Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: Optyka Canon R

  1. #1
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Optyka Canon R

    Szkiełka do tego systemu zapowiadają się interesująco.
    Ponieważ nie wszyscy użytkownicy są fachowcami to wydzieliłem na optykę do Canon R osobne forum.
    Proszę zakładać tematy i pisać tam: Obiektywy do systemu R

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Nie żywy ten wątek

    Ciekaw jestem jak Canon rozwiąże sprawę extenderów do bagnetu R.
    Czy to ma być kaskada adapterów czy może extender, który pozwoli na podłączenie tele EF do ER. Jakoś by to było elegancko.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie żywy ten wątek

    Ciekaw jestem jak Canon rozwiąże sprawę extenderów do bagnetu R.
    Czy to ma być kaskada adapterów czy może extender, który pozwoli na podłączenie tele EF do ER. Jakoś by to było elegancko.
    Myślę, że ani tak ani tak

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    W sumie ekstender łatwo sobie wyobrazić jako crop z matrycy. W bezlustrze przy odpowiedniej gęstości pikseli nie powinien to być problem....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie żywy ten wątek

    Ciekaw jestem jak Canon rozwiąże sprawę extenderów do bagnetu R.
    Czy to ma być kaskada adapterów czy może extender, który pozwoli na podłączenie tele EF do ER. Jakoś by to było elegancko.
    Natywne szkła R z wbudowanym extenderem. I myślę, że to się stanie szybko (wraz z premierą "sportowej" wersji R-ki).

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Znam przynajmniej dwie osoby, które twierdzą, że 200-400 z wbudowanym extenderem to najlepsze/najbardziej uniwersalne szkło do fotografowania przyrody (dla mnie już za ciężkie). Myślę, że ten schemat sprawdził się też rynkowo, skoro skopiował go Nikon.

    Czy rozwiązanie to zawita kiedyś do stałek supertele? Na razie nic nie wskazuje na takie obiektywy z bagnetem EF. Jeśli zaś linia szkieł z bagnetem RF ma rzeczywiście być "premium", to całkiem możliwe.

    Co do samych extenderów, to uważam, że tutaj nie będzie żadnych kombinacji typu adapter/extender tylko zwyczajnie osobny zestaw extenderów z bagnetem RF.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-11-2018 o 15:30

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Co do samych extenderów, to uważam, że tutaj nie będzie żadnych kombinacji typu adapter/extender tylko zwyczajnie osobny zestaw extenderów z bagnetem RF.
    Prawdopodobnie adapter EF-R i extender R pozwoli na podpięcie C70-300L, który dotąd pakuje się tylną soczewką w extenter Canona.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Prawdopodobnie adapter EF-R i extender R pozwoli na podpięcie C70-300L, który dotąd pakuje się tylną soczewką w extenter Canona.
    Aaaaaa, tu Cię boli...

    Nawet jeśli taki wariant wchodziłby w grę (a wątpię), to nie lepiej załatwić sprawę jakimś Kenko?

    P.S. Tak na marginesie, to spodziewam się, że koszt extendera RF + C70-300 da mniej więcej cenę 100-400 II. Koszt adaptera pomijam
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-11-2018 o 19:54

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Aaaaaa, tu Cię boli...

    Nawet jeśli taki wariant wchodziłby w grę (a wątpię), to nie lepiej załatwić sprawę jakimś Kenko?

    P.S. Tak na marginesie, to spodziewam się, że koszt extendera RF + C70-300 da mniej więcej cenę 100-400 II. Koszt adaptera pomijam
    Teraz mam też darmową opcję podpięcia C70-300L do "extendera x1.6" czyli M50
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Teraz mam też darmową opcję podpięcia C70-300L do "extendera x1.6" czyli M50
    Tylko czekać jak w którejś eRce też to zrobią ...

    BTW: wczoraj fociłem dosyć sporo zestawem m6 + 70-200/2.8 is - masakra ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •