Jaki aparat?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •