Strona 360 z 410 PierwszyPierwszy ... 260310350358359360361362370 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 591 do 3 600 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3591
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Adriang Zobacz posta
    potrzebuję pomocy, używam obiektywów przez oryginalną przejściówkę ef i w ciemnych pomieszczeniach jedne zdjęcia wychodzą jasne a drugie ciemne, jak temu zaradzić? pomoże ktoś?
    Cytat Zamieszczone przez Adriang Zobacz posta
    Pomiar punktowy, ten sam kadr i pod światło, gdzie znajduje się opcja backtrecking w eos r? nie znalazłem w menu. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Cytat Zamieszczone przez Adriang Zobacz posta
    zdjęcie zostało wykonane w trybie preselekcji przysłony, miałem ustawiony pomiar punktowy i w tych dwóch zdjęciach celowałem w dwa różne miejsca

    Proponuję zacząć od podstaw , bo są braki w wiedzy. Niestety nawet najlepsze i najdroższe aparaty fotograficzne same za nas nie zrobią zdjęć przy dużej rozpiętości tonalnej sceny (niektóre aparaty mają co prawda wbudowane tryby HDR i DRO - Sony i Fuji mają takie tryby, ale to tzw. ersatz psujący zdjęcia). Zasadniczo do tego służą RAWy i programy graficzne (do bracketingu też trzeba mieć dobre programy graficzne składające wykonane zdjęcia). Albo po prostu sprzedać aparat fotograficzny i kupić dobrego smartfona, który z marszu zrobi ładne fotki w HDR.

    Trzeba pojąc zależności trójkąta ekspozycji oraz czym skutkują i jak fotografować sceny o dużej rozpiętości tonalnej (dynamice tonalnej)



    1/Fotografowanie scen o dużej rozpiętości tonalnej -> https://www.optyczne.pl/20.1-poradni..._tonalnej.html


    2/PODSTAWY FOTOGRAFII - TRYBY POMIARU ŚWIATŁA




    3/Jak naświetlać? Czyli ekspozycja w prostych przykładach
    https://www.youtube.com/watch?v=fwwX...2Wylega%C5%82a


    4/JAK dobrze NAŚWIETLAĆ zdjęcia - dobra EKSPOZYCJA
    https://www.youtube.com/watch?v=UcxA...FOTOKRAJOBRAZY
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-05-2022 o 23:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #3592

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Candar - pięknie dziękuję, film Patryka Heliosza nakreślił mi w czym rzecz

  3. #3593

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Stargard
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Witam
    Mam krotkie pytanie, być może nie odnalazlem odpowiedzi na forum...(wiec jezeli takowa jest to przepraszam, ze sie bardziej nie postaralem)
    Zamierzam nabyc Canon R
    Czy sprzet ten posiada juz w oprogramowaniu opcje "focuc bracketing" bo na poczatku nie mial a mowilo sie ze bedzie aktualizacja oprogramowania
    ale nie wiem czy juz ma ta opcje
    Jezeli ktos wie to prosze o odpowiedz
    dziekuje

  4. #3594

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Mayko Zobacz posta
    Witam
    Mam krotkie pytanie, być może nie odnalazlem odpowiedzi na forum...(wiec jezeli takowa jest to przepraszam, ze sie bardziej nie postaralem)
    Zamierzam nabyc Canon R
    Czy sprzet ten posiada juz w oprogramowaniu opcje "focuc bracketing" bo na poczatku nie mial a mowilo sie ze bedzie aktualizacja oprogramowania
    ale nie wiem czy juz ma ta opcje
    Jezeli ktos wie to prosze o odpowiedz
    dziekuje
    Czego to się na początku nie mówiło, ale to były pobożne życzenia, a nie zapowiedzi producenta i R nadal go nie ma. Mają natomiast tańsze RP i R10 oraz w podobnej cenie R7 z bonusem stabilizowanej matrycy i atrybutem/przypadłością (niepotrzebne skreślić) APS-C "większej" głębi ostrości, co w niekiedy może się przydać. Matryca z R daje "słodziuteńkie" zdjęcia, ale dziś bym wziął R7, zwłaszcza, że odstawiłem 7D.

  5. #3595

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Stargard
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Czego to się na początku nie mówiło, ale to były pobożne życzenia, a nie zapowiedzi producenta i R nadal go nie ma. Mają natomiast tańsze RP i R10 oraz w podobnej cenie R7 z bonusem stabilizowanej matrycy i atrybutem/przypadłością (niepotrzebne skreślić) APS-C "większej" głębi ostrości, co w niekiedy może się przydać. Matryca z R daje "słodziuteńkie" zdjęcia, ale dziś bym wziął R7, zwłaszcza, że odstawiłem 7D.
    Dziekuje bardzo za odpowiedz

  6. #3596
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Witam. Jestem starym użytkownikiem Canona 6d i tradycyjnie (już naczytałem się na forum podobnych wątków) przymierzam się do bezlusterkowca. Na początku byłem na "tak", teraz jednak nieco na "nie", przynajmniej w przypadku moich potrzeb. Aparat głównie zabieram w góry, więc krajobraz daleki, bliski + jakieś detale w lesie + zdjęcia rodzinne z wycieczek. Moje szkła to Canon 50mm f1.4, Samyang 14mm f2.8 manual, Tamron 24-70 f2.8 V1 i Canon 70-200 f4.0. Generalnie jestem z tego setupu zadowolony, a co mi nie pasuje w 6d po tylu latach użytkowania to: kiepski AF (to główny powód dla którego chcę przejść na ML), czasami kropuję krajobrazy i widzę mocny spadek jakości, czyli taka przesiadka z 20mpix na 30 byłaby pewnie w pewien sposób wybawieniem.

    Do czego zmierzam. Wszędzie jest mnóstwo opinii do poczytania za Canonem R/R6/RP, jest też mnóstwo opinii przemawiających za pozostaniem na 6D, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego zwykłego porównania zdjęć prosto z aparatu 6d vs któryś z wymienionych (głównie chciałbym porównać do R, bo to w moim budżecie, ale też miewam wątpliwości, czy nie lepiej po prostu poczekać i spokojnie dozbierać do R6, bo to ma być aparat już na długie lata, jak zresztą w przypadku 6D - mam go od 2014 czy 2015 roku). Poszukuję więc takiego testu, że ktoś wziął 2 puszki, przypiął je do jednego statywu z tym samym szkłem i wrzucił kilka sampli dla porównania zdjęć. Ma ktoś z Was takie sample? Ewentualnie wie, gdzie mógłbym takie znaleźć?

  7. #3597
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @mystek na Youtubie jest pełno porównań.

  8. #3598
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    @mystek na Youtubie jest pełno porównań.
    Jest sporo porównań do Mk2 lub generalnie R vs RP vs R6 vs R5. Bardzo mało jest porównań sampli do 6d, jeżeli już gdzieś występuje to porównanie, to głównie jeśli chodzi o szumy na wysokim ISO.

  9. #3599
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dla mnie przesiadka z 6D na R6 była takim skokiem, że 6D wyjąłem z szafy jeszcze tylko raz na 1-dniowy niewymagający wypad.

    Benefitów z przesiadki na nowe body jest znacznie więcej niż mogłoby się na początku wydawać, a główne z nich (poza AF) to - obrotowy dotykowy ekran, podgląd wszystkich danych w wizjerze łącznie z symulacją zmian ekspozycji, szybsze serie, możliwość dowolnego programowania przycisków, znacznie lepsza/cichsza kultura pracy migawki, filmy 4K, a większą ilością pixeli będziesz zachwycony (R6 ma tyle samo więc bez różnicy).

    Jedyny minus to konieczność podpinania tego adaptera pod stare szkła, ale idzie z tym żyć, z czasem pewnie wymienisz część szkieł na RF.
    A jeśli męczy Cię jakość obrazka to jak dla mnie ten z 6D i z R6 są bardzo porównywalne - podobny poziom szumów i ta sama plastyczność obróbki w LR.

    Jeśli planujesz R6 docelowo to szukaj na grupach fejsowych, jeden koleś jak tylko wyszedł mkII od razu wystawił dwa swoje body z 7500, to już nie jest dużo więcej niż nowy R. Z samym R kłopot jest taki, że jest już wiekowy i powinien doczekać się następcy, tylko na razie nikt nic nie wie. R6 będzie jeszcze w cenie ładnych parę lat.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #3600
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Co do 6d vs R6 to wątpliwości bym nie miał, że byłby to ogromny skok. Wątpliwości mam co do 6d vs R. Czy to ma sens? W teorii pewnie 6D bym sprzedał za 1500zł (nawet nie wiem jaki mam przebieg, ale obstawiam poniżej 100k), aktualnie R jest w cenie 6400 - 800zł cashback (używki chodzą w podobnej cenie, tj takie 4500-6000zł nawet). R6 właśnie przypuszczam, że cenę będzie jeszcze trzymał, zważywszy, że R6mk2 to chyba nie jakiś duży przeskok względem R6.

    PS: widzę, że fotografujesz w podobnym stylu do mojego, czyli krajobraz + minimum przeróbek i jest to bardziej FOTO-grafia niż foto-GRAFIA jak w dzisiejszych czasach lightroomowiczów. Przejrzę, co do R6 potrafi i jaki daje obrazek.

Strona 360 z 410 PierwszyPierwszy ... 260310350358359360361362370 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •