Strona 279 z 410 PierwszyPierwszy ... 179229269277278279280281289329379 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 781 do 2 790 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2781
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jezu, ale macie jakiś ból duszy czy co?
    Po prostu - chciałem pracować w identycznej guzikologii i tyle. Żadnej mitycznej ergonomii czy jej braku. A może wręcz ta guzikologia nie jest ergonomiczna, ale mi leży i koniec. Czy ja gdzie piszę, że obsługa R jest gorsza czy be?
    Mój wybór obsługi plus konieczność stosowania przejściówki do każdego z posiadanych słoików EF zdecydowała o wyborze tego a nie innego aparatu. A finalnie najważniejsze jest to, ze ja jestem z tego zadowolony.
    Jak mi się odwidzi, kupię co innego. I tez rozdzierania szat nie będzie.

  2. #2782
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    przestawic sie mozna na wszystko i dzieki temu ze czlowiek jest inteligentna istota, zrobi to szybko .

    ale zeby zmienic zwykly tryb naswietlania w 5-kach wystarczy jeden ruch pokretlem o kilka stopni , w R musisz wykonach tych ruchow kilka .
    Podstawowe funkcje winny byc osiagalne w pierszym poziomie dostepnosci , w R ce sa w drugim lub trzecim a i kolkiem trzeba sie nakrecic.
    Zupelnie horrendalna sytuacja - patrzysz we wzernik , a wczesniej otwierasz monitorek by palcami lewej dloni przesuznac pole AF i nastawic o. Oczywiscie sa tez inne opcje , ale ta jest w zasadzie ta , z ktorej canona jest dumny i dla ktorej zrezygnowal z joystika.

    Jak napisalem gdzies wczesniej - ten aparat laczy wspaniale wielolelnie doswiadczenie Canona z pomyslami dzieci neostrady.

    Kazdy z producentow w przeszlosci miewal takie dziwne konstrukcje , te zaliczam do dziwnych.
    Juz nie mowie , ze byloby milo , gdyby obsluga obu systmow - dslr i R byly zblizone , gdyz to pozwoliloby na przyjemniejsza praca oboma systemami. FV niczego nie zalatawia , ostatecznie od dawna istnieje P , ktore Jest jeszcze latwiejsze w obsludze i prowadzi do tego samego wyniku- czyli prawidlowej ekspozycji.
    Ogolnie - swietny aparat z dostatecznymi glupotami aby miec prawo nie kupic.

  3. #2783
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ale zeby zmienic zwykly tryb naswietlania w 5-kach wystarczy jeden ruch pokretlem o kilka stopni , w R musisz wykonach tych ruchow kilka .
    Możesz wyjaśnić co masz na myśli?

  4. #2784
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @chester_jds mój post był tylko nawiązaniem do Twojego; absolutnie nic osobistego. Wątek o ergonomii przy zmianie puszek pojawia się dość często. Nie tylko zresztą w kontekście R.

  5. #2785
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Robert Dy Zobacz posta
    Też byłem zdecydowany na 5D IV ale w końcu wybór padł na R. Przeważyło AF (śledzenie oczu po aktualizacji 1.4.0), ruchomy wyświetlacz i niższa cena. To czego mi najbardziej brakuje to dłuższy czas pracy baterii.
    kup zamienniki + dualcharger
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #2786
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    927

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    [...]zeby zmienic zwykly tryb naswietlania w 5-kach wystarczy jeden ruch pokretlem o kilka stopni , w R musisz wykonach tych ruchow kilka[...]
    Co dokładnie masz na myśli? W R zmiana trybu pracy aparatu, czy korekcja naświetlania, też odbywa się jednym ruchem. Właściwie dokładnie analogicznie, jak w 5-tkach. Tylko kółka inne i w trochę innych miejscach.
    W pierwszej chwili najbardziej bałem się braku joysticka, ale stwierdzam, że mazanie palcem po ekranie, z okiem przy wizjerze, jest bardziej precyzyjne, niż 'dżoj'.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #2787
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    kup zamienniki + dualcharger
    Co polecasz?
    Miłego dnia
    moja www

  8. #2788
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Zupelnie horrendalna sytuacja - patrzysz we wzernik , a wczesniej otwierasz monitorek by palcami lewej dloni przesuznac pole AF i nastawic o.
    To rzeczywiście horrendalna sytuacja . Próbowałem to jakoś odtworzyć ale nie wychodzi mi z tą lewą dłonią .
    Robię więc po swojemu: patrzę we wziernik, prawym kciukiem przesuwam pole AF.
    Sporadycznie "koszykiem" przesuwam AF na środek.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #2789
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    nie horrendalna to sytuacja - aby sciagnac af na srodek wciskasz przycisk "kosz" , ktory znajduje sie w dolnym prawym rogu obudowy , czyli pod zadnym z palcow ? Konieczna jest ekwilibrystyka.

    Canon znakomicie wie jak pozycjonowac przyciski by byly w razie potrzeby dostepne pod palcem.
    Akurat w tym modelu odszedl pod tym wzgledem od znakomitych rozwiazan.

    Swietny Korpus , swietny wziernik , swietny AF , dobra matryca i idiotyczna guzikologa.
    Aparat projektowany niechybnie przez tych co sie wychowali na komorkach - byc moze w nadziei , ze skoro obsluga podobna do komorkowej to sie lepiej sprzeda ?
    Nie - Taki aparat kupuje sie wlasnie dlatego ze jest inny od komorki , w przeciwnym wypadku mozna posluzyc sie od razu komorka i z zakupu zrezygnowac .
    Jedny ML na rynku bez IBIS ( wsrod domowych aparatow dla fotografii zaangazowanej).

  10. #2790
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie horrendalna to sytuacja - aby sciagnac af na srodek wciskasz przycisk "kosz" , ktory znajduje sie w dolnym prawym rogu obudowy , czyli pod zadnym z palcow ? Konieczna jest ekwilibrystyka. (..))
    Jaka ekwilibrystyka
    Nie wiem, co prawda jaką masz budowę dłoni, ale u mnie kosz jest pod kciukiem prawej dłoni... zresztą tak samo miałem w 6d i 6d2; ekwilibrystyka z koszem to by była ewentualnie w 60d

Strona 279 z 410 PierwszyPierwszy ... 179229269277278279280281289329379 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •