Strona 293 z 410 PierwszyPierwszy ... 193243283291292293294295303343393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 921 do 2 930 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2921
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    W tej kwestii wiele opinii może być jednocześnie niepokrywających się, jak i poprawnych , bo w końcu każdy ma inne ręce
    Dla mnie piątki są blisko wzorca. Jedynki (może poza gripem poziomym) były jeszcze bliższe, ale wiadomo, to klocki, więc z kolei wychodzą inne wady.
    Mimo ciągłych prób już teraz wiem, że sobie chyba odpuszczę naukę szukania niektórych przycisków w eRce. Da się jednak tego używać na tyle płynnie, że nie ma co miałkać aż tak bardzo.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  2. #2922
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jest chyba spora rozbieżność w oczekiwaniach różnych użytkowników co do wielkości body. Dla mnie 5DII było za wielkie. Idealne były stare korpusy na kliszę.
    No i R ma dla mnie idealną wielkość. Sterowanie całością jak dla mnie o kilka klas lepsze niż w 5DII. Jest kilka irytujących detali np. ekranik nie odchyla się o pełne 180 stopni.
    Jeszcze nie spotkałem pozytywnej opinii o tym pasku-gładziku. Mi służy i jest całkiem użyteczny
    Ja również przychylam się do Twojej opinii. Dla mnie ten aparat jest bardzo ładny. Fajnie, że pozwolili projektantom na trochę odświeżone podejście. Górny wyświetlacz, mocowanie bagnetu (ta metalowa tuleja) - bardzo mi się podobają. Wielkość też mi bardzo pasuje.
    Guzikologia - tu już gorzej Jeszcze nie do wszystkiego się przyzwyczaiłem. Bardzo mi brakuje guzika na przedniej ściance aparatu (domyślnie przypisanego podglądowi głębi ostrości) a najlepiej jakby dali 2 jak w serii 1D, bo jest kilka nowych funkcjonalności, które można by przypisać dla wygody Gładzik to nieporozumienie

    Wbrew wielu opiniom muszę jednak trochę gorzej ocenić AF:

    - Eye-AF + tracking działa bardzo dobrze w sytuacjach oczywistych, statycznych gdzie model patrzy wprost w aparat, pozuje. Praktycznie 100% skuteczności. Spuszczenie wzroku, lekkie odwrócenie i ostrość najczęściej ląduje przed twarzą (nawet nie okiem). Przy zdjęciach moich dzieciaków czasami skuteczność wynosi 8/10 a czasami 1/10 (i szczerze nie znajduję przyczyny, bo jest jasno, obiektyw ostry, one niezbyt ruchliwe w tych sytuacjach). W porównaniu z dslr i tak jest sporo lepiej, bo tam często nie zdąrzyłęm zmienić punku AF, albo przekadrować Jeśli ktoś fotografuje osoby, które chcą pozować to ten tryb jest oczywiście wspaniały i już nie ma odwrotu.

    - single point AF znacznie pewniej, ale...10x mniej wygodnie

    Ogólnie z czasem coraz bardziej lubię ten aparat.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #2923
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    dotychczasowe R i RP to typowe " przejsciowki " ( cos jak onegdaj pierwszy eos z AF - 650)

    nie ma problemu opanowanie najniewygodniejszego nawet aparatu - mozna sie do tego dostosowac.
    Gorzej jesli wymiennie stosujesz dwa systemy np dotychczasowy eos 5 i R. Tutaj juz podobienstwo obslugi , odgrywa wazna role.

    R przekonuje cena , ktora nie jest wygorowana i mysle ze jest sukcesem canona , glownie z tego powodu.
    Jak do tej pory wsrod dostepnych sytemow S , Pa , N , jest to aparat mniej dobry od pozostalych.

    Canon do tej pory opieral sie na designie Colaniego . Ten sie z japoni wycofal , widac byl za drogi i pod tym wzgledem Canon aparat popsul.

    Mysle, ze spotkal sie z fala krytyki a co najmniej zdziwienia uzytkownikow.

    Natomiast R5 wyglada , ze bedzie pod tym wzgledem aparatem lepszym.

    wlasciwie R to chyba byl "sygnalista" nowego systemu.

  4. #2924
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    No i jest adapter z bagnetu Canon RF na Canon EF
    https://www.optyczne.pl/14772-news-M...tra_EF-RF.html

    BTW - bez soczewki ani rusz

    Można ? Można
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-03-2020 o 18:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #2925
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    I znowu 2 posty od takich co EOSa R tylko na obrazku widzieli.

  6. #2926
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    wlasciwie R to chyba byl "sygnalista" nowego systemu.
    Korpus R jest jaki jest, ale jeżeli "sygnalista" systemu zamiata pod dywan profesjonalne dslr, to chyba można (wreszcie?) brać go na poważnie.
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i jest adapter z bagnetu Canon RF na Canon EF
    https://www.optyczne.pl/14772-news-M...tra_EF-RF.html

    BTW - bez soczewki ani rusz

    Można ? Można
    Eee, no wiesz, chyba nie przeczytałeś treści newsa
    To nie jest adapter o jakim zapewne myślisz. To coś dla filmówców z R i szkłami FF EF.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  7. #2927
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Korpus R jest jaki jest, ale jeżeli "sygnalista" systemu zamiata pod dywan profesjonalne dslr, to chyba można (wreszcie?) brać go na poważnie.
    z definicji , tzn z zasady dzialania wynika , ze AF w dslr potencjalnie obarczony jest wiekszymi bledami niz w ML.

    Canon wreszcie wprowadzil to , co inni juz mieli od lat.

    pod wzgledem AF dostosowal sie z paroletnim opoznieniem do poziomu oferowanego przez innych.

    o tym, ze ML to przyszlosc , dzisiaj juz nikt chyba nie watpi.

    jeszcze pare miesiecy temu byly tutaj dyskusje na ten temat.
    era dslr wlasnie jest w koncowej fazie ich zanikania.

    gdyby nie ten " sygnalista ", Exodus od C do S trwalby nadal.
    W ten sposob C dal sygnal - poczekajcie, prawdziwy nastepca swietnie przyjetej przez rynek i zasluzenie cieszacej sie znakomita renoma piatki nadejdzie. Warunki brzegowe zostaly okreslone - a te sa obiecujace , rownieztz pod wzgloedem optyki.

    - i nadchodzi.


    osobiscie mi przeszkadza filozofia obslugi guzikowej . wierze , ze canona powroci do szybkich rozwiazan znanych w piatce.

    wprawdzie jedynka tez nie ma kola pasm , ale to wynika ze specjalistycznego zastosowania tej serii - do reportazu w trudnych warunkach , gdzie ryzyko uszkodzenia pokretel jest wieksze niz przyciskow. Ale seria " domowa" np 5 nie jest konstruowana do ekstremalnych warunkow , choc i takim moze podolac.

    Od pierwszej chwili nie mialem watpliwosci, ze R to tylko uwertura do przyszlego modelu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i jest adapter z bagnetu Canon RF na Canon EF
    https://www.optyczne.pl/14772-news-M...tra_EF-RF.html

    BTW - bez soczewki ani rusz

    Można ? Można
    mozna , ale w druga strone - ogniskowa musi zostac wydluzona , nie skrocona.

    jak slusznie zauwazyl przedmowca to Adapter ef > RF , skracajacy ogniskowa , czyli skupiajacy obraz na mniejszym polu , dzieki czemu uzyskuje sie wieksza jasnosc. Kosztem oczywiscie jakiegos tam spadku rozdzielczosci.

    tytul artykulu jest prawidlowy , w podtytule jest blad , dalszy opis jest prawidlowy.

    aby podpiac RF na EF , trzeba ogniskowa wydluzyc , czyli zawezic kat widzenia.

  8. #2928
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wiesz...w zasadzie to wszystko jedno, jaką tam filozofię do tego dopasować. Sprzęt to tylko sprzęt.
    Okazało się, że już pierwszy model bezlusterkowca Canona, mimo wielokrotnie (także i przeze mnie, wyżej) opisywanych wad, jest sprzętem wystarczająco dobrym, żeby był w stanie dostarczać akceptowalnie wygodnie, wystarczająco dużo dobrych plików.

    Praktycznie każdy aparat, poza ostatnimi modelami w danej kategorii (przykład: co po najnowszej jedynce? to chyba ostatni 'sportowy' dslr), jest preludium do następnego modelu aparatu. Rozwój nie stanie na etapie R5.

    Mam jeszcze tylko nadzieję, że problemy z AF obiektywów producentów niezależnych to jest przeszłość w świecie bezlusterkowców. Chyba tak, prawda?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  9. #2929
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ze znanych powodów używam do R-ki 4 akumulatorów, jeden był komplecie z puszką, dwa oryginały LP-E6N dokupiłem (po 3 stówy) i czwarty Newell, jedyny z tego towarzystwa nie oryginalny, 4-letni w spadku po 6D. Pierwszy (oryginał) zaczął mi fiksować rok temu - objawy, ładowanie w porządku, po włożeniu do puszki 0. Za jakiś czas zaczął działać, ale tylko na jakiś czas. W tej chwili 2 z 3 szt LP-E6N są martwe, a staruszek newell trzyma się dziarsko zachowujac ~ 80% energii nowego canona.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200330_155757.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	284,4 KB
ID:	4259
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200330_155856.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	124,8 KB
ID:	4260

    Nigdy problemów z bateriami nie miałem.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 30-03-2020 o 17:49
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  10. #2930
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta

    Nigdy problemów z bateriami nie miałem.
    Jednak miałem, kiedyś celnik na lotnisku w Pekinie zarekwirował mi 3 baterie do A7II. Fakt, ale same mi nie wysiadły.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 293 z 410 PierwszyPierwszy ... 193243283291292293294295303343393 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •