Strona 321 z 410 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321322323331371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 201 do 3 210 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3201
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja już od jakiegoś czasu chce się dowiedzieć co łączy sigmowców i betonowy filar. O co kaman?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #3202
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A ja mam pytanie do bezlustrowców. Da się w tym ustawiać filtr polaryzacyjny?
    Da się używać polara fotografując R. Jak z innymi bezlustrami, nie wiem.

  3. #3203
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja już od jakiegoś czasu chce się dowiedzieć co łączy sigmowców i betonowy filar. O co kaman?
    odpowiadam: Statystyka.
    Zdecydowana większość zdjęć publikowanych na forach oraz testów na portalach foto z Sigma artów 85/f1,4 to właśnie te gdzie modelka jest oparta o betonowy filar lub jakieś żelastwo itp. a aparat (co zwykle jest w podtekście opisane) stoi na markowym statywie. Rzadziej siedząca na ziemi modelka z usztywnionym karkiem jak by połknęła właśnie bejzbola i nagminne zdjęcia czarno-białe.
    To moje spostrzeżenia z dość długiego okresu rycia internetu w celu poszukiwaniu zamiennika dla EF 85/1,8. Przepraszam nie chcę tu nikogo urazić ani wszczynać kłótni tylko chciałem się przyjrzeć zdjęciom zanim wydam sporą kase na wymarzony f1,4. Najbardziej napalałem się na Samayanga ale nie było pod EF stanęło na C.EF 85/1,4/L is. jestem więcej niż zadowolony, teraz robię portrety w ruchu, z ręki również wnukom i czasem widząc na forach portrety z artów pusty śmiech mnie ogarnia. Ciągle ten sam Art-barok z koniecznością unieruchomienia modela i aparatu a potem przeróbka na cz-b. i ta nadzieja w bezlustrowych AFach za jakieś chore pieniądze. A mi wystarcza 6D

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To znaczy w czym ustawiać?
    Wcześnie czy później jakieś bezlustro też do mnie zawita i chciałem po prostu spytać- jak tam jest z regulacją filtra polaryzacyjnego bo gdzieś wyczytałem że jest problem z bezlustrowym wizjerem. Pytam tych co używają polara, bo to że podpiąć się da to oczywiste ale czy widać w wizjerze np. odblaski na twarzy i efekt regulacji intensywności działania filtrem?
    Pytanie z ciekawości na przyszłość, bez podtekstów.
    Ostatnio edytowane przez Nozanu ; 18-10-2020 o 15:22

  4. #3204
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Wcześnie czy później jakieś bezlustro też do mnie zawita i chciałem po prostu spytać- jak tam jest z regulacją filtra polaryzacyjnego bo gdzieś wyczytałem że jest problem z bezlustrowym wizjerem. Pytam tych co używają polara, bo to że podpiąć się da to oczywiste ale czy widać w wizjerze np. odblaski na twarzy i efekt regulacji intensywności działania filtrem?
    Pytanie z ciekawości na przyszłość, bez podtekstów.
    Możesz to sprawdzić samodzielnie kręcąc polarem w trybie LV na swoim 6d.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #3205
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    jak tam jest z regulacją filtra polaryzacyjnego bo gdzieś wyczytałem że jest problem z bezlustrowym wizjerem. Pytam tych co używają polara, bo to że podpiąć się da to oczywiste ale czy widać w wizjerze np. odblaski na twarzy i efekt regulacji intensywności działania filtrem?
    Pytanie z ciekawości na przyszłość, bez podtekstów.
    Stopień likwidacji odblasków na powierzchniach błyszczących jest widoczny bardzo wyraźnie. Tu nie ma problemu - przed chwilą obejrzałem sobie jak to jest w moim R.
    W przypadku przyciemnienia nieba jest pewna różnica w stosunku do OVF. Jeżeli niebo zajmuje bardzo dużą część kadru to np w trybie Av następuje korekta ekspozycji i efekt przyciemnienia jest jakby łagodzony bo EVF prezentuje obraz jaki będzie zarejestrowany. W przypadku trybu M, przy zablokowanych parametrach ekspozycji, widać efekt przyciemnienia wyraźniej.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #3206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mam pytanie w jaki sposób można sprawdzić przebieg EOS R.

  7. #3207
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    (...)W przypadku przyciemnienia nieba jest pewna różnica w stosunku do OVF. Jeżeli niebo zajmuje bardzo dużą część kadru to np w trybie Av następuje korekta ekspozycji i efekt przyciemnienia jest jakby łagodzony bo EVF prezentuje obraz jaki będzie zarejestrowany. W przypadku trybu M, przy zablokowanych parametrach ekspozycji, widać efekt przyciemnienia wyraźniej.
    Warto podkreślić, że działa to de facto tak samo jak w przypadku lustra.

  8. #3208
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Warto podkreślić, że działa to de facto tak samo jak w przypadku lustra.
    ze w lustrzance obraz w celowniku jasnieje w automatyce przyslony/czasu kiedy polar mocniej przyciemnia niebo?


    nie w mojej
    www albo tez flickr

  9. #3209
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ze w lustrzance obraz w celowniku jasnieje w automatyce przyslony/czasu kiedy polar mocniej przyciemnia niebo?


    nie w mojej
    Chodziło mi o kwestię ekspozycji i automatyki aparatu. Być może zbyt dużego skrótu myślowego użyłem.

  10. #3210
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Chodziło mi o kwestię ekspozycji i automatyki aparatu. Być może zbyt dużego skrótu myślowego użyłem.
    no ale z automatyka to oczywista sprawa.

    natomiast automatyczne rozjasnianie EVF przy obracaniu polara jest uciazliwe. utrudnia ocene jego efektu ogolnie, a komus nawyklemu do OVF na dodatek pachnie herezja. nie tak bardzo jak automatyczne wyswietlanie wykonanego zdjecia w EVF (dla mnie to byl moment "Jontek, chwytej grabie, diabol tutej sie pokazol!", bo w DSLR nigdy tak nie bylo ), ale jednak jednak wpienia
    www albo tez flickr

Strona 321 z 410 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321322323331371 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •