Strona 244 z 410 PierwszyPierwszy ... 144194234242243244245246254294344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 431 do 2 440 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2431
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Nikon i Canon wypuścił jednoslotowe bezlusterkowe puszki i nagleeeeee wszystko zrobiło się OK. Ludu co za hipokryzja ze strony niektórych użytkowników i vlogerów z YT!

    Nie tak dawno się zarzekali, że jeżeli chcesz być PRO to tylko dwa sloty i basta! A teraz proszę, zachciało się kupić nową puszkę żeby połechtać swoje ego i nagle prawie nikomu to nie przeszkadza.
    Mało tego dwa sloty. Dwa body, min. dwie lampy, pokrywające się ogniskowe, auto zapasowe w garażu i znajomy fotograf, co Cię w ostatniej chwili zastąpi...
    Ktoś, kto martwi się brakiem drugiego slotu zawsze może sięgnąć po inny aparat. Jest tego trochę.

  2. #2432
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Nikon i Canon wypuścił jednoslotowe bezlusterkowe puszki i nagleeeeee wszystko zrobiło się OK. Ludu co za hipokryzja ze strony niektórych użytkowników i vlogerów z YT!
    Ja to czytam nieustanne jęczenie i opisy tragicznych katastrof z powodu jednego slotu więc nic nie zrobiło się OK .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #2433
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Nikon i Canon wypuścił jednoslotowe bezlusterkowe puszki i nagleeeeee wszystko zrobiło się OK. Ludu co za hipokryzja ze strony niektórych użytkowników i vlogerów z YT!

    Nie tak dawno się zarzekali, że jeżeli chcesz być PRO to tylko dwa sloty i basta! A teraz proszę, zachciało się kupić nową puszkę żeby połechtać swoje ego i nagle prawie nikomu to nie przeszkadza.
    Te nowe ML-e są tak fajne, że sporo im można wybaczyć


    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Propos awarii, to bardziej boje się, że R mi padnie niż karta. Nie ma zlecenia żeby zawiechy nie dostał. Po wyjęciu baterii działa ale strach że może nie zadziałać jest większy niż o kartę. Myślałem, że to kwestia newelli ale i na oryginałach łapie zawiechy. Jest kilka firm które odzyskują dane. Zawsze to coś.
    A może to jakieś szkło typu sigma/tamron/samyang ze starym firmware-m. Albo po prostu uszkodzone szkło/lampa? Ja mam już trochę leciwego C85/1.8, na którym trochę wytarł się już bagnet i jak się niedokładnie dokręci to dslr-e zwracają error. Może R w takim wypadu się po prostu wiesza?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a jaka sie matryca 26Mpix zrobila wypasiona. w 6D2 byla syf-kila-i-mogila... a w RP jest super...
    Ludzie po prostu chcą robić HDR-a z jednej klatki dlatego ciągle im mało DR-a. Stad te ciągłe narzekania
    Miłego dnia
    moja www

  4. #2434
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Nie zupełnie. Zwielokrotnianie urządzeń zwiększa ryzyko awarii, ale nie każda awaria oznacza utratę danych i to tylko pod warunkiem, że na obu kartach zapisuszesz to samo czyli wszystko masz w dwóch kopiach (czyli odpowiednik RAID 1). Jeśli masz część zdjęć na jednej karcie i część na drugiej (czyli odpowiednik RAID 0 - kiedyś popularne było używanie wielu mały kart, zamiast jednej dużej) to zwiększa się ryzyko, że stracisz coś, a zmniejsza, że stracisz wszytsko. W komputerach są oczywiście bardziej zaawansowane raidy niż 1 i 0, ale w aparacie można mieć tylko te dwa.
    statystycznie biorac kilka razy padnie migawka w aparacie zanim padnie karta.
    jakos nikt nie jeczy z powodu jednej migawki w aparacie.

    powodem utraty danych jest najczescie blad obslugi - human factor.
    nalezaloby sie zastanowic co przedsiewziac , aby zmniejszyc ryzko popelnienia bledu.

    ktos na jakims forum , moze nawet tutaj chwalil sie , ze robiac slub , co chwile zgrywa w wolnej chwili dane z karty na komputer , nie wiedzac o tym , ze w ten sposob zwieksza ryzyko utraty danych , gdyz w takich bojowych warunkach latwiej o popelnienie bledu.

    producenci zapewnie wstawia w ML druga karte , po to by latwiej mozna bylo sprzedac drozszy aparat w poczuciu wiekszego bezpieczenstwa danych.

    spodziewam sie, ze prawdopodobienstwo padniecia plyty glownej moze byc podobne jak karty - wowczas nie pomoze nawet 10 kart.

    moim zdaniem im mniej manipulacji w boju tym wieksze bezpieczenstwo.
    wlozyc i zapomniec. Przegrac dopiero w warunkach bezstresowych. Kazda karte musimy kiedys zgrac.
    Wcale nasze dane nie sa bezpieczniejsze jesli zrobimy to np w trakcie slubu , niz gdybysmy to zrobili nazajutrz w domu.

  5. #2435
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na C85/1.8 zdjęcia trafione tam gdzie trzeba, ale jakby trochę mniej ostre. Albo się już rozregulował... albo 30mpix wymaga już czegoś z wyższej półki. Jakie macie doświadczenia?
    Miłego dnia
    moja www

  6. #2436
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na C85/1.8 zdjęcia trafione tam gdzie trzeba, ale jakby trochę mniej ostre. Albo się już rozregulował... albo 30mpix wymaga już czegoś z wyższej półki. Jakie macie doświadczenia?
    Nie mam co prawda tego szkła, ale moje subiektywne odczucia są takie, że im więcej Mpix, tym mniej ostro się robi na tych samych szkłach porównując, bez żadnego przeskalowywania, itd, itp.
    Piszę to jako używający 6d -> 6d2 -> R i ciągle tych samych szkieł na tych puszkach.

  7. #2437
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie mam co prawda tego szkła, ale moje subiektywne odczucia są takie, że im więcej Mpix, tym mniej ostro się robi na tych samych szkłach porównując, bez żadnego przeskalowywania, itd, itp.
    Piszę to jako używający 6d -> 6d2 -> R i ciągle tych samych szkieł na tych puszkach.
    dokladnie tak jest - im bardziej upakowana matryca , czyli mniejsze sensele, tym ma mniejszy krazek rozproszenia , tzn obiektyw musi byc bardziej rozdzielczy , czyli dawac niejsza plamke rozmycia , abysmy nie rozpoznali nieostrosci.

    dopuszczalna jest rowniez mniejsza plamka rozmycia od poruszenia np fotografujac z reki - oznacza to , ze na gesciejszych matrycach nalezy skrocic bezpieczny czas fotografowania z reki.

    akurat R nie bije rekordow pod wzgledem rozdzieczosci , ale zasada obowiazuje.

  8. #2438
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja to czytam nieustanne jęczenie i opisy tragicznych katastrof z powodu jednego slotu więc nic nie zrobiło się OK .....
    Tys prowda Ale fakt faktem, że jedna z kart SD mająca tak na oko 8 do 10 lat rozpadła mi się w rękach ma dwie części Ale zasadniczo miała prawo i podstawy ku temu. Niby jest superglu, ale to już dla takich twardzieli, którzy spawaja pęknięte korbowody w silniku i wahacze w zawieszeniu

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #2439
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.


  10. #2440
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    dopiero 1.3 zainstalowałem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 244 z 410 PierwszyPierwszy ... 144194234242243244245246254294344 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •