Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

  1. #1

    Domyślnie Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cześć
    Mam nadzieję, że tu rozwieję swoje wątpliwości...
    Jestem na etapie szukania nowego kolejnego obiektywu do swojego canona 70d. Mam szeroki kąt (tokina),z którego jestem zadowolony, mam 17-55 2.8, ale nie jest to wystarczająco jasny obiektyw na imprezy. Czasem mam zlecenia na urodziny/wesela/chrzty itp, gdzie są ciemne sale, ludzie tańczą i 17-55 2.8 jest chyba za ciemny. Jako, że wolę robić zdjecia bez lampy niż z lampą (gdzie jest jasny środek, a tło ciemne) to zastanawiam się nad czymś między 1.2 a 1.4. Byłem ostatnio w znajomym punkcie fotograficznym i zaproponowano mi kilka takich obiektywów:
    - sigma 20 f1.4
    - tamron 35 f1.8
    - canon 35 f2.0
    - sigma 18-35 f1.8
    - canon 50 f1.4

    Takie obiektywy mi zaproponowano do kwoty 3 tys.
    Odrzuciłem pierwsze 4 obiektywy (albo za ciemne, albo za szerokie) i został mi canon 50 f1.4. Zastanawialem się jeszcze nad tym - SIGMA A 50MM F/1.4 DG HSM ART.
    ogniskową zaważyłbym do 35 lub 50 na 90% i do tego stałka.
    Będę wdzięczny za propozycje.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cześć,
    Napiszę coś co się Tobie nie spodoba. Sprzedaj 70d i kup FF. Odkryjesz nowy świat
    Jeżeli koniecznie chcesz pozostać z 70D to celowałbym w sigmę 20/1.4 lub canona 35/2 IS. Oba sprawdzą się jeszcze lepiej na FF.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Cześć,
    Napiszę coś co się Tobie nie spodoba. Sprzedaj 70d i kup FF. Odkryjesz nowy świat
    Jeżeli koniecznie chcesz pozostać z 70D to celowałbym w sigmę 20/1.4 lub canona 35/2 IS. Oba sprawdzą się jeszcze lepiej na FF.
    no nie spodoba, bo 70d kupiłem chyba rok temu Ale zabieram go na każdy wyjazd i uzywam do prywatnych celów, więc bałbym się brać FF na przejażdżkę rowerem A jakąś konktretną FF masz na myśli?
    20 mm to za szeroko jednak, a 35 f2 - za ciemne (mam 2.8, więc szukam czegoś 2 razy jaśniejszego)

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cytat Zamieszczone przez johnkruger Zobacz posta
    no nie spodoba, bo 70d kupiłem chyba rok temu Ale zabieram go na każdy wyjazd i uzywam do prywatnych celów, więc bałbym się brać FF na przejażdżkę rowerem A jakąś konktretną FF masz na myśli?
    20 mm to za szeroko jednak, a 35 f2 - za ciemne (mam 2.8, więc szukam czegoś 2 razy jaśniejszego)
    Obojętnie jakie FF kupisz. To zupełnie inna jakość niż crop. Nawet stara piątka jest super. 35/2 to nie jest za ciemno a na pewno nie na FF.
    Możesz też pomyśleć o 24/1.4. Fajne szkło. na cropie da tobie ekwiwalent ok. 35mm co jest bardzo uniwersalną ogniskową do ślubów/chrztów itp.
    No i tak przy okazji.
    Da się zrobić z lampą zdjęcie gdzie środek jest jasny a tło ciemne
    Pozdro

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Obojętnie jakie FF kupisz. To zupełnie inna jakość niż crop. Nawet stara piątka jest super. 35/2 to nie jest za ciemno a na pewno nie na FF.
    Możesz też pomyśleć o 24/1.4. Fajne szkło. na cropie da tobie ekwiwalent ok. 35mm co jest bardzo uniwersalną ogniskową do ślubów/chrztów itp.
    No i tak przy okazji.
    Da się zrobić z lampą zdjęcie gdzie środek jest jasny a tło ciemne
    Pozdro
    ale to wydatek kolejny... kurcze, chyba zostane jeszcze przy 70-tce. 24 za szeroki. Czytam i czytam i dużo osób chwali Sigmy Art (albo 35, albo 20-35 (czy jakoś tak)).

  6. #6
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Czekaj czekaj, bo tak czytam i albo się mylę, albo nie wiesz, że przy 70D ogniskową musisz pomnożyć x1.6, czyli takie 20mm na 70D to tak naprawdę jak byś miał założone szkło o ogniskowej 32mm itd ....

    Ja bym brał Sigmę 18-35! Kapitalne szkło! Miałem i wiem co potrafi, z resztą poczytaj opinie o nim, warte każdych pieniędzy a i zakres ogniskowych które potrzebujesz spokojnie Ci pokryje.

    A jak dobrze poszukasz, to kupisz tą Sigmę co polecam i przy 3tys zostanie Ci na Canonowską 85'tkę f1.8, a wtedy to już w ogóle będziesz urządzony po pachy!*

    *mowa oczywiście o szkłach używanych, ale nie koniecznie zajechanych
    Ostatnio edytowane przez 5pirit ; 14-09-2018 o 22:41
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Czekaj czekaj, bo tak czytam i albo się mylę, albo nie wiesz, że przy 70D ogniskową musisz pomnożyć x1.6, czyli takie 20mm na 70D to tak naprawdę jak byś miał założone szkło o ogniskowej 32mm itd ....

    Ja bym brał Sigmę 18-35! Kapitalne szkło! Miałem i wiem co potrafi, z resztą poczytaj opinie o nim, warte każdych pieniędzy a i zakres ogniskowych które potrzebujesz spokojnie Ci pokryje.

    A jak dobrze poszukasz, to kupisz tą Sigmę co polecam i przy 3tys zostanie Ci na Canonowską 85'tkę f1.8, a wtedy to już w ogóle będziesz urządzony po pachy!*

    *mowa oczywiście o szkłach używanych, ale nie koniecznie zajechanych
    Tylko tak, sprawdzałem i najczęściej robię zdjęcia z ogniskowa 40-55. Są to głównie tańczące pary z odległości 2-4 metrów. Więc 20 mm to za szeroko. 35 to mininum

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    tak sobie czytam, i wychodzi mi ze kolega juz podjął decyzje i tylko chce zeby tej decyzji przyklasnąc... (wchodze w sluby, ale bez iwnestowania, i tak jak sobie umysliłem,- bo znajmi mówia "takie fajowskie foty robisz..." a kasa i klienci beda waliły drzwiami i oknami)
    ale żeby cos konkretnego doradzic/zaproponowac to polecam canona 35mm f.1.4 II, na Twojej ulubionej 70-tce da Ci ogniskowa którą chcesz osiągnąc
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 15-09-2018 o 09:26
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #9

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    tak sobie czytam, i wychodzi mi ze kolega juz podjął decyzje i tylko chce zeby tej decyzji przyklasnąc... (wchodze w sluby, ale bez iwnestowania, i tak jak sobie umysliłem,- bo znajmi mówia "takie fajowskie foty robisz..." a kasa i klienci beda waliły drzwiami i oknami)
    ale żeby cos konkretnego doradzic/zaproponowac to polecam canona 35mm f.1.4 II, na Twojej ulubionej 70-tce da Ci ogniskowa którą chcesz osiągnąc
    Nie wchodzę w śluby. Robiłem kilka, ale to za duża presja i za słaby sprzęt. Bardziej jestem osobą typu - znajomi rodziców mają rocznice slubu, zrobisz foty? albo - u tych urodził się syn, będziesz fotografem. Jestem bardziej fotografem od natury/architektury, ale jak mam robić zdjęcia na przyjęciach, gdzie jest ciemno, to wolę mieć do tego specjalny obiektyw i tyle

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Jasny obiektyw na imprezy typu wesele itp.

    nie ma specjalnych obiektywów do robienia przyjęć
    weź ten 17-55, przekręć na zielony kwadracik i zapewniam cie ze zdjęcia będą udane
    enjoy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •