Strona 262 z 410 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262263264272312362 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 611 do 2 620 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2611
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 664

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    (..) W R może nie być już tak różowo ale to niech najlepiej wypowiadają się użytkownicy.
    JPGi z R są OK, można je podrasować ustawiając sobie własny Picture Style, dla przykładu ja od kiedy mam Canona, mam ustawione kontrast +1, nasycenie +1 i jeszcze ostrość +6. Jak dla mnie JPGi wychodzą super.

  2. #2612

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Bangi, a jak ustawiłeś inne parametry ostrości (rozumiem, że siła - 6) - precyzja i próg? Pytam się ciebie, bo jak patrzę na twoje zdjęcia, to widzę, że znasz aparat i wiesz "które kółko czym kręci", po co wyważać otwarte drzwi!

  3. #2613
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 664

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Bangi, a jak ustawiłeś inne parametry ostrości (rozumiem, że siła - 6) - precyzja i próg? Pytam się ciebie, bo jak patrzę na twoje zdjęcia, to widzę, że znasz aparat i wiesz "które kółko czym kręci", po co wyważać otwarte drzwi!
    Siła +6
    Precyzja +4
    Próg +4


    Nie sugeruj się moimi zdjęciami, które publikuję, bo każde przeszło przez obróbkę i ostrzenie poza body
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 21-10-2019 o 14:32

  4. #2614
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli nie masz ochoty na wielką obróbkę to optymalne jest DPP. Obrazek otwiera się z zapisanym stylem jakby był JPG ale zawsze można coś zmienić - balans bieli , styl, wykadrować, wypuścić w docelowej rozdzielczości.
    Co to DPP?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    czy jest to etap wyzsego zaawansowania , czy krok do tylu ?

    pytam , bo chcialbym wiedziec co mnie szeka.
    Nie zarabiam na foto, focę od jakiś 15 lat, 10 lat temu robiłem grupę foto i wtedy były częste plenery oraz fascynacja foto itp, nawet tu konto mam 10 lat, a to nie jest moje pierwsze .
    Dziś to jeżdżę z rodziną na wakacje, dźwigam sprzęt, nie chce mi się zbytnio tam kręcić suwakami przy każdym zdjęciu wywołaniu.
    Z kolei w trakcie robienia zdjęcia zawsze Av robię i ustawiam co trzeba, żeby uzyskać to co chcę, chodzi o kwestię głównie obrazka/kolorystyki, z 5DmII strasznie takie ciemne i szare - wystarczy porównać ze zdjęciami z iPhone jaka przepaść, bo tam leci obróbka jakaś wstępna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    czy jest to etap wyzsego zaawansowania , czy krok do tylu ?

    pytam , bo chcialbym wiedziec co mnie szeka.
    Głównie chodzi o FF (przelicznik *1.6 to trochę dużo jak mam np 24-70mm) i jakość.

    Teraz mam: EOS 5D Mark II, EOS 50D, EOS M100, EF-M 15-45mm F/3.5-6.3 IS STM, EF-M 22mm F/2.0 STM, EF 16-35mm F/4.0L IS USM, EF 24-70mm F/4.0L IS USM, EF 28mm F/1.8 USM, EF 50mm F/1.4 USM, EF 50mm F/1.8 II, EF 85mm F/1.8 USM, EF 100-400mm F/4.5-5.6L IS USM, Sigma 70mm F/2.8 EX DG Macro

    Jak tele podepnę pod cropa to spoko, ale te szersze EF pod cropem to słabo .


    Najlepiej jakbym focił w RAW i miał już poprzesuwane jak w iPhone/GoPro obrazek (oczywiście polary mam swoje dobrych marek), to by była bajka przy możliwościach potem poprawek w LR jakie daje generalnie RAW z FF. Może ktoś zna +- taki Picture Style? Rozumiem, że też focić sRGB, a nie Adobe RGB (o ile pamiętam tam są odcienie szarości bardziej niż kontrasty).
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 21-10-2019 o 15:33

  5. #2615
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Co to DPP?
    https://www.canon.pl/support/consume...bit)&language=

  6. #2616

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Siła +6
    Precyzja +4
    Próg +4


    Nie sugeruj się moimi zdjęciami, które publikuję, bo każde przeszło przez obróbkę i ostrzenie poza body
    Jak to powiadają - "Jak spaść, to z wysokiego konia" - dzięki za parametry!

  7. #2617
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 664

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Jak to powiadają - "Jak spaść, to z wysokiego konia" - dzięki za parametry!
    A dlaczego? Nie rozumiem kontekstu.

  8. #2618

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    bez metafory: lepiej popełnić błąd ucząc się od kogoś, kto wiele potrafi, niż być nieomylnym przy tym, który nic nie umie - tak cię ładnie chciałem pochwalić i podziękować, co niniejszym jeszcze raz czynię!

  9. #2619
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Dziś to jeżdżę z rodziną na wakacje, dźwigam sprzęt, nie chce mi się zbytnio tam kręcić suwakami przy każdym zdjęciu wywołaniu.
    To, że kręcisz suwakami przy każdorazowym wywołaniu zdjęcia, świadczy tylko o nieznajomości oprogramowania. Zrób sobie preset z korekcją obiektywu, profilem aparatu, kontrastem itd. Następnie przy imporcie wybierz go i po sprawie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lr.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	2978

  10. #2620
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 664

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    bez metafory: lepiej popełnić błąd ucząc się od kogoś, kto wiele potrafi, niż być nieomylnym przy tym, który nic nie umie - tak cię ładnie chciałem pochwalić i podziękować, co niniejszym jeszcze raz czynię!
    Dziękuję

Strona 262 z 410 PierwszyPierwszy ... 162212252260261262263264272312362 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •