Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 179

Wątek: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

  1. #111
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    No i w tym jednym punkcie bym się z nimi mógł zgodzić, są te kocie oczy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	75471_articlefeature.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	2032

    Czy to wada , dla np. Eberlotha może to być zaleta

  2. #112
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Nie ma.Na dpreview / https://www.dpreview.com/reviews/can...mm-f1-4-review / narzekają na to. Poza tym też na to że nie ma wewnętrznego ogniskowania i że AF bywa słyszalny podczas filmowania, że brak stabilizacji, AC i winietowanie są zauważalne w niektórych sytuacjach, że bokeh na pełnej dziurze wygląda jak kocie oko, no i że nie ma ani osłony przeciwsłonecznej ani futerału w zestawie. Trochę tego nazbierali Chyba będą musieli w Canonie pomyśleć o obniżeniu ceny
    Niestety w ostanim czasie ten portal ma problem z ocenami jakiegokolwiek sprzętu Canona. Nie jest to tylko moje spostrzeżenie. Po prostu nie ma się co opierać na tym co tam piszą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niestety w ostanim czasie ten portal ma problem z ocenami jakiegokolwiek sprzętu Canona. Nie jest to tylko moje spostrzeżenie. Po prostu nie ma się co opierać na tym co tam piszą.
    Ogólnie mam wrażenie, że wszystko ocenia się dzisiaj pod kątem możliwości zastosowań profesjonalnych i to dosyć wymagających. Druga sprawa to wysokie wymagania związane z filmowaniem, które w aparatach już dawno nie jest funkcjonalnością "przy okazji".
    Miłego dnia
    moja www

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    ... mam wrażenie, że wszystko ocenia się dzisiaj pod kątem możliwości zastosowań profesjonalnych i to dosyć wymagających...
    Odnoszę podobne wrażenie, że technologia i marketing spychają na margines fotografikę

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Odnoszę podobne wrażenie, że technologia i marketing spychają na margines fotografikę
    Promocja M32 przez Canona oparta jest o kulturalny marketing z bardzo silną podbudową fotograficzną. Myślę o filmiku linkowanym już w tym wątku:
    https://www.youtube.com/watch?v=0D-oJcfM4Vc
    Ambasador, promocja, wszystko jasne.

    Chlew się zaczyna jak do głosu dochodzą "niezależni". Wylewanie pomyj na cokolwiek inne niż S, prymitywne wycieczki, niby porównania, jakieś liczby mające zobiektywizować z góry lansowaną tezę. Wszędzie to samo. Zwis totalny jeśli chodzi o użyteczność fotograficzną.

    Proponuję cieszyć się tym szkiełkiem bo jest perełką.
    "A co innego ma powiedzieć koleś co wywalił 500 euro na to szkło" - za chwilę oświadczy jakiś ewangelista S, który nawet nie spojrzał na to szkło.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 01-04-2019 o 23:22
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #116
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chlew się zaczyna jak do głosu dochodzą "niezależni". Wylewanie pomyj na cokolwiek inne niż S, prymitywne wycieczki, niby porównania, jakieś liczby mające zobiektywizować z góry lansowaną tezę. Wszędzie to samo. Zwis totalny jeśli chodzi o użyteczność fotograficzną.
    ja w zasadzie pomijam pewne watki/postaci na tym forum, wiec udalo mi sie takiego wrazenia nie wyniesc

    z opiniami pismakow typu dpreview (ktore i tak jest z gatunku bardziej doglebnych i dosc uzytkowych) mam ogolny problem pokroju: nie oczekuje zbyt wiele po ludziach, ktorzy dostaja cos na tydzien i maja sobie wyrobic opinie. i wyrazaja ja przez porownanie obiektywu X z obiektywem Y tak jakby uzytkownik mial miedzy nimi jakikolwiek wybor

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Proponuję cieszyć się tym szkiełkiem bo jest perełką.
    "A co innego ma powiedzieć koleś co wywalił 500 euro na to szkło" - za chwilę oświadczy jakiś ewangelista S, który nawet nie spojrzał na to szkło.
    ja mam tak: w momencie premiery tego szkla wiedzialem, ze je sobie kupie. bo do tego momentu focilem 750D + 35/2 IS, co mi wybitnie odpowiadalo pod wzgledem funkcjonalnym (idealna ogniskowa, swietna ostrosc) ale wyraznie mniej pod katem gabarytowym. dla tegoz EFM 32 wyprzedalem caly moj cropowy zestaw Canona i wylowilem sobie uzywane M5.

    EFM 32 kupilem w ciemno zanim pojawily sie jakiekolwiek testy i opinie (osob, ktore uzywaly, bo to ma znaczenie ), jeden z pierwszych egzemplarzy w sklepie. z oczekiwaniem, ze to bedzie ostra i ladnie rysujaca stalka.

    rzeczywistosc przekroczyla te oczekiwania, bo szklo niedosc ze diabelnie ostre, to jeszcze przeslicznie rysujace (ewenement jak na stalke Canona bez czerwonego paska) i swietnie sobie radzace pod swiatlo.

    co do ceny... na tle stalek EF czy systemu M ogolnie to ono jest drogie, nie oszukujmy sie. jego sie nie kupi tak o, zeby cos miec do pofocenia od czasu do czasu, tylko jak sie naprawde chce wywalonego standarda do bezlustra. ale na tle innych wypasionych stalek do bezlusterkowcow (albo nowoczesnych stalek do luster) juz niekoniecznie jest takie drogie. Fuji XF 35/1.4 jest nawet drozszy a optycznie niekoniecznie lepszy, do tego ma glosny i wolny AF.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 02-04-2019 o 10:13
    www albo tez flickr

  7. #117
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ... wylowilem sobie uzywane M5.

    EFM 32 kupilem w ciemno zanim pojawily sie jakiekolwiek testy i opinie (osob, ktore uzywaly, bo to ma znaczenie ), jeden z pierwszych egzemplarzy w sklepie. z oczekiwaniem, ze to bedzie ostra i ladnie rysujaca stalka.

    rzeczywistosc przekroczyla te oczekiwania, bo szklo niedosc ze diabelnie ostre, to jeszcze przeslicznie rysujace (ewenement jak na stalke Canona bez czerwonego paska) i swietnie sobie radzace pod swiatlo.
    EF-M 32 okazało się strzałem w dziesiątkę, ale czemu M5 a nie M50?

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    BEST APS-C MIRRORLESS PRIME LENS
    Canon EF-M32mm f/1.4 STM

    Wg TIPA 2019
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #119
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    No to teraz w Canonie będą mogli pomyśleć o zawyżeniu ceny

  10. #120
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    BEST APS-C MIRRORLESS PRIME LENS
    Canon EF-M32mm f/1.4 STM

    Wg TIPA 2019
    Podejrzewam że w związku z liczbą obiektywów EFM mieli nie lada zagwozdkę .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •