Strona 225 z 410 PierwszyPierwszy ... 125175215223224225226227235275325 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 241 do 2 250 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2241
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Takie porównanie ostatnio znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=IZxL...CSCfojjAF2u4tY

    Sony a7III miałem ze 3 razy w rękach. Niestety za każdym razem to były dosłownie 2 min i niestety rozczarowanie lekko nietrafionymi zdjęciami. Szczególnie po wszechobecnych zachwytach w internecie. Oczywiście biorę pod uwagę, że to tylko pierwszy kontakt z aparatem, dodatkowo szkła nie topowe - S28/2 i S85/1.8.
    Na większości filmów na YT śldzenie oka pokazują tylko z poziomu ekranu aparatu. Rzadko powiększenie np. 50% albo lepiej 100%. A już w ogóle nie uświadczymy takiego porównania dla kilku/nastu zdjęć zrobionych jedno po drugim (już nawet nie mówię o serii).


    Jakie macie doświadczenia z wykrywaniem twarzy/oka na R?
    Ja od 5 ślubów korzystam praktycznie non stop. Pokazuje obszar gdzie ma szukać, spust do połowy śledzi, czekam na moment i jest git. Czy trafia ? Przeważnie tak i na sto procent pewniej niż klasyczną lustrzanką. Przekonałem się też ile się traci ( traciłem) zdjęć przez celowanie centralnym i przekadrowanie. Mało tego AF reaguje nawet na "kołysanie się" fotografa. Celność, precyzja? Ja mam szkła EF i to nie są demony ostrości ani szybkości - 50L i 85L. Myślę że dedykowane RF działają znacznie celniej i szybciej.

  2. #2242
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Swoją drogą, nie wiem czy widzieliście tryb AF dla przyzwyczajonych do przekadrowywania z centralnego. Można sobie "zaznaczyć" coś co jest po środku i następnie przekadrować, tak jak się to "zawsze" robiło z canonami, a aparat śledzi dalej to ''zaznaczone' miejsce. Jak ktoś jest do tego przyzwyczajony to spoko opcja - może gdybym odkrył to wcześniej to bym tego dalej używał.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  3. #2243
    Początki nałogu Awatar rysib
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    47
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Już z redukcją nie jest źle ale gdyby było bez niej, byłoby idealnie, gdyby nie pierścień
    ten maluch nie wystawał by nawet poza prawy uchwyt.
    Cześć.
    A sam RF 35 1.8 nie jest mniejszy niż naleśnik EF 40 2.8 z przejściówką?
    Pozdrawiam Rysiek

  4. #2244
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie, miałem kupić i zrezygnowałem właśnie raz na gabaryty, dwa kwotę końcową,
    za naleśnika nowiutkiego (odkupiłem od kumpla) 450zł, redukcja z body darmo,
    a zakup 35 jednak 2,5kzł więc jak dla mnie i moich potrzeb rzadkich szkoda kasy.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  5. #2245
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak tu piszemy, czytamy, wywody itp. Chcę sobie kupić dobrą puszkę o wysokim ISO do zwierzaków ( obecnie siedzę w APSsie). Pożyczyłem Rkę, fajny aparat, leży mi w dłoni, wg specyfikacji też ok. Z moimi krótkimi szkłami rewelka pracy. Ale jak zwykle ze wszystkim sprzętem powyżej 300 mmm zaczyna się wyższa szkoła jazdy. Prawdziwy test AF. Dwa tygodnie temu męczyłem poprzez adapter MC,Sony A7 III, ciężko było, ale jak już trafił to klękajcie canony, obraz jak w akwarium. To zobaczcie co poszło nie tak? 32 klatki sarny spaprane, ONE SHOT, najmniejsza ramka AFu, ale i tak większa od głowy, szyi sarny. Wszystkie zdjęcia z BF. R-ka nie dla przyrodników? Lustrzanka mi takich numerów nie robi, trochę wte, trochę tam, 1/3 ok. Szkło zacny Canon 400/5,6L.
    KNC się nie wypowiada, jemu R robi robotę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BN4A6426.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	8,06 MB
ID:	2447

  6. #2246
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    To zobaczcie co poszło nie tak? 32 klatki sarny spaprane, ONE SHOT, najmniejsza ramka AFu, ale i tak większa od głowy, szyi sarny.[/ATTACH]
    Trudno powiedzieć. Ale tak dla porządku - jeżeli Twoja fotka to cały kadr to jak na nią patrzę przez wizjer to mała ramka AF obejmuje oczy i nos. Bez tła.
    Podstawowa trudność występuje jak zwierzak widoczny jest poprzez pojedyncze elementy np. źdźbła trawy - wtedy AF kaprysi bo preferuje bliskie obiekty. W Twoim przypadku nie powinno być problemu a widać, że coś nie wyszło .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #2247
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Myślę, że trawa w tle była bardziej kontrastowa dla czujników niż głowa sarny i trafiły z tyłu.
    Podobną sytuację zaobserwowałem kiedyś u siebie próbując panoramować samolot, gdzie w tle miałem światła budynków lotniska; aparat wybierał mi te światła. Było to w dość trudnych warunkach, bo po zmierzchu. 6d mk II tak nie robił i trafiał w samolot.
    To tak tylko IMHO.

  8. #2248
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    Pożyczyłem Rkę, fajny aparat, leży mi w dłoni, wg specyfikacji też ok. Z moimi krótkimi szkłami rewelka pracy. Ale jak zwykle ze wszystkim sprzętem powyżej 300 mmm zaczyna się wyższa szkoła jazdy. Prawdziwy test AF. Dwa tygodnie temu męczyłem poprzez adapter MC,Sony A7 III, ciężko było, ale jak już trafił to klękajcie canony, obraz jak w akwarium. To zobaczcie co poszło nie tak? 32 klatki sarny spaprane, ONE SHOT, najmniejsza ramka AFu, ale i tak większa od głowy, szyi sarny. Wszystkie zdjęcia z BF. R-ka nie dla przyrodników? Lustrzanka mi takich numerów nie robi, trochę wte, trochę tam, 1/3 ok. Szkło zacny Canon 400/5,6L.
    Kto nie miał jeszcze problemów z R-ką ten prędzej czy później będzie je miał.

    Temat tego problemu z ostrzeniem wałkowany jest już od zeszłego roku.

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4332052

    Potencjalna przyczyna występowania tego problemu i sposoby na radzenie sobie z nim. Wyciągnę kilka postów z tego tematu, nie będę ich tłumaczył bo nie mam na to czasu.

    Potencjalna przyczyna?

    I am thinking some of these problems may be related to the subject and contrast when zoomed in. The EOS R AF points are not cross type so if your subject does not have a vertical line with enough contrast then the camera cannot focus. What types of subjects are you zoomed in on?
    Źródło: https://www.dpreview.com/forums/post/62247637

    Sprawdź czy masz włączoną opcję "Szukanie ostrości po utrac.AF".

    Try changing "drive lens when focus impossible" from OFF to ON. It should solve the problem.

    I have tested in the shop the following and they all worked well

    70-200 f2.8 (mk 2 and 3)
    100-400
    100 L macro
    85 f1.4
    50 stm
    40 stm
    35 L f2.8 (mk2)
    But... when I first got the 50 stm I had this issue from time to time until I turned that setting on. When I tested those lenses stated above this setting was already on.
    Źródło: https://www.dpreview.com/forums/post/61974483

    Wyłącz przycisk AF ON.

    I was the guy who posted about this problem 4 months ago. Anyways, my problem was the AF-On button. For some reason the way I hold the camera when zooming in my thumb would accidentally hit the AF-On button. This was never an issue on a DSLR. The AF-On button is on a different area and the body is smaller. I disabled the AF-On on my EOS R.
    Źródło: https://www.dpreview.com/forums/post/62274233

    Użyj trybu "SERVO" zamiast "ONE SHOT".

    I have the same setup; R + adapter + EF 70-300 IS II. Same problem.

    Solution: Use AI-Servo.

    Problem only occurs in Single shot (or potentially BBF shooters). However, with the EOS R's knack of nailing things, even in AI-Servo, and especially with this lens, peak sharpness is not an issue with AI-Servo.

    This has been an issue with this lens since the 80D. When operating this lens in DPAF on either an EOS M, or now EOS R, there is something finicky about nano-USM lenses which causes them to erroneously report a shooting distance not possible (IE false positive that you're beyond macro distance). This occurs on both the 70-300 IS II and EF-S 18-135 IS USM. I've witnessed the latter on an 80D in live view.

    It doesn't happen all the time, but plenty in my observation. Enough to be notable.

    It never happens in AI-Servo as the lens will continue to drive searching for a phase shift instead of "giving up". Always nails it without issue when in AI-Servo.

    It did not occur on my former EF 70-300 DO adapter nor on any other lenses.

    Hope that helps explain the phenomena, confirm it's there, how it behaves and what you can do about it.

    Canon should firmware fix that though. Probably a lens firmware if I had to guess as those lenses have CPU logic in them. It doesn't happen on other lenses, hence that conclusion.
    Źródło: https://www.dpreview.com/forums/post/62275543

    Wyjmij i włóż z powrotem akumulator.

    Try removing and reinserting the battery. Sometimes the R needs a soft reset to fully recognize older lenses. This assumes the pins in lens mount of your 70-300mm are clean btw.

    In some instances I would remove and re-attach the lens from the adapter to body, as opposed to just re-mounting the lens on the adapter.
    Źródło: https://www.dpreview.com/forums/post/62282617

  9. #2249
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Niestety dual af to nie klasyczna faza. Fazowym można łapać pojedyńcze elementy, dualem większe fragmenty z teksturą i najlepiej kontrastem.

  10. #2250
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    KurdeNiewiemCo powinien się wypowiedzieć w kwestii zwierzątek i AF.

Strona 225 z 410 PierwszyPierwszy ... 125175215223224225226227235275325 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •