Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 179

Wątek: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    ... i taka cisza. Ja wiem, że premiera systrmu R przyćmiła wszystko. Ale to mimo wszystko, choćby na papierze, super szkło dla systemu M. Jako posiadacz FF raczej widziałbym w torbie jako dodatek coś z linii M niż R...

    Czy Waszym zdaniem to szkło to dowód na to, że system M będzie się dalej rozwijał, czy raczej sympatyczne epitafium wobec "poważnego" bezlusterkowca R i informacji, że obiektywów M nie da się podpiąć do R?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    no wlasnie tez mnie zaciekawilo, az zaczalem kminic nad zmiana 750D na M50, bo jest przepasc gabarytowa miedzy 750D + 35/2 IS a M50 + 32/1.4...

    czekam na sample. 35/2 IS ma syfiasty bokeh, ale ostrosc, mechanika i IS sa fenomenalne. a przy srednicy filtra raptem 43mm a wiec malenkich soczewkach mam jednak obawy, czy EF-M 32/1.4 bedzie ladnie obrazowal...
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Czy Waszym zdaniem to szkło to dowód na to, że system M będzie się dalej rozwijał, czy raczej sympatyczne epitafium wobec "poważnego" bezlusterkowca R i informacji, że obiektywów M nie da się podpiąć do R?
    To, że małego nie da się podpiąć do większego (EF-S do EF) to u Canona normalne. Ale, że RF nie da się podpiąć do EF-M to klęska systemu M jako uzupełnienie do ML FF.
    Właśnie sobie dokupiłem M50 z M55-200 jako uzupełnienie do 5DII+16-35/4 tworząc "lekki" spacerowy zestaw. No to do R trzeba adapter i zostawić to 16-35/4.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    ... i taka cisza. Ja wiem, że premiera systrmu R przyćmiła wszystko. Ale to mimo wszystko, choćby na papierze, super szkło dla systemu M. Jako posiadacz FF raczej widziałbym w torbie jako dodatek coś z linii M niż R...

    Czy Waszym zdaniem to szkło to dowód na to, że system M będzie się dalej rozwijał, czy raczej sympatyczne epitafium wobec "poważnego" bezlusterkowca R i informacji, że obiektywów M nie da się podpiąć do R?
    Z tym "epitafium" to jest wielka niewiadoma. Podejrzewam że nawet w samym Canonie mają z tym problem. Kiedyś śmiałem się z Sony, że mają kilka bagnetów a teraz....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Czyli jak? Specjalnie wypuścili fajne szkło o takich parametrach na pożegnanie - żeby klienci ich miło wspominali?
    E-mki dają rzeczywista redukcję gabarytów i wagi - prędzej uwierzę że 32 1.4 to pożegnanie - ale z lustrzankowym APSC
    6D/M100/MeizuM8

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Czyli jak? Specjalnie wypuścili fajne szkło o takich parametrach na pożegnanie - żeby klienci ich miło wspominali?
    E-mki dają rzeczywista redukcję gabarytów i wagi - prędzej uwierzę że 32 1.4 to pożegnanie - ale z lustrzankowym APSC
    czy raczej z lepszymi obiektywami EF-S. linie aparatow 7D, 80D, 800D, 200D raczej pozostana jeszcze jakis czas (z korozja postepujaca od dolu), byc moze w miedzyczasie mniejsze Rebele zrobia sie bezlusterkowe EF-S... ale to ciezko wrozyc z fusow, zobaczymy jak rynek zareaguje.

    technicznie rzecz biorac 800D to jest tani i zaj* dobry aparat. swietnie sprawdzajacy sie w praktyce i dajacy dobre wyniki sprzedazy. to ze ma lusterkow (tzn. nie ma "emejzingu") nie zmienia tej sytuacji
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-09-2018 o 21:49
    www albo tez flickr

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Trochę mi to wisi kalafiorem, jaką puszką bedę robił zdjęcia za 5 lat. Ale jakie obiektywy będę mógł do niej przypiąć (czytaj z jakim mocowaniem) to już jest dla mnie ważniejsze. @Kolekcjoner napisz jasno, co kolekcjonować? EF, -S, -M, -R?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Trochę mi to wisi kalafiorem, jaką puszką bedę robił zdjęcia za 5 lat. Ale jakie obiektywy będę mógł do niej przypiąć (czytaj z jakim mocowaniem) to już jest dla mnie ważniejsze. @Kolekcjoner napisz jasno, co kolekcjonować? EF, -S, -M, -R?
    EF oczywiście . Przypniesz do wszystkiego .... Póki co widać że tu Canon raczej psikusa nie ma zamiaru zrobić.
    Osobiście podejrzewam że R to jest odpowiedź na to co dała konkurencja i czego oczekuje rynek. Nie sądzę żeby np. pojawiły się teleobiektywy z tym bagnetem. Prędzej pojawi się bezlustro (może następca 1D) z bagnetem EF.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Jak wypuszczą do M jeszcze coś w stylu 24/28mm f1.8 lub f2 + jakaś mała portretówka typu 50mm lub 85mm to ten system będzie w zasadzie kompletny. Są stałki, są spacerzoomy, UWA, tele. Do zastosowań bardziej zaawansowanych jest EOS DSLR i EOS R M ma być małe i fajne. Niedługo pewnie zastąpi serię xxxD i xxD.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    tu jest niezly filmik, troche zdjec sie przewija w tle:
    https://www.youtube.com/watch?v=ZWA0Se-qgE0
    www albo tez flickr

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •