Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 179

Wątek: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    ... i taka cisza. Ja wiem, że premiera systrmu R przyćmiła wszystko. Ale to mimo wszystko, choćby na papierze, super szkło dla systemu M. Jako posiadacz FF raczej widziałbym w torbie jako dodatek coś z linii M niż R...

    Czy Waszym zdaniem to szkło to dowód na to, że system M będzie się dalej rozwijał, czy raczej sympatyczne epitafium wobec "poważnego" bezlusterkowca R i informacji, że obiektywów M nie da się podpiąć do R?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    no wlasnie tez mnie zaciekawilo, az zaczalem kminic nad zmiana 750D na M50, bo jest przepasc gabarytowa miedzy 750D + 35/2 IS a M50 + 32/1.4...

    czekam na sample. 35/2 IS ma syfiasty bokeh, ale ostrosc, mechanika i IS sa fenomenalne. a przy srednicy filtra raptem 43mm a wiec malenkich soczewkach mam jednak obawy, czy EF-M 32/1.4 bedzie ladnie obrazowal...
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Czy Waszym zdaniem to szkło to dowód na to, że system M będzie się dalej rozwijał, czy raczej sympatyczne epitafium wobec "poważnego" bezlusterkowca R i informacji, że obiektywów M nie da się podpiąć do R?
    To, że małego nie da się podpiąć do większego (EF-S do EF) to u Canona normalne. Ale, że RF nie da się podpiąć do EF-M to klęska systemu M jako uzupełnienie do ML FF.
    Właśnie sobie dokupiłem M50 z M55-200 jako uzupełnienie do 5DII+16-35/4 tworząc "lekki" spacerowy zestaw. No to do R trzeba adapter i zostawić to 16-35/4.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To, że małego nie da się podpiąć do większego (EF-S do EF) to u Canona normalne. Ale, że RF nie da się podpiąć do EF-M to klęska systemu M jako uzupełnienie do ML FF.
    Właśnie sobie dokupiłem M50 z M55-200 jako uzupełnienie do 5DII+16-35/4 tworząc "lekki" spacerowy zestaw. No to do R trzeba adapter i zostawić to 16-35/4.
    Póki co założenia są jednak w stronę megawypasionychogórów do R .
    I teraz powstaje zasadnicze pytanie: czy poza zupełnym eksperymentatorstwem istnieje praktyczne zastosowanie dla kombinacji korpus M + szkło RF. Myślę że zadali sobie takie pytanie i odpowiedź była jednoznaczna. Jednoznaczna w sensie czy warto zwiększać grubość mocowania w eR po to żeby taką możliwość jak wspomniałem stworzyć. Doszli do wniosku że nie nie warto.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    ... i taka cisza. Ja wiem, że premiera systrmu R przyćmiła wszystko. Ale to mimo wszystko, choćby na papierze, super szkło dla systemu M. Jako posiadacz FF raczej widziałbym w torbie jako dodatek coś z linii M niż R...

    Czy Waszym zdaniem to szkło to dowód na to, że system M będzie się dalej rozwijał, czy raczej sympatyczne epitafium wobec "poważnego" bezlusterkowca R i informacji, że obiektywów M nie da się podpiąć do R?
    Z tym "epitafium" to jest wielka niewiadoma. Podejrzewam że nawet w samym Canonie mają z tym problem. Kiedyś śmiałem się z Sony, że mają kilka bagnetów a teraz....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Czyli jak? Specjalnie wypuścili fajne szkło o takich parametrach na pożegnanie - żeby klienci ich miło wspominali?
    E-mki dają rzeczywista redukcję gabarytów i wagi - prędzej uwierzę że 32 1.4 to pożegnanie - ale z lustrzankowym APSC
    6D/M100/MeizuM8

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Czyli jak? Specjalnie wypuścili fajne szkło o takich parametrach na pożegnanie - żeby klienci ich miło wspominali?
    E-mki dają rzeczywista redukcję gabarytów i wagi - prędzej uwierzę że 32 1.4 to pożegnanie - ale z lustrzankowym APSC
    czy raczej z lepszymi obiektywami EF-S. linie aparatow 7D, 80D, 800D, 200D raczej pozostana jeszcze jakis czas (z korozja postepujaca od dolu), byc moze w miedzyczasie mniejsze Rebele zrobia sie bezlusterkowe EF-S... ale to ciezko wrozyc z fusow, zobaczymy jak rynek zareaguje.

    technicznie rzecz biorac 800D to jest tani i zaj* dobry aparat. swietnie sprawdzajacy sie w praktyce i dajacy dobre wyniki sprzedazy. to ze ma lusterkow (tzn. nie ma "emejzingu") nie zmienia tej sytuacji
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-09-2018 o 21:49
    www albo tez flickr

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Trochę mi to wisi kalafiorem, jaką puszką bedę robił zdjęcia za 5 lat. Ale jakie obiektywy będę mógł do niej przypiąć (czytaj z jakim mocowaniem) to już jest dla mnie ważniejsze. @Kolekcjoner napisz jasno, co kolekcjonować? EF, -S, -M, -R?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Trochę mi to wisi kalafiorem, jaką puszką bedę robił zdjęcia za 5 lat. Ale jakie obiektywy będę mógł do niej przypiąć (czytaj z jakim mocowaniem) to już jest dla mnie ważniejsze. @Kolekcjoner napisz jasno, co kolekcjonować? EF, -S, -M, -R?
    EF oczywiście . Przypniesz do wszystkiego .... Póki co widać że tu Canon raczej psikusa nie ma zamiaru zrobić.
    Osobiście podejrzewam że R to jest odpowiedź na to co dała konkurencja i czego oczekuje rynek. Nie sądzę żeby np. pojawiły się teleobiektywy z tym bagnetem. Prędzej pojawi się bezlustro (może następca 1D) z bagnetem EF.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Jak wypuszczą do M jeszcze coś w stylu 24/28mm f1.8 lub f2 + jakaś mała portretówka typu 50mm lub 85mm to ten system będzie w zasadzie kompletny. Są stałki, są spacerzoomy, UWA, tele. Do zastosowań bardziej zaawansowanych jest EOS DSLR i EOS R M ma być małe i fajne. Niedługo pewnie zastąpi serię xxxD i xxD.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •