Strona 202 z 410 PierwszyPierwszy ... 102152192200201202203204212252302 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 011 do 2 020 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2011
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem co się tak niektórzy czepiają @candar, ale mi się jego fotki, które ma w linkach bardzo podobają i uważam, że nie ma większego znaczenia jaki ma aparat

    BTW w ten weekend odkryłem (nie doczytałem instrukcji), że korekta EV jest w pokrętle trybu więc mój problem adaptera z ringiem odpadł w tym momencie, a druga rzecz to, że fociłem nadlatującego od przodu dremlinera i AF dawał w pełni radę, co mnie pozytywnie zaskoczyło (tryb SERVO i seria 5 kl/s)
    Spróbuj sikorki sfotografować w ten sposób ;-), no może coś trochę większego zimorodka

  2. #2012
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    A było już tak w innych aparatach Canona, że czasy automatyczne przy auto iso były zależne od długości ogniskowej? Np. na szerokiej dłuższe a na zbliżeniu krótsze? Bo wyczaiłem coś takiego w Rce.
    6d i 6d mk II miał taką tendencję

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Spróbuj sikorki sfotografować w ten sposób ;-), no może coś trochę większego zimorodka
    A co to ma do rzeczy? Piszę o tym co potrafię stwierdzić, jak będę miał okazję spróbować, to napiszę wrażenia

  3. #2013
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    6d i 6d mk II miał taką tendencję

    Jaką tendencję? Używam 6D i mam takie max ISO jakie ustawię. Gdy ISO nie można zwiększyć poza ustawiony zakres to czas się wydłuża w standardzie. Nie wiem jak w 6D II bo nie mam ale w 6D auto ISO jest takie jakie sobie ustawisz. Obiektyw nie ma znaczenia.

  4. #2014
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Korekta automatyki nastawy czasu w funkcji ogniskowej działa w R w trybach Av i P. Możliwa jest w zakresie +/- 3 EV. Jest to dobre przy wydajnych IS bo można sobie pozwolić na dłuższe czasy i automatycznie niższe ISO. I rzeczywiście to działa ale nie jest dostępne w Fv.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 25-03-2019 o 20:46
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #2015
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zgadza się. Nie działa w Fv a tam przydałoby się to najbardziej. Konkretnie wtedy gdy w Fv mamy wybrane auto-ISO i auto-shutter speed czyli coś a'la tryb Av to nie działa minimum shutter speed który się wcześniej ustawia w ISO speed settings.
    Ostatnio edytowane przez kardwa ; 25-03-2019 o 22:05

  6. #2016
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jaką tendencję? Używam 6D i mam takie max ISO jakie ustawię. Gdy ISO nie można zwiększyć poza ustawiony zakres to czas się wydłuża w standardzie. Nie wiem jak w 6D II bo nie mam ale w 6D auto ISO jest takie jakie sobie ustawisz. Obiektyw nie ma znaczenia.
    Tendencję do ustawiania czasu w okolicach odwrotności ogniskowej pryz autoISO o ile oczywiście zmieści się w ustawionym przedziale autoISO i jest odpowiednio dużo światła. W 6d mk II można już ustawić czas minimalny przy autoISO.

  7. #2017
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    AutoISO na M tez mozna bylo wczesniej uzywac, ale nie byla dostepna kompensacja ekspozycji.
    To nie to, to jest przeciwieństwo Auto-ISO. ISO jest stałe. Czas i przysłona się dostosowuja do ISO.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #2018
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    AutoISO na M tez mozna bylo wczesniej uzywac, ale nie byla dostepna kompensacja ekspozycji...
    Była kompensacja ekspozycji pozycji. Tyle, że nie we wszystkich puszkach.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  9. #2019
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nie to, to jest przeciwieństwo Auto-ISO. ISO jest stałe. Czas i przysłona się dostosowuja do ISO.
    Ze co?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  10. #2020
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Była kompensacja ekspozycji pozycji. Tyle, że nie we wszystkich puszkach.
    Faktycznie, znalazłem nawet listę puszek, które maja obsluge kompensacji w M i autoiso: 1dx, 1dx2, 5ds, 5dsr, 7d2, 80d. Dostep do kompensacji ekspozycji przez ekran nastaw - czyli naokolo (kółko zwykle uzywane do kompensacji jest zajete przez nastawe przyslony w M).

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 202 z 410 PierwszyPierwszy ... 102152192200201202203204212252302 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •