Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Optyka Canon R

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tylko czekać jak w którejś eRce też to zrobią ...
    To wyjdzie trochę ponad 60MPx. Na bezlusterkowego następcę 5ds jak znalazł. Ale jak się zacząć zastanawiać nad szczegółami (przede wszystkim Dual Pixel), to może być bolesne. Niech się Canon martwi

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: wczoraj fociłem dosyć sporo zestawem m6 + 70-200/2.8 is - masakra ...
    Na statywie całkiem przyjemnie

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na statywie całkiem przyjemnie
    No... jak jest go gdzie rozstawić ...

    W sumie to jakby zrobili takie supertele pod RF (jak w patentach) to będę miał w przyszłym roku duży zgryz czy brać eRkę z tym tele czy z 28-70.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W sumie to jakby zrobili takie supertele pod RF (jak w patentach) to będę miał w przyszłym roku duży zgryz czy brać eRkę z tym tele czy z 28-70.....
    Domyślam się, że o superzooma chodzi To tylko patent, a do tego ta kategoria ostatnio raczej nie przyciągała uwagi Canona (zarówno EF jak i EF-S). Kiedyś pewnie zrobią, ale sporo innych obiektywów też jest do zrobienia. Za to 28-70 ma tę niezaprzeczalną zaletę, że już jest i to jedyny w swoim rodzaju

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W sumie to jakby zrobili takie supertele pod RF (jak w patentach) to będę miał w przyszłym roku duży zgryz czy brać eRkę z tym tele czy z 28-70.....
    Może ten zoom i jakieś 135/1.8IS wystarczy
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Domyślam się, że o superzooma chodzi To tylko patent, a do tego ta kategoria ostatnio raczej nie przyciągała uwagi Canona (zarówno EF jak i EF-S). Kiedyś pewnie zrobią, ale sporo innych obiektywów też jest do zrobienia. Za to 28-70 ma tę niezaprzeczalną zaletę, że już jest i to jedyny w swoim rodzaju
    Oczywiście o superzooma chodziło. Zobaczymy jakie będą priorytety i co będzie dostępne
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Optyka Canon R

    As many as 7 new RF lenses coming in 2019
    https://www.canonrumors.com/as-many-...y_553jz7bIcLmc

    Canon podał (czyli znowu potwierdził), że w 2019 roku nie pojawią się nowe obiektywy EF. Cała para idzie szkła RF, czyli 15 nowych szkieł RF w ciągu najbliższych 30-36 miesięcy.

    Niby w 2019 mają pojawić się:

    RF 16-35mm f/2.8L
    RF 24-70mm f/2.8L IS
    RF 70-200mm f/2.8L IS
    RF 105mm f/1.4L
    RF 85mm f/1.8 IS STM
    RF Macro lens
    RF non-L kit lens

    Ciekawy będzie ten RF 85mm f/1.8 IS STM...

    W sumie to bagnet RF na upartego łączy w sobie cztery poprzednie mocowania Fl/Fd, EF-S i EF
    Czas pokaże co im z tego wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-01-2019 o 20:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Optyka Canon R

    plotka dobra jak kazda inna.

    ale pasujaca do obecnego obrazka systemu R. wyje* szkla na podniete, a poki co nakretka do nich... no nie urywa d*y :/
    www albo tez flickr

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Re: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    plotka dobra jak kazda inna.

    ale pasujaca do obecnego obrazka systemu R. wyje* szkla na podniete, a poki co nakretka do nich... no nie urywa d*y :/
    Ano

    Z tymi nakrętkami do RF to prawie jak z powiedzeniem oj tam, oj tam - zawsze umiera jeden jednorożec

    Powtarzające się ploty o braku nowych EF coś mają na celu...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-01-2019 o 20:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Optyka Canon R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Powtarzające się ploty o braku nowych EF coś mają na celu...
    Głównie zaklinanie rzeczywistości ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •