Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 73

Wątek: Optyka Canon R

  1. #51
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Jednak jasne szkła muszą ważyć. Ja liczę na lekkie ciemne szkła do Rki i coś pokroju 35 1.8, fajnie jakby wypuścili dość szybko 85 1.8.
    w tej chwili caly R/RF jest marketingowym/ksiegowym wypierdem. z jednej strony kosztujace pol nerki szkla misie o wielkosci i wadze wybijajacej z glowy pomysly o "odchudzaniu sprzetu dzieki braku lustra", ktorych jedynym celem jest machanie profesjonalnym fotografom (z tym ze nie sportowym) marchewka przed oczami, zeby wiedzieli na co maja juz odkladac. z drugiej strony korpusy amatorskie (lub zenujaco pokrojone amatorskie RP!), do ktorych z braku laku mozna na upartego co najwyzej RF 24-105 podpiac (ktory maly to jest tylko na tle innych szkiel RF) i na otarcie lez jest 35/1.8, czyli szklo z klasycznego canonowskiego gatunku "kupia, bo podjarka nowym korpusem kaze im jeszcze miec tania stalke, niewazne czy im sie naprawde przyda" (cos jak drzewiej 50/1.8 II czy potem EFS 24, EF 40 albo EFM 22).

    albo moze to tylko ja tak mam, ze ogniskowa jest ni przypial ni przylatal (poza reportazem, do ktorego ten RP sie nadaje jak 6D mkI do sportu) a makro przy 35mm to jest raczej (bardzo) mocno niszowy temat...

    za 2-3 lata to pewnie bedzie mialo jako system jakis sens w kilku rodzajach fotografii (obstawiam studio, podroz, imprezki rodzinne, wakacje). na chwile obecna jest gablotka pod nazwa "przyszlosc Canona" (ta ze szklami RF) i obok wiezyczka pudelek z body R/RP + kit dla tych, ktorzy albo z tym jednym 24-105 przezyja, albo po prostu maja szklarnie EF.

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    jak to performuje?
    co robi?????????


    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pewnie niedługo wypuszczą. Z tym, że te wszystkie nowe, małe stałki f1.8 są projektowane na dobrą ostrość a rozmycie zazwyczaj słabe. No ciekawe, co pokażą tym razem do RF.
    przy czym to nie jest tak, ze dawne stalki Canona (nie L) tez zwyczajowo byly projektowane pod ladne rozmycie. jak odejmiesz 85/1.8 (i 100/2 bo to jednym tchem mozna wymieniac) to w zasadzie tylko 50 STM i EFS 60 macro zostaja ze stalek ladnie rysujacych bez czerwonego paska. ewentualnie nalesniki EFS 24 / EF 40, ile by przy tych ogniskowych i swietle f/2.8 tych nieostrosci bylo )
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 27-03-2019 o 09:17
    www albo tez flickr

  2. #52
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    No czytałem, że nowa 50ka jest ostra ale trochę straciła urok mydła starej 50ki. Ale jeśli chce się mieć fajną głębie to trzeba dźwigać. Ja miałem do lustra 50ke 1.2 i miała w sobie coś, ale głębia jak dla mnie i tak była trochę słaba. Marzyła mi się 85ka 1.2, ale w związku z zapowiedzią nowej na RF poczekam i zobaczę. Na Sony nie mam zamiaru kupować żadnych stałek pokroju 85 1.4, bo cena wysoka a 1.4 a 1.2 robi jednak pewną różnicę. 1.2 to domena Canona. Poza tym ta wersja z DF czy jak to się tam nazywa może być nowym królem rozmycia i bokehu.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 27-03-2019 o 09:38

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Szkoda, że ten marketingowy bełkot o ostrości zabija rozmycia. Kiedyś kupie jakiegoś ruska który robi te bąbelki świderki w tle.

  4. #54
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Z drugiej strony 50ka 1.2 na lustra to był najbardziej mydlany obiektyw jaki miałem. A chciałem go używać na 1.2 (dla mnie to bezsens kupować szkło 1.2 i musieć je przymykać by można było je używać). Jeśli nowa 50ka RF jest ostrzejsza na 1.2 to widzę sens tego szkła. Szkoda, że takie drogie i ciężkie.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	{08B551DC-A943-46BB-BAFF-1AF2E786705D}.png.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	106,4 KB
ID:	1992
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 27-03-2019 o 10:49

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    widzieliście ofertę kundelków?

    https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4196380428&
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Z drugiej strony 50ka 1.2 na lustra to był najbardziej mydlany obiektyw jaki miałem. A chciałem go używać na 1.2 (dla mnie to bezsens kupować szkło 1.2 i musieć je przymykać by można było je używać). Jeśli nowa 50ka RF jest ostrzejsza na 1.2 to widzę sens tego szkła. Szkoda, że takie drogie i ciężkie.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	{08B551DC-A943-46BB-BAFF-1AF2E786705D}.png.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	106,4 KB
ID:	1992
    Jakiś chyba wyjątkowy egzemplarz trafiłem bo na 1.2 mydła nie widzę. Sprawdzałem dwa w sklepie i oba były tak samo dobre.

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Generalnie z systemem bezlustra i jego wspaniałością to jest tak, że na weselach większość wyciąga lustrzanki, bo ani R ani legendarne a7III nie radzą sobie z wymaganiami reportażowymi na sali. Błyskanie z lagiem, opóźniony obraz w evf, blackouty,szum, lagi lagi i jeszcze raz lagi. Mało kto o tym oficjalnie pisze, ale ostatnio coraz więcej osób przyznaje ( branża ślubna, forum na FB) co ma w torbie i z jakiego powodu. Nawet Ci co piali z zachwytu nagle piszą, że dają jeszcze jedną, dwie szanse. Oczywiscie mowa o etapie wesela, w pozostałych częściach bezlustra się sprawdzają. Po weekendzie majowym powiem więcej, ile w tym racji.

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Generalnie z systemem bezlustra i jego wspaniałością to jest tak, że na weselach większość wyciąga lustrzanki, bo ani R ani legendarne a7III nie radzą sobie z wymaganiami reportażowymi na sali. Błyskanie z lagiem, opóźniony obraz w evf, blackouty,szum, lagi lagi i jeszcze raz lagi. Mało kto o tym oficjalnie pisze, ale ostatnio coraz więcej osób przyznaje ( branża ślubna, forum na FB) co ma w torbie i z jakiego powodu. Nawet Ci co piali z zachwytu nagle piszą, że dają jeszcze jedną, dwie szanse. Oczywiscie mowa o etapie wesela, w pozostałych częściach bezlustra się sprawdzają. Po weekendzie majowym powiem więcej, ile w tym racji.
    Czyli jeśli chodzi o śluby to na razie fajnie,ale w duecie z dslr? Daj proszę znać po weekendzie jakie wnioski.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #59
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    57
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Mam pytanie ? Jaka jest różnica ( czy w ogóle jest różnica ) miedzy obiektywami ef a rf . A dokładnie czy jest różnica w jakości zdjęcia jak założę 24- 105 II f4 a nowy 24-105 rf .
    Po dzisiejszym filmiku canona, wg. mnie powinna być. Ale na targach spotkałem się z opinią, że lepiej sprawdza się obiektyw poprzedni ef , jest szybszy no i argument, że zawsze mogę zmienić body, a rf tylko do R.

  10. #60
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Maciej Zawada Zobacz posta
    Mam pytanie ? Jaka jest różnica ( czy w ogóle jest różnica ) miedzy obiektywami ef a rf . A dokładnie czy jest różnica w jakości zdjęcia jak założę 24- 105 II f4 a nowy 24-105 rf .
    jesli masz tylko korpus RF to do niego bierzesz szklo RF.

    jesli masz korpus EF to szklo EF.

    testow RF 24-105 jeszcze nie widzialem. spodziewam sie, ze to bedzie lepsze niz EF 24-105, choc i to nie jest najgorsze (pomijajac mizerie przy 24mm)
    www albo tez flickr

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •