Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

    Witam ,
    robiłam zdjęcia przy bardzo słabym stanie baterii( może nie wyrażam się precyzyjnie).zapasowa bateria była wyczerpana. Byłam za granicą i zależało mi na zdjeciach. Włączałam aparat, pstrykałam zdjecie, wyłącvzałam aparat i znów włączałam żeby zrobić kolejne zdjęcie i zaraz wyłączałam.Było tego chyba z 15 razy. W końcu pojawił się komunikat- error i brak dostępu do karty. Po przyjeździe do domu i włożeniu karty do komputera okazało się ,że nie ma NIC. Próbowałam dać specjaliście do odzyskania zdjęć. Niestety.
    Włożyłam inną kartę ( jak poprzednia - miała parę lat). Robiłam zdjęcia przez parę miesięcy i wszystko było dobrze, zgrywałam do komputera.
    W ostatnią niedzielę przy"normalnym robieniu zdjeć i przy naładowanej baterii sytuacja powtórzyła się. Znów nie mam dostepu do kary.
    Wyjeżdżam niedługo za granicę i chciałabym zabezpieczyć się przed powtórką takiej sytuacji. Kupiłam nową kartę.
    Poproszę o poradę.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

    dokupic jeszcze jedna zapasowa baterie, albo jesli karta pamieci jest Kingstona, to zmienic na bezpieczniejszy model (Lexar, Sandisk, Toshiba, Transcend, ...) bo one w Canonach robia czasem jaja, wlasnie takie, ze zdjecia gina

    poza tym to blad nie jest jakis typowy i ciezko cos doradzic
    www albo tez flickr

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

    Tak na moje oko to właśnie wygląda jakby po prostu karta padła.
    Warto zainwestować w jakąś lepszą karte.
    No i używać na przemian kilku mniejszych zamiast jednej dużej.
    Ja osobiście mam 3 sandiski 2x8 i 16. Najstarsza ma ponad 5 lat i nadal działa.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

    Cytat Zamieszczone przez Elusia F-F Zobacz posta
    zapasowa bateria była wyczerpana. Byłam za granicą i zależało mi na zdjeciach. Włączałam aparat, pstrykałam zdjecie, wyłącvzałam aparat i znów włączałam żeby zrobić kolejne zdjęcie i zaraz wyłączałam.Było tego chyba z 15 razy. W końcu pojawił się komunikat- error i brak dostępu do karty. Po przyjeździe do domu i włożeniu karty do komputera okazało się ,że nie ma NIC.
    To mi przypomniało ciekawostkę z pewną kartą (dawno temu): akumulator zamiennik, aparat to było 10d, karta Pretec. Gdy aparat pokazywał "połowę akumulatora" nie dało się robić zdjęć, zawieszał się na zapisie (ciągle migała dioda zapisu, "busy"). Po wyłączeniu i włączeniu ostatniego zdjęcia nie było na karcie, ale wcześniejsze dawało się przeglądać, aparat działał normalnie, aż do zrobienia zdjęcia (znów ciągłe miganie zapisu). Po zmianie karty na jakąkolwiek inną - zero problemów, na tym samym akumulatorze w tym samym stopniu rozładowania. Po zmianie akumulatora na inny (i na tym samym, tylko "pełnym") - zero problemów z tą kartą (karta działa do dziś, ostatnio używałem jej w te wakacje).
    Nie twierdzę, że u Ciebie problem jest podobny, ale czasem niektóre zestawienia sprawiają problemy.
    Jeszcze jedno - używasz "normalnych" kart, nie "micro" w adapterze? Jakie to może mieć znaczenie: http://www.canon-board.info/pierwsza...afiami-100960/

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

    Dziękuje za odpowiedź,kupię trzecią baterie,
    miałam karty SANDISK.
    nie rozumiem co to znaczy ,że nie jest typowy,
    pozdrawiam

    --- Kolejny post ---

    Rozumiem ale to już druga karta (ta pierwsza padła w marcu) obydwie miały co najmniej 5 lat-SUNDISK. Mam parę kart ale rzeczywiście uzywam stale jednej a reszta w zapasie.Kupiłam nową 16 GB - MICRO SP SD ADAPTER. Tamte miały po 8 i 4 GB.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EOS 600 D- komunikat error i brak dostępu do karty

    Dużo ludzi twierdzi że lepiej korzystać z pełnowymiarowych kart, a nie micro + adapter.
    Ja tej rady posłuchałem i na szczęście nigdy kłopotu z kartami nie miałem.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •