Strona 252 z 410 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2511
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Bechamot pisze dobrze.
    Ja dodam, że problem się może pojawiać wtedy gdy nie polegamy na pomiarze TTL w aparacie i na jego automatyce, a przechodzimy na tryb M i pomiar zewnętrznym światłomierzem. Taka sytuacja jest typowa dla studia fotograficznego, no ale w studiu nikt nie pracuje na telekonwerterze

  2. #2512
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bechamot pisze dobrze.
    Ja dodam, że problem się może pojawiać wtedy gdy nie polegamy na pomiarze TTL w aparacie i na jego automatyce, a przechodzimy na tryb M i pomiar zewnętrznym światłomierzem. Taka sytuacja jest typowa dla studia fotograficznego, no ale w studiu nikt nie pracuje na telekonwerterze
    To były (głównie) odpowiedzi na moje powtarzane pytania
    To może Ty mi "przetłumaczysz" wypowiedzi Bechamota na odpowiedzi na moje 2 pytania

    Problem

    A.
    Aparat rozpoznaje że podpięty jest obiektyw przez extender (zapis w Exif o dłuższej ogniskowej)
    B.
    Ustawiamy w aparacie przesłonę obiektywu na "maksymalną dziurę" a automatyka ma dobrać czas ekspozycji

    Pytania

    1.
    Co oznaczają różne dla różnych obiektywów zapisy w Exif że zdjęcie jest wykonane na przesłonie o wartości równej :
    a. "maksymalnej dziury" zmniejszonej o krotność extendera (zgodnie z prawami fizyki)
    b. "maksymalnej dziury"

    2.
    Dlaczego dla tego samego extender + obiektyw w Exif dla 2 różnych aparatów były te dwa różne zapisy :
    - 6D2 zapis a
    - R zapis b

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-10-2019 o 07:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #2513
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    pozwolicie zmienić temat?
    zaliczyłem z R pierwszy wyjazd i nie jest dobrze
    4 dni-2,5 baterii to wynik godny fujii a nie canona
    ponieważ teraz jadę w kompletną głoszę gdzie nawet dróg nie ma będę zmuszony do moich 3 oryginałów dokupić ze 3 zamienniki
    czytałem wcześniej ze niektórzy zwalają wine za problemy z aparatem na Nowell,pchać się w niego czy może w duracel albo coś innego?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #2514
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    pozwolicie zmienić temat?
    zaliczyłem z R pierwszy wyjazd i nie jest dobrze
    4 dni-2,5 baterii to wynik godny fujii a nie canona
    ponieważ teraz jadę w kompletną głoszę gdzie nawet dróg nie ma będę zmuszony do moich 3 oryginałów dokupić ze 3 zamienniki
    czytałem wcześniej ze niektórzy zwalają wine za problemy z aparatem na Nowell,pchać się w niego czy może w duracel albo coś innego?
    Mam zamienniki Newell i jest OK.
    Mam też podwójną ładowarkę USB i poważny powerbank.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #2515
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Miałem Newell, ale dla mnie On był mniej pojemny niż oryginał, o jakieś 30-40% mniej zdjęć na nim robiłem.

  6. #2516
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    właśnie zamówiłem w DE podwójną ładowarkę+2 lp-e6 wszystko Patona
    i chyba dokupię jednego tego nowella
    albo duracela

    a ktos moze testował takie cuda???
    https://allegro.pl/oferta/bateria-lp...hip-5617174479
    sklep niedaleko ode mnie....
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 10-10-2019 o 11:51
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #2517

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja już kompletnie zrezygnowałem z zamienników od momentu przesiadki na R.
    Po 1. Słaba pojemność. Na oryginale robię 900-1000 zdjęć z bardzo częstym przeglądaniem zdjęć na ekraniku. Na Newellu raz wyszło mi coś około połowy tego co na oryginale, także dziękuję. Na DSLRach zamienniki były bardzo ok, bo spokojnie 1100 fot szło zrobić. Na bezlustrach z wiadomych względów już tak różowo nie jest.
    Po 2. Jedyny zwis jaki miałem do tej pory był na Newellu.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  8. #2518
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    ja Patony stosuje w Fuji i w sumie bardzo sobie chwale, wiec może i z C będą żyć w zgodzie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #2519
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    czytam i rechocze... autostrada i przyszlosc...

    podwojna ladowarke USB mam, owszem. zabieram na 3-4 dniowe wyjazdy z kumplem, bo wtedy mozemy sie obaj z jednego gniazdka ladowac przez noc. a jak jade sam to przy bardzo intensywnym uzytkowaniu i tak nie ma imperatywu codziennego ladowania, nawet jak to jest jakis zamiennik (de facto nowe "chinskie" LP-E6 u mnie maja lepsza wydajnosc niz moje 3-letnie oryginalne LP-E6N).

    i jeszcze oprocz go* zywotnosci baterii jest elektroniczny podglad plus w R (w odroznieniu od M) to nawet nie da sie powiedziec, ze z tego funkcjonalnego syfu jest korzysc w postaci mniejszej optyki. bo wrecz odwrotnie
    www albo tez flickr

  10. #2520

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ma ktos canona rp? Chce sie dopytac jak to naprawde jest z ta matryca... Chce zmienic a6300 na jakies nie drogie FF, ale jednak z AFem

Strona 252 z 410 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •