Strona 285 z 410 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287295335385 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 841 do 2 850 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2841
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    myslicie ze mozna liczyc jeszcze na jakies cashbacki itp? musialbym kupic najpozniej na poczatku lutego :/
    Jak nie masz ciśnienia na luty i znajomych w UK, to w marcu będzie The photography show w Birmingham. Co roku są tam double cashbacki na sprzęt Canona.

  2. #2842
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Zastanawiam się czemu na https://www.pasazfoto.pl/canon-eos-r-adapter-ef-eos-r ten aparat jest 1 tys tańszy (7889zł) niż na reszcie sklepów. Ktoś tam kupował? Może jakaś inna dystrybucja? Na Ceneo widziałem, że jakiś inny sklep miał dystrybucję USA i podobno coś wtedy nie do końca jest spoko żeby taki sprzęt kupować (może reklamacja itp?)
    Wydaje mi się, że oni mają dystrybucję spoza EU, ale głowy nie dam więc lepiej zweryfikować po prostu dzwoniąc do sklepu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #2843
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    A ja, widzisz, zupełnie odwrotnie. W Cyfrowe też zdarzyło mi się kupować, ale większość sprzętu biorę w EURO AGD - ceny najczęściej udaje mi się upolować lepsze niż w Cyfrowych, zero problemów z dowolnym zaprogramowaniem rat 0% (jakoś najczęściej tak wolę) i dostawa oryginalnie zapakowanych zabawek prosto z magazynu.
    ja wole w cyfrowe, w euroagd mialem problem z reklamacja bo zewnetrzny serwis to ignoranci, laowa reklamowalem co bym zabrudzony w srodku to mi nie uznali pierw reklamacji, udalo mi sie ustalic jaki serwis, zrobilem tam wies i serwis zmienil opinie, dramat jakis... cyfrowe to jednak sklep foto wiec pewnie wiekszosc tam ogarnia i sami potrafia w takim przypadku ocenic

    ja zrobilem tak ze wyslalem linki i oni mi zbili cene do tych popuarlnych sklepow, zamowilem u nich pare rezczy i mam spokoj bo w jednym miejscu, poza tym zamawiam u nich od ponad 10 lat i nigdy problemow nie mialem, juz wydalem u nich tyle co za dobre auto

  4. #2844
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Czy można ustawiać punkt ostrości palcem na ekranie jednocześnie patrząc przez wizjer? Wczoraj oglądałem EOS R w sklepie i tam było ustawione wygaszanie ekranu po zbliżeniu oka do wizjera, a tym samym wyłączało się ustawianie ostrości palcem. I drugie pytanie - jaka jest żywotność migawki mechanicznej?

  5. #2845
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    W EOS R istnieje taka możliwość. Trzeba tylko zmienić ustawienia. W zakładce AF masz "włączanie dotykowego AF z przeciąganiem". Możesz dodtkowo wybrać pole na ekranie. Prawa strona, lewa strona, góra, dół. Działa to również kiedy pracujesz przez wizjer. W instrukcji obsługi masz to dokładnie opisane.

  6. #2846
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Wydaje mi się, że oni mają dystrybucję spoza EU, ale głowy nie dam więc lepiej zweryfikować po prostu dzwoniąc do sklepu.
    Tak jak pisze Cichy. Radzę uważać. W przypadku gwarancji sprzedawcy odsyłasz do nich a oni pewnie dalej do Chin. Potem zaciskasz zęby i czekasz

  7. #2847
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dzięki. A jak to jest ze śledzeniem twarzy gdy modelka na chwilę odwróci głowę? Autofocus wtedy gubi śledzony obiekt, czy nadal śledzi tył głowy?

  8. #2848
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    O to samo pytałem w innym sklepie przy okazji zakupu Erki. Powiedziano mi że oni mają podpisaną umowę z serwisem canona w Pl, tyle że w razie jakiejś naprawy, to sklep wysyła do nich sprzęt. Na szczęście nie musiałem tego sprawdzać ale może nie trzeba wysyłać do Chin.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  9. #2849
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Ciekawski Zobacz posta
    Dzięki. A jak to jest ze śledzeniem twarzy gdy modelka na chwilę odwróci głowę? Autofocus wtedy gubi śledzony obiekt, czy nadal śledzi tył głowy?
    Jak robiłem oststnio zdjęcia Juniorowi, to jak odwrócił głowę to AF śledził tył głowy.

  10. #2850
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Coś na co niedawno zwróciłem uwagę a chyba nigdzie nie widziałem by było o tym mówione: dostępność punktów AF zależy od obiektywu. Tzn. wiedziałem/domyślałem się, że może być jakaś różnica, szczególnie między EF a RF, ale różnica jest między jednym EF a drugim. Nie sprawdziłem jeszcze wszystkich obiektywów, bo nie jest to dla mnie jakoś bardzo istotne i jak już to robię to przy okazji gdy mam akurat jakiś założony i sobie przypomnę, ale:
    RF 24-105/4 - wszystkie punkty (100% w pionie)
    Tamron 70-200G2 - nieco mniej niż 100% w pionie, w poziomie jeśli jest różnica to nie rzuciła mi się w oczy
    Tamron 85/1.8 - w pionie jeszcze mniej niż przy 70-200, w poziomie j.w.

    Co mniej lub bardziej pokrywa się z tym co jest w 80D - z 70-200mm są wszystkie punkty krzyżowe, z 85mm boczne strefy przy sprawdzaniu migają, sygnalizując czułość tylko na linie poziome.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

Strona 285 z 410 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287295335385 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •