Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: 5D Classic umarł

  1. #1
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie 5D Classic umarł

    Cześć, nie podoba mi się, że muszę zakładać tutaj temat no ale może ktoś pomoże.
    Dziś wybrałem się ze swoim 5D na mały spacer, 10 zdjęć jakiegoś jeziorka, aparat wyłączyłem na jakąś dłuższą chwilę i już następne uruchomienie nie dało oznak życia, w międzyczasie aparat o nic nie uderzył..


    Używam 5D z oryginalnym gripem, do gripa były włożone zamienniki Newella, ktore pokazywały 100% naładowania. W domu zrobiłem kilka kombinacji, pozmieniałem baterie, dodałem jedną oryginalną dalej nic. Zdemontowałem grip, testowałem każdą baterię po kolei dalej nic, zmieniałem karty CF, zmieniałem obiektywy bo ktoś na YT doradził, że taka zmiana otoczenia może pomóc i dalej nic

    Mogę się spodziewać najgorszego, śmierci mojego towarzysza?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    miałem tak kiedyś z chomikiem, domowe kombinacje nie pomogły, zdechł, szkoda go
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Zapewne płyta główna padła. Ja maiłem tak w 5dmkII - naprawa obwodu zasilania.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Zapewne płyta główna padła. Ja maiłem tak w 5dmkII - naprawa obwodu zasilania.
    Mogę się domyślić, że koszt naprawy w stosunku do wartości sprzętu może być wysoki?

  5. #5
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Mogę się domyślić, że koszt naprawy w stosunku do wartości sprzętu może być wysoki?
    Może być także b. niski w stosunku do wartości zdjęć, które nim jeszcze wykonasz /po naprawie/...
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #6
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Jest taka możliwość oczywiście, tylko że coś innego może spaść a boję się reanimować trupa..No cóż trzeba chyba zanieść do serwisu i przemyśleć.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Kupić inny używany a ten sprzedać na części. Za 3k zł można kupić 5dmkII w świetnym stanie albo 6d w średnim. 5d classic podejrzewam, że coś koło 1500zł.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    testowałem każdą baterię po kolei dalej nic
    Każdą, łącznie z "pastylką" podtrzymującą ustawienia? Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia,ale spróbowałbym zdjąć obiektyw, wyciągnąć kartę, wyciągnąć akumulator, wykręcić tą "szufladkę" z baterią (lewy dół, śrubki są pod gumową klapką portów), włączyć (bez żadnego zasilania) i zostawić do rana ("hard reset"). Nawet jak nie pomoże, to nie zaszkodzi.
    Nic nie "lata" w środku aparatu (np. wykręcona śrubka)?

    Używany "classic" to zależnie od stanu od 800 do 1900, sądząc po ofertach (ta ostatnia kwota podobno z przebiegiem ok. 3000 potwierdzonym na Żytniej).
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 11-09-2018 o 18:22

  9. #9
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Każdą, łącznie z "pastylką" podtrzymującą ustawienia? Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia,ale spróbowałbym zdjąć obiektyw, wyciągnąć kartę, wyciągnąć akumulator, wykręcić tą "szufladkę" z baterią (lewy dół, śrubki są pod gumową klapką portów), włączyć (bez żadnego zasilania) i zostawić do rana ("hard reset"). Nawet jak nie pomoże, to nie zaszkodzi.
    Nic nie "lata" w środku aparatu (np. wykręcona śrubka)?

    Używany "classic" to zależnie od stanu od 800 do 1900, sądząc po ofertach (ta ostatnia kwota podobno z przebiegiem ok. 3000 potwierdzonym na Żytniej).
    O tej pastylce nie wiedziałem nic.. zaraz się zabieram, jak nie to chyba pozostaje żytnia i może oni sprawdzą co jest.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 5D Classic umarł

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    jak nie to chyba pozostaje żytnia i może oni sprawdzą co jest.
    Nie chciałbym być złym prorokiem, ale stawiam na "brak możliwości naprawy, części niedostępne".
    Znajomy chwalił serwis z Chorzowa Batorego (Arkadiusz Gara), myślę, że do najbliższego (tego na Moniuszki) raczej nie masz po co iść.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •