Strona 291 z 410 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301341391 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 901 do 2 910 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2901
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Dziękuję.
    Próbuję sobie wyobrazić użytkowanie tego aparatu i mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie (tak, szukałem!!!!): ze względu na to, że interfejs jest tak bardzo oparty na dotyku - jak aparat (a w zasadzie jego LCD i ten górny pasek-gładzik) zachowuje się, jeżeli jest mokry? Przykładowy scenariusz to duża temperatura + obfite ilości naszego potu (przepraszam), czy lekka mżawka.

    Pytanie wynika z tego, że niektóre urządzenia z interfejsem dotykowym wariują, jak mają mokre ekrany.
    Ja ogólnie w aparatach mimo dotykowych ekranów nie używam w zasadzie "dotyku". Zawsze mnie drażnił zmacany ekran, guzikami da się wszystko ogarnąć.
    Nie ma tez co demonizować tego, że guzikologia trochę inna, czy nie ma josticka. Szybko się przyzwyczaisz.
    Aparat robi zdjęcia a AF wymiata i to jest najważniejsze

  2. #2902
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Hasło klucz w polu wyszukaj na yt: eos r vs 5d mark iii

  3. #2903
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Kolega @jagular ma w pewnym sensie rację co do bałaganu w wątkach dotyczących konkretnego modelu. Nawet o EOS R są 2 albo 3 duże wątki. Dla każdego znaczącego aparatu/obiektywu przydałby się jeden (może nawet przypięty) poświęcony tylko jemu, bez wycieczek osobistych, bez offtopów, bez innych marek z bezwzględną moderacją postów nie związanych z tematem. A do luźnego gadania, spekulacji, porównań, rozczarowań, gróźb porzucenia systemu "jeśli coś tam się niedługo nie pojawi" itd. po prostu inne.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #2904
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Hasło klucz w polu wyszukaj na yt: eos r vs 5d mark iii
    To wspaniała rada, drogi kolego.
    Można oglądać wręcz godzinami filmy z kiepską, bezpłciową, ale za to ściągniętą za darmo z bazy muzyką, w których to (filmikach) jutuberzy porównują funkcje ciężkie do samodzielnej oceny czy znalezienia: takie jak ilość megakisieli, ilość przycisków, jakość zdjęć (wszystko to na skompresowanym filmie YT full hd niezbyt ukrywającym jednak ****** poziom retuszu), czy też tak podstawową cechę aparatów, jak zachowanie RAWów po podniesieniu ekspozycji o półtora biliona EV.
    Niestety, porównania praktyczne np. AF są już cięższe do realizacji. Nie widziałem filmu pokazującego jutubera operującego [częścią] ekranu LCD w celu zmiany punktu AF, co dla mnie, prymitywa wychowanego na jojsticku jest (chyba) ważne.
    Wiem, mogłem się kurde postarać i obejrzeć przynajmniej chociaż z 1400h jutuby
    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Aparaty ML generalnie bardzo słabo sobie radzą w wysokich i niskich temperaturach. Zawieszają się, zwalniają z reakcją. Tu dslr radziły sobie znacznie lepiej. Gładzik olej, bo go nie będziesz używał praktycznie wcale. Servo ze śledzeniem i ramką na środku. Preferowane ustawienia i tyle. Przesiadka kompletnie bezbolesna i przyjemna dla kieszeni. Szkła masz po EF a baterie z 5d pasują.
    Chcesz coś więcej pisz priv. Tu mam dosyć gówno burzy od pewnych osób. Mam ten aparat od ponad roku. 5dIII tez miałem.
    Dzięki za informacje!
    W zasadzie to zwróciłeś uwagę na coś, co może dla posiadacza ml jest oczywiste, ale ja o tym nie mam pojęcia.
    Jak sobie przypomnę, to urządzenia, których używałem do wideo, klękały przy wysokich temperaturach. Może (czyt. gdybam sobie, bo się nie znam) to jest związane z potrzebą ciągłego używania matrycy? Może dlatego też ml, które w końcu też praktycznie cały czas używają matrycy, również wysiadają po przekroczeniu pewnej temperatury roboczej?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  5. #2905
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Fociłem w upale pokazy lotnicze i nic się nie działo. Inna kwestia, że zawsze pilnuję, by aparat nie leżał na słońcu w przerwach (z lustrami tak samo robiłem).

  6. #2906
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ale że co, że jak? Pojadę do dżungli gdzie panuje duża wilgotność i jest 35 stopni i aparat będzie się zacinał?

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  7. #2907
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    eRka lubi łapać zawiechy jak jest wilgotno i gorąco, zwłaszcza na newellach, co w zasadzie udowodniliśmy z technik8pl. DR5000 też opisuje problem grzania się a7III na weselach i ich wyraźnego spowolnienia. Ponadto chyba jedynie panasonik deklaruje pracę ML poniżej zera stopni. Reszta to zakres 0-40 Oczywiscie zaraz się ktoś znajdzie co pracował na ML przy minus 30 ale to nie znaczy, że aparat będzie działał zawsze.

  8. #2908
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Przy dużej eksploatacji pewnie to się zdarza, np przy seriach weselnych. Zresztą lustrzanki nawet wyglądają solidniej. Rozumiem że dla zawodowców w pewnych dziedzinach fotografii może być to kłopotale dla reszty to nie może być jakiś duży problem, skoro pół świata mieszka w tropikach.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  9. #2909
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Aż przejrzałem z ciekawości instrukcję, ale nie znalazłem informacji o zakresie temperatur "referencyjnych" w jakich może pracować R, a kojarzę, że chyba przy lustrach były takie informacje.

  10. #2910
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Aż przejrzałem z ciekawości instrukcję, ale nie znalazłem informacji o zakresie temperatur "referencyjnych" w jakich może pracować R, a kojarzę, że chyba przy lustrach były takie informacje.
    https://www.canon.pl/cameras/eos-r/specifications/

    Takie same dla 1d 5d i R

Strona 291 z 410 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301341391 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •