Strona 223 z 410 PierwszyPierwszy ... 123173213221222223224225233273323 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 221 do 2 230 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2221
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Czy ktoś z was kupowal cos w tym sklepie/ zna ten sklep i może polecic? https://www.fotoplus.pl/oferty-specj...biektywem-expo
    Pytam bo cena dość atrakcyjna ale już na pierwszy rzut oka coś nie gra bo sprzedają RP a na zdjeciu R.

    Druga kwestia czy możecie mi napisać jak ma się RP w stosunku do 6D II ? Nie chodzi mi o różnice wynikające z tego ze jeden lustro a drugi nie tylko o reszte: jakość matrycy, ergonomie, szybkość i celnosc af choc to juz akurat w pewnym sensie zalezy od lustra lub jego braku itp...

    Zastanawiam się nad zmiana 80D na coś FF i raczej myślę o bezlustrze ale nie mam jeszcze pewności bo czytam tu ze RP jednak nie warto no ale R to juz znacznie wiecej musialbym dołożyć.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 14-06-2019 o 15:57

  2. #2222
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na zdjęciu jest RP. Sklep pewny. Lepiej sobie doskładaj do Rki bo RP dużo do niej brakuje.
    EOS R | RF 24-105

  3. #2223
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Na zdjęciu jest RP. Sklep pewny. Lepiej sobie doskładaj do Rki bo RP dużo do niej brakuje.
    A to RP na body tez ma R a nie RP? Sorki nawet nie wiedziałem.
    Wiem że warto do R dozbierać ale ze do RP musiałbym niecałe 3k dołożyć to do R juz pewnie ok 7k dlatego rozważam też RP ale to na razie tylko przymiarki wstępne.

  4. #2224
    Coś już napisał Awatar arapaho
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Swiat
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Na zdjęciu jest RP. Sklep pewny. Lepiej sobie doskładaj do Rki bo RP dużo do niej brakuje.
    Tak porównam Eos R do RP, jak Eos 6D do 5D mkIII. Oczywiście luźne porównanie. Jednym i drugim zrobimy takie same zdjęcia. Różnica nie jest aż tak duża... Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje maksimum możliwości, wtedy wiadomo.
    - .. -

  5. #2225
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez arapaho Zobacz posta
    Tak porównam Eos R do RP, jak Eos 6D do 5D mkIII. Oczywiście luźne porównanie. Jednym i drugim zrobimy takie same zdjęcia. Różnica nie jest aż tak duża... Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje maksimum możliwości, wtedy wiadomo.
    To nie jest trafne porównanie. 6D ma porównywalną, choć nawet nieco lepszą matrycę od 5D III (np. wysokie ISO). Z kolei w eRce siedzi zauważalne lepsza matryca niż w RP.

  6. #2226
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    No właśnie co do matrycy to gdzieś czytałem ze w R jest porownywalna z 5DIV a w RP porównywalna z 6DII. Czy to też nie tak do końca?
    Dlatego pytałem o porównanie RP z 6DII zwłaszcza ze jakis czas temu myślałem o 6DII zamiast 80D tylko wtedy 6DII był znacznie droższy niz teraz.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 14-06-2019 o 21:04

  7. #2227
    Coś już napisał Awatar arapaho
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Swiat
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    To nie jest trafne porównanie. 6D ma porównywalną, choć nawet nieco lepszą matrycę od 5D III (np. wysokie ISO). Z kolei w eRce siedzi zauważalne lepsza matryca niż w RP.
    Dla tego napisałem "luźne" porównanie. Parametry wszyscy znamy. R lepszy od RP, ale dla kogoś kto nie potrzebuje wymagającego sprzętu, RP jak znalazł. Lepiej zainwestować w słoiki.
    - .. -

  8. #2228
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    6D mark II okazał się sporym rozczarowaniem wśród użytkowników 6D (jak można zrobić następce który ma gorszy dynamic range od poprzednika). Moim zdaniem 6D to jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy aparat Canona w kwestii przystępności, możliwości.
    EOS R | RF 24-105

  9. #2229
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez arapaho Zobacz posta
    Dla tego napisałem "luźne" porównanie. Parametry wszyscy znamy. R lepszy od RP, ale dla kogoś kto nie potrzebuje wymagającego sprzętu, RP jak znalazł. Lepiej zainwestować w słoiki.
    Gdybym chciał kupować RP to pytanie co bym zyskal ale też co bym stracił (jeśli tak by było) zamieniając 80d na RP ?
    Kolejna sprawa to czy faktycznie wizjer w RP jest duzo gorszy od tego w R? Nie miałem w reku tych puszek bo mi nawet w miescinie Cyfrowe.pl zamknęło swoj sklep stacjonarny a tam przynajmniej można by było pooglądać i coś sprawdzić.

  10. #2230
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja miałem obie puszki w testach i uwierz mi wizjer w RP jest sto lat za eRką...
    EOS R | RF 24-105

Strona 223 z 410 PierwszyPierwszy ... 123173213221222223224225233273323 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •