Strona 309 z 410 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311319359409 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 081 do 3 090 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3081
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wybrałem się na perseidy
    W 6d2 przy samowyzwalaczu miałem możliwość ustawienia ile zdjęć zrobi w serii a tu nic takiego nie widzę.
    Ostatecznie trzymałem spust w aplikacji, ale to nie jest dobre rozwiązanie.
    Coś przeoczyłem?

  2. #3082
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie wiem czy to jest to o co pytasz ale w RP w menu fotografowania zakładka nr 6 jest - Timer interwałowy, ustalasz liczbę zdjęć, oraz co jaki czas ma robić aparat i ci cyka. Podobno, bo nie próbowałem.

  3. #3083
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    No to nie ma takiej opcji tak jak i focus stacking. Widać R jest wykastrowany w stosunku do RP...

  4. #3084
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 411

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kuba20kg Zobacz posta
    Najgorzej jest gdy za modelem są jakieś liście, źdźbła trawy czy cienkie drzewa, pomimo wykrycia twarzy i oka, zawsze łapie ostrość na tło. Bez względu czy w servo czy one shot. Jest to istotny problem, ponieważ przy fotografowaniu całej postaci z pewnej odległości pojedynczy punkt (nawet mała ramka) jest na tyle mały, że wystaje poza krawędź twarzy i też lubi złapać tło. Czy ktoś z was zauważył taką przypadłość. Może ma jakieś rozwiązanie. Z góry dziękuję za pomoc.
    Obejrzałem sobie na DPP (widać ramkę AF) takie fotki, gdzie ramka wykracza poza obiekt i zawsze są trafione.
    I takie ze śledzeniem twarzy/oka i takie z pojedynczym polem AF. A tło bywa bogate w detale. Nawet jakiś obiekt przed twarzą bywa zamazany a oko ostre.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #3085

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Obejrzałem sobie na DPP (widać ramkę AF) takie fotki, gdzie ramka wykracza poza obiekt i zawsze są trafione.
    I takie ze śledzeniem twarzy/oka i takie z pojedynczym polem AF. A tło bywa bogate w detale. Nawet jakiś obiekt przed twarzą bywa zamazany a oko ostre.
    No to już sam nie wiem. Co mogę robić źle... używasz servo czy one shot? Automatycznie szuka twarzy, czy wybierasz punkt początkowy? Czy zmieniałeś ustawienia af?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  6. #3086
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 411

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kuba20kg Zobacz posta
    No to już sam nie wiem. Co mogę robić źle... używasz servo czy one shot? Automatycznie szuka twarzy, czy wybierasz punkt początkowy? Czy zmieniałeś ustawienia af?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Testowałem różne ustawienia AF: i servo i one shot. Nie używałem serii.
    Testowałem i wyszukiwanie twarzy i wskazanie punktu początkowego.
    Nie zmieniałem ustawień servo - zostały fabryczne.
    Po wgraniu słynnego firmware 1.4 pobawiłem się różnymi ustawieniami i zawsze było ok.
    Dopiero po Twoim poście obejrzałem zdjęcia w DPP żeby także zobaczyć lokalizację pól AF.

    Trudno powiedzieć co robisz źle. Najpierw zobacz jak masz umieszczone na zdjęciach pola AF bo może wypadają na tle. Może jakoś niefortunnie przekadrowujesz po złapaniu AF?
    Może coś źle robisz używając przycisków AF-ON i spustu
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #3087
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Oglądanie zdjęć w DPP, żeby zobaczyć lokalizację pól AF i w związku z tym czy trafia czy nie, może wprowadzać w błąd.
    Jeżeli mamy ustawiony centralny punkt AF oraz one shot, ustawimy ostrość na detalu, i nie puszczając przycisku zmienimy kadr,
    punkt AF pokazywany w DPP będzie w innym miejscu, niż było mierzone - to jest oczywiste.

  8. #3088
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 411

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Oglądanie zdjęć w DPP, żeby zobaczyć lokalizację pól AF i w związku z tym czy trafia czy nie, może wprowadzać w błąd.
    Jeżeli mamy ustawiony centralny punkt AF oraz one shot, ustawimy ostrość na detalu, i nie puszczając przycisku zmienimy kadr,
    punkt AF pokazywany w DPP będzie w innym miejscu, niż było mierzone - to jest oczywiste.
    Przy przekadrowaniu jest tak jak piszesz.
    Ale kolega @kuba20kg ma problem w trybie śledzenia twarzy i oka a to trochę przeczy koncepcji przekadrowania przy zamrożonym AF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #3089
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mam trochę zdjęć gdzie aparat totalnie nie poradził sobie z ostrością, ale we wszystkich w kwadracie AF nie było kontrastowych linii.
    Co do wykrywania oka, to jak na razie nie robiłem, nie wiem.

  10. #3090
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kuba20kg Zobacz posta
    Nie wiem czy to dobre miejsce do opisania problemu z AF w R-ce. Im dłużej używam tego aparatu, moje uczucia są coraz bardzie mieszane. Mam wrażenie, że 80D wykrywa w niektórych sytuacjach twarz szybciej niż R, ale to nie jest największy problem. Najgorzej jest gdy za modelem są jakieś liście, źdźbła trawy czy cienkie drzewa, pomimo wykrycia twarzy i oka, zawsze łapie ostrość na tło. Bez względu czy w servo czy one shot. Jest to istotny problem, ponieważ przy fotografowaniu całej postaci z pewnej odległości pojedynczy punkt (nawet mała ramka) jest na tyle mały, że wystaje poza krawędź twarzy i też lubi złapać tło. Czy ktoś z was zauważył taką przypadłość. Może ma jakieś rozwiązanie. Z góry dziękuję za pomoc.
    Może po prostu jesteś już zbyt daleko od celu?

    Canon EOS R Eye AF: Autofocus Tracking Beyond the Face? (Version 1.4 Firmware Update Eye Detection)

    "So I found that with the original 1.0 firmware as well as the 1.4, the autofocus tracking seems to stop about 20 feet out."

    20 stóp to jest około 610 cm.

    Autorzy tego testu podpinali pod R-kę obiektywy RF 35mm f/1.8 IS STM Macro oraz EF 35mm f/1.4L II USM.

    Nie mam pojęcia jak to wygląda na nowszych wersjach firmware.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 19-08-2020 o 00:00

Strona 309 z 410 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311319359409 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •