Strona 317 z 410 PierwszyPierwszy ... 217267307315316317318319327367 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 161 do 3 170 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3161
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    EDIT - proszę bez komentowania użytkowników.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    w bezlustetkowach leci migawka? myślałem że to dolegliwość luster. Macie jakieś statystki? bo w lustrzance od 200k zaczynają się problemy
    Zapytaj Googla:
    https://www.google.com/search?q=sony...hrome&ie=UTF-8

    1.440.000 wyników. Faktycznie nie ma problemu :-)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2020 o 23:09

  2. #3162
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Za R5 dopłaca się za być może najlepsza obecnie matrycę i za 45 Mpx. Oraz dopłacą się za żywotność migawki na poziomie 500 tys zdjęć.

    R6 ma tylko 20 Mpx i migawka 300 tys.

    Reszta jest to samo (tryb filmowy nie biorę pod uwagę).

    Ja wybrałem R5 właśnie z dwóch wyżej wymienionych powodów. Ważna była dla mnie rozdzielczość. Bo o ile teraz te 20 mpx jest spoko to za 5 lat to będzie już naprawdę malutko. A aparaty najwcześniej wymieniam po około 5 latach.

    Pozatym oddając zdjęcia z sesji studyjnej lubię ten zachwyt jak ostroscia/jakoscia/wielkością zdjęć.

    https://drive.google.com/file/d/1H3G...w?usp=drivesdk

    Czy warto doplacac? To każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

  3. #3163
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    w bezlustetkowach leci migawka? myślałem że to dolegliwość luster. Macie jakieś statystki? bo w lustrzance od 200k zaczynają się problemy
    Czemu ma się nie zużywać jak to część mechaniczna. Jak używasz elektronicznej to nie leci. R ma coś 250 tysięcy żywotności, R6 300 ale nie pamiętam dokładnie.

  4. #3164
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    w bezlustetkowach leci migawka? myślałem że to dolegliwość luster. Macie jakieś statystki? bo w lustrzance od 200k zaczynają się problemy
    Bajki o żelaznym wilku. Przerobiłem 9 bezlusterkowców i zero problemów. W tym A7, A7 II i A7 III bez jakichkolwiek problemów i aparaty u mnie nie leżą za szybą w biblioteczce.

    To samo można pisać o Nikonach https://fstoppers.com/gear/nikon-iss...dvisory-118022 , że padają migawki a nie znam nikogo, komu padłaby migawka w aparacie.

    W canonach jakoś na każdej 5D zrobiłem powyżej 250.000 wyzwoleń i też problemu nie było, ale ludzie piszą, że czasem migawka pada.

    Error 20


    Raz w życiu padła mi migawka w aparacie i był to analogowy Nikon F801s. Tak ni z tego, ni z owego się zamknęła i już nie otworzyła. Zenita to raczej nie liczę, bo samemu naprawiłem

    Wszystko zależy od szczęścia i tego jak traktujemy aparat, bo jak komuś kilka razy aparat "przyglebi" , to właśnie późniejszym efektem bywa właśnie uszkodzenie IBIS i migawki.

    Podsumowując - nigdy w żadnym cyfowym DSLR, ani ML nie padła mi migawka (a kilkanaście ich już miałem).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-10-2020 o 17:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #3165
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Za R5 dopłaca się za być może najlepsza obecnie matrycę i za 45 Mpx. Oraz dopłacą się za żywotność migawki na poziomie 500 tys zdjęć.

    R6 ma tylko 20 Mpx i migawka 300 tys.

    Reszta jest to samo (tryb filmowy nie biorę pod uwagę).

    Ja wybrałem R5 właśnie z dwóch wyżej wymienionych powodów. Ważna była dla mnie rozdzielczość. Bo o ile teraz te 20 mpx jest spoko to za 5 lat to będzie już naprawdę malutko. A aparaty najwcześniej wymieniam po około 5 latach.

    Pozatym oddając zdjęcia z sesji studyjnej lubię ten zachwyt jak ostroscia/jakoscia/wielkością zdjęć.

    https://drive.google.com/file/d/1H3G...w?usp=drivesdk

    Czy warto doplacac? To każdy sam musi sobie odpowiedzieć.
    Jeśli świadomie kupuje się aparat dla dużej Mpix to trzeba niestety także kupować obiektywy które tą rozdzielczość przeniosą. Na ogół to te większe i droższe obiektywy.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #3166

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Odnośnie gwarancji udzielanej przez Sony, bo ktoś napisał, że Sony jest przezorne i udziela dłuższej. Otóż nie wszędzie i nie zawsze. Dużo użytkowników stanęło przed kosztem związanym z naprawą. Wszędzie się o tym pisze i Sony milczy na ten temat, a skoro jest tyle przypadków padniętej migawki, to coś jest na rzeczy. Jakoś w Canonie nie miałem nigdy problemow i odpukać, a mam je od 15 lat.

  7. #3167
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Za R5 dopłaca się za być może najlepsza obecnie matrycę i za 45 Mpx. Oraz dopłacą się za żywotność migawki na poziomie 500 tys zdjęć.
    Nie najlepszą, bo Sony ma lepszą matryce w modelu z zeszłego roku. Dopłaca się do dyanimic range który dogonił konkurencje, dobre wykrywanie oka i normalne funkcje filmowe które ma sony czy panasonic od 2014roku(CLOG, brak kropa w 4k, normalny kodek)

  8. #3168
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    i normalne funkcje filmowe które ma sony czy panasonic od 2014roku(CLOG, brak kropa w 4k, normalny kodek)
    Od kiedy to Sony czy Panasonic nagrywa w raw do wewnątrz? Od kiedy Panasonic nagrywa 120 klatek w 4k?

  9. #3169
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Nie najlepszą, bo Sony ma lepszą matryce w modelu z zeszłego roku. Dopłaca się do dyanimic range który dogonił konkurencje, dobre wykrywanie oka i normalne funkcje filmowe które ma sony czy panasonic od 2014roku(CLOG, brak kropa w 4k, normalny kodek)
    w czym konkretnie matryca sony jest lepsza? - chodzi ci o ilość megapikseli? pytam z ciekawości i niezłośliwie, bez chęci wywołania kolejnej gó...burzy

  10. #3170
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Za R5 dopłaca się za być może najlepsza obecnie matrycę i za 45 Mpx. Oraz dopłacą się za żywotność migawki na poziomie 500 tys zdjęć.

    R6 ma tylko 20 Mpx i migawka 300 tys.

    .
    to Prawda ale to nie chodzi o potocznie rozumiana zywotnosc migawi- czyli ile razy sie otworzy a o gwarantowana liczbe otwarc , przy ktorych migawka zachowuje nominalne czasy otwarcia.

    w rzeczywistosci migawki wytrzymuja znacznie wieksza liczbe otwarc , choc nie zawsze wiemy , czy nadal trzymaja czasy w zadanej tolerancji.
    Gdyby przed gwarantowana liczba cykli migawka nie trzymala czasow lub w ogole sie nie dzialala , Canon dokonuje bezplatnej wymiany.
    Zarowno 300 jak i 500 tys to imponujaca liczba .

    Rozdzielczosc- mysle ze te 20 mpx to bardziej Problem psychologiczny niz rzeczywisty. sytuacje , w ktorych rzeczywiscie potrzeba wysokiej rozdzielczosci za specyficzne i rzadkie. Owszem sa - ale w zdecydowanej wiekszosci nie wykorzystuje sie pelnej rozdzielczosci.

    Ograniczeniem jest wciaz szybkosc transferu. Przed 10 laty czas transferu 20 mpx byl zbyt dlugi i dzisiaj jest rowniez mimo wzorstu szybkosci internetu . jesli wezmiemy pod uwage , ze zdjecia sa ogladane najczesciej a nawet byc moze najchetniej na komorce ( gdyz to najwygodniej ) , to ta wysoka rozdzielsczosc nie bedzie w ogole konsumowana. Osobiscie nie jestem oczywiscie zadna wyrocznia , ale jako normalny homo sapiens nie wytrzymuje dlugiego czekania na otwarcie sie zdjecia. Jesli to sie nie stanie w ciagu 1 -2 sekund to przerywam , chyba ze to Jaks test .

    w ostatecznym bilansie sadze ze korzysc z duzych pixeli ( zwiazana z tym tzw plastyka ) jednak jest wieksza niz korzysc z b. wysokiej rozdzielczosci , za ktora kryja sie rowniez pewne niedogodnosci ( czasy obrobki , wielkosc plikow , czasy transferu itp, itd). Wysoka rozdzielczosc , choc ja sam uprawiam to jednak specyficzne zastosowanie. Czesto ( choc nie zawsze) daje sie podniesc rozdzielczosc obrazowania z lepszym skutkiem przez wydluzenie ogniskowej , niz zwiekszenie rozdzielczosci samej matrycy.

    Tak ze mimo pewnego niedosytu , jakos pogodzilem sie z tymi 20 mpx, a 300 tys gwarantowanych wyzwolen to 3 razy wiecej niz to oferowano jeszcze ok 10 lat temu - te aparaty przeciez wciaz funkcjonuja , tak ze o migawke sie nie boje .

Strona 317 z 410 PierwszyPierwszy ... 217267307315316317318319327367 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •