Strona 290 z 410 PierwszyPierwszy ... 190240280288289290291292300340390 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 891 do 2 900 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2891
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Mam problem ze znalezieniem filmików na YT opisujących wrażenia użytkowników wyższych modeli EOS dslr po przejściu na R.
    Właściwie to pierwszy filmik, jaki mi się wyświetla na liście na YT, po wpisaniu hasła "EOS R" ma tytuł "Don't buy the Canon EOS R in 2020!" :>
    Mam też problem ze znalezieniem filmiku pokazującego, jak szybko można zmieniać punkty AF poprzez mazianie po LCD. Tak, są filmiki pokazujące, że można. Przeczytałem instrukcję obsługi, wiem że można. Wiem, że można zawęzić obszar aktywny do jakiegoś obszaru, itd.
    Próbowałem "doczytać wątek", ale na 289 stron, dosyć duża część to bryndz***nie się w temacie promocji, cen i czynności (również) o zabarwieniu erotycznym w stosunku do sprzętu Sony. Ciężko jest się przez to przebić
    "Don't buy the Canon EOS R in 2020!"

    Jestem tego samego zdania a dokładniej : nie kupuj pierwszej wersji żadnego typu aparatu szczególnie ML teraz gdy technologia ta jest w fazie szybkiego rozwoju.
    Z różnych powodów te wersje są "jakie są".
    To są praktycznie "prototypy" do szerokiego testowania (aparatu, zaspokojenia oczekiwań/potrzeb) przez użytkowników, a z marketingowego punktu widzenia sukces, mamy nowy typ na rynku, jesteśmy np. przed konkurencją.

    Tak było np. w Sony z A7, A7S, A7R, A9, ......
    W wyniku doświadczeń dużej rzeszy użytkowników w różnych realnych sytuacjach zdjęciowych, dłuższej eksploatacji itd. pojawiają się w miarę szybko wersje 2 które są znacznie lepiej dopracowane i lepiej dostosowane do naszych potrzeb.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-02-2020 o 08:40
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2892
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @jagular - wybacz ale chyba słabo szukałeś, zresztą pisząc o tym, że watek ma 289 str... sam wiesz, trochę słabo, ale mimo wszystko postaram się pomóc jak mogę:

    - nie miałem 5d3, ale porównując AF R-ki z 6d2 pod względem precyzji jest bezapelacyjnie lepiej, pod względem prędkości jest wg mnie podobnie, generalnie OK.
    - współpraca z obiektywami DSLR Canona jest rewelacyjna,
    - wybierak mam ustawiony pod zmianę ISO, a palcem sunę po ekranie by wybrać gdzie ma się ustawić AF,działa to sprawnie choć wymaga pewne wprawy.
    - jest zaje... precyzyjny, nie ma porównania do DSLR (chyba, że DSLR używasz tylko w trynie LV) - akurat na ten temat jest cała masa filmów an YT...

  3. #2893

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Miałem 5dmIII.
    Powiem jedno. AF w DSLR to jest jakiś żart - jeżeli chodzi oczywiście o precyzję i pokrycie kadru. Nie trzeba walić kilku zdjęć w każdym ostrząc zeby byc pewnym, że któreś trafiło. No chyba, że masz obiektyw f/4.0... Brak precyzji AF wielu tłumaczyło, że papierowa głębia ostrości, że pewnie się poruszyłeś, że pewnie obiekt się poruszył, itd. G...no prawda. To po prostu niedoskonałość osobnego sensora AF. Jak ostrość zbiera z matrycy to jest OK. Generalnie nie wazny jest takze rodzaj światła - po prostu trafia. Nie robie zdjec sportowych i dla mnie szybkość "prototypu" R jest OK.

  4. #2894
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
    Wygląda na to, że to jest sprzęt warty uwagi już teraz, kwestia co najwyżej nauczenia się nowej ergonomii (której się boję, ~10lat z piątkami i jedynkami pewnie zaboli na początku i wprowadzi zamieszanie :/) i budżetu, oczywiście.
    @jan pawlak
    Ogólnie rzecz biorąc, wraz z upływem czasu coraz mniej poważnie podchodzę do czekania na przedmioty. Czekać to można na śmierć :P
    Jeżeli jakiś sprzęt spełni nasze wymagania już teraz, i mamy budżet (co, przy rosnących cenach sprzętu dla zaawansowanych+ ma coraz większe znaczenie), to trzeba tego sprzętu używać teraz.
    Za rok będzie nowa wersja. Za półtora roku będzie dostępna w cenach przyziemnych. Wtedy pojawi się reklama marka n-tego, który będzie jeszcze lepszy.
    Na ile wyceniasz półtora roku życia? Nie cofnę się w czasie mając R mark II i nie poprawię kadrów, których nie zrobiłem.
    Więc, jeżeli tylko jest ten nieszczęsny budżet i sprzęt już teraz działa wystarczająco dobrze, to właściwy czas nadszedł.
    Nie czekajmy na sprzęt idealny. Używajmy sprzętu wystarczająco dobrego.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  5. #2895
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pozostań przy tym filmie: "don't but" i zastosuj się do wskazówek.

  6. #2896
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Mam problem ze znalezieniem filmików na YT opisujących wrażenia użytkowników wyższych modeli EOS dslr po przejściu na R.
    Właściwie to pierwszy filmik, jaki mi się wyświetla na liście na YT, po wpisaniu hasła "EOS R" ma tytuł "Don't buy the Canon EOS R in 2020!" :>
    Jak tak ujowo działa ten internet, to jak chłopie znajdziesz dobra oferte na eRkę?

    Kup aparat znanego producenta rtv, najlepiej w sklepie który znasz. Inaczej jeszcze się zgubisz wychodząc do miasta).

  7. #2897
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    No cóż, pozwolę sobie odpowiedzieć.
    Wątek ma prawie 300 stron i jest wypełniony treściami czasami bardzo swobodnie zogniskowanymi na EOS R. Właściwie taką treść właśnie sam tworzę odpowiadając na szyderę jaśnie państwa szanownego

    Skoro nie ma sensu zadać w nim (wątku) pytania o podstawowe cechy aparatu, skoro wszystkie odpowiedzi są na jutubach, to dlaczego wątek nie został jeszcze zamknięty?

    Dziękuję za troskę w dziedzinie znalezienia dobrej oferty - pozwolę sobie jednak nie skorzystać, znalazłem opcję na poziomie niższym, niż 2/3 najniższej ceny w sklepach foto/rtv.
    Nie mam też problemu z gubieniem się w mieście, nawet takim, co ma 20+ mln mieszkańców, więc nie, dziękuję, nie potrzebuję przewodnika.
    Pozdrawiam gorąco.

    Forum, jak widać, trzyma dalej poziom, hehehe.

  8. #2898
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Koledzy - bez złośliwości proszę.

    A faktem jest, że netykieta forumowa (nie tylko tutaj) nie lubi pytań o rzeczy, które już były wałkowane, a pytający udaje, że nie potrafi znaleźć czegoś, co relatywnie prosto można znaleźć .
    Pomimo to odpowiedzi i tak zostały udzielone i to chyba najważniejsze

  9. #2899
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dziękuję.
    Próbuję sobie wyobrazić użytkowanie tego aparatu i mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie (tak, szukałem!!!!): ze względu na to, że interfejs jest tak bardzo oparty na dotyku - jak aparat (a w zasadzie jego LCD i ten górny pasek-gładzik) zachowuje się, jeżeli jest mokry? Przykładowy scenariusz to duża temperatura + obfite ilości naszego potu (przepraszam), czy lekka mżawka.

    Pytanie wynika z tego, że niektóre urządzenia z interfejsem dotykowym wariują, jak mają mokre ekrany.

  10. #2900
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Aparaty ML generalnie bardzo słabo sobie radzą w wysokich i niskich temperaturach. Zawieszają się, zwalniają z reakcją. Tu dslr radziły sobie znacznie lepiej. Gładzik olej, bo go nie będziesz używał praktycznie wcale. Servo ze śledzeniem i ramką na środku. Preferowane ustawienia i tyle. Przesiadka kompletnie bezbolesna i przyjemna dla kieszeni. Szkła masz po EF a baterie z 5d pasują.
    Chcesz coś więcej pisz priv. Tu mam dosyć gówno burzy od pewnych osób. Mam ten aparat od ponad roku. 5dIII tez miałem.

Strona 290 z 410 PierwszyPierwszy ... 190240280288289290291292300340390 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •