Strona 316 z 410 PierwszyPierwszy ... 216266306314315316317318326366 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 151 do 3 160 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3151
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    ale to temat o oes R nie r6. Wszyscy wiemy że r6 i r5 to pierwszy model canona który jako tako dogonił konkurencję względem matrycy, AF na oko i wreszcie względnie użyteczne video w 4k bez cropa z c-log,
    Wypowiedź o 10 latach dotyczyła Canona ogólnie, więc i r6.

  2. #3152

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Co z tego, że kosztuje te 8tys., jak nie wiadomo kiedy pójdzie Ci migawka w tym aparacie. Dodam, że potrafi paść bardzo szybko nawet po kilku tysiącach klatkach. Zajrzyj na fora. Tam jest sporo tematów odnośnie padniętej migawce. Mam Sony A73 od 2.5 roku i po nieco 2 latach padła mi. Na zdjęciach z bardzo krótkimi czasami zaczęły pojawiać się jasne pół okręgi. U innych jest jeszcze gorzej. Przed kosztami uratowała mnie 5letnia gwarancja w gratisie.

  3. #3153
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta


    Aha.

    Czyli zaszufladkowałeś już całą grupę zawodowych fotografów pracujących często po kilkanaście godzin dziennie jako "ignorantów".


    Zero pytań. Pozostawię to bez komentarza z mojej strony.
    juz wspominalem , ze przyszedlem na swiat z pewna wrodzona wada.

    nie bardzo rozumiem ludzi myslacych i piszacych nielogicznie.
    nawet nie ma sensu komentowac , ale wyjatkowo.


    jakim to cudownym tokiem myslenia wysuwasz wniosek , z na podstawie mojej oceny jednej wypowiedzi jednego ignoranta , twierdzacego , iz " lepiej ze aparat nie ma Displeya , gdyz sie nie rozbije" , nalezaloby wszystkich fotografow uznac za ignorantow , mimo iz nie znamy ich pogladow na ten temat ?

    uprawiasz zwykla Demagogie wynikajaca z braku dysycpliny wewnetrznej w toku rozumowania.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Thomason2005 Zobacz posta
    Co z tego, że kosztuje te 8tys., jak nie wiadomo kiedy pójdzie Ci migawka w tym aparacie. Dodam, że potrafi paść bardzo szybko nawet po kilku tysiącach klatkach. Zajrzyj na fora. Tam jest sporo tematów odnośnie padniętej migawce. Mam Sony A73 od 2.5 roku i po nieco 2 latach padła mi. Na zdjęciach z bardzo krótkimi czasami zaczęły pojawiać się jasne pół okręgi. U innych jest jeszcze gorzej. Przed kosztami uratowała mnie 5letnia gwarancja w gratisie.
    to swiadczy o tym , iz sony jest przewidujacy udzielajac 5- cio letniej gwarancji. brawo sony . nikt nie wie kiedy padnie migawka w aparacie.
    to moze byc jutro , a moze nigdy za naszego zycia

    aby wyciagac jakies ogolne wnioski nalezy znac dane statystyczne.

    mnie migwaka nie padla w canonie za to monitorek po dwoch latach i gwarancji juz nie mialem.
    w nikonie pamietamy akcje naprawy migawek i to nie w jednym egzemplarzu a w calych seriach.

    na strachu robi sie pieniadze , przyznaja to np sami producenci programow antywirusowych ( np mr Kaspersky ).

    z obawy przed uszkodzeniem karty ludzie domagaja sie dwoch slotow , podnoszac tym samym cene aparatow , gdy tymczasem prawdopodobienstwo padniecia karty jest wielokrotnie mniejsze od uszkodzenia migawki. Mimo to jakos nikt nie domaga sie migawki zapasowej w aparacie.


    Sam jestem ciekaw danych statystyczych na temat awaryjnosci sony ( innych producentow zreszta tez ) , ale chyba nie ma podstaw by mowic, ze sony jest jakosc wyjatkowo awaryjny. Do dzisiaj pracuja pierwsze a7 bezawaryjnie.
    Slowem - bez danych statystycznych to jest zwykle blablanie przyslowiowej Baby na targowisku.

    Bez zrodla stytystycznego nie odwazylbym sie czegokolwiek twierdzic na temat niezawodnosci jakiegokolwiek producenta.
    Moge powiedziec , ze wspolczesne aparaty sa bardziej niezawodne niz uzywane kiedys analogowe zenity , pataktici , zorki itp , itd.Robi sie tym wielokrotnie wiecej zdjec.

    Bardzo dobrze , ze sony trzyma w ryzach ceny aparatow. najwyzsza niezawodnosc w postaci c1d lub N6 kosztuje ok 30000 zl , a jakoscia obrazowania nie odbiega od aparatow za 8000 zl.

    wole aparat za 8000 zl , ktory robi swietne zdjecia niz za 20000 , ktorego ze wzgledu na cene z sufitu nie kupie.
    Sadze , ze nie jestem jedynym takiego zdania.

  4. #3154
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    juz wspominalem , ze przyszedlem na swiat z pewna wrodzona wada.
    nie bardzo rozumiem ludzi myslacych i piszacych nielogicznie.
    Do tej pory myślałem, że sam sobie często przeczysz, bo piszesz niechlujnie, ale ta wypowiedź rzuca na tę sprawę nowe światło. ;-).

  5. #3155
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wole aparat za 8000 zl , ktory robi swietne zdjecia niz za 20000 , ktorego ze wzgledu na cene z sufitu nie kupie.
    Sadze , ze nie jestem jedynym takiego zdania.
    Nieustająca kolejka chętnych na R5 (są tacy, którzy zamówili w pierwszym dniu po pojawieniu się info o aparacie, a jeszcze go nie mają) świadczy, że jest sporo takich, którzy są innego zdania.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2020 o 23:16 Powód: bez zaczepek, edytowałem część postu

  6. #3156
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Chyba pierwszy raz się z Tobą zgodzę.


    Nieustająca kolejka chętnych na R5 (są tacy, którzy zamówili w pierwszym dniu po pojawieniu się info o aparacie, a jeszcze go nie mają) świadczy, że jest sporo takich, którzy są innego zdania.

    kolejka wynika nie z duzego zapotrzebowania a z faktu , ze podaz jest nizsza od potrzeb.

    przy potrzebie 1000 000 egzemplarzy i produkcji 2000 000 kolejki nie bedzie

    przy potrzebie 100 egzemplarzy i produkcji 50 kolejka bedzie.

    znane sa bajki firm tlumaczacych sie opoznieniach w dostawie z powodu duzych potrzeb , a dostawy w ogole jeszcze nie nastapily.


    Produceni informowali iz z powodu covid produkcja bedzie ograniczana.
    A najprawdopodobniej przyczyna nie jest bezposrednio covid , a fakt ze w tym czasie banki trudniej finansuja przedsiewziecia.
    Najwiekszym ograniczeniem produkcji jest zawsze ograniczenie wynikajace z kapitalu obrotowego.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2020 o 23:17 Powód: bez takich tekstów komentujących osoby

  7. #3157
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    kolejka wynika nie z duzego zapotrzebowania a z faktu , ze podaz jest nizsza od potrzeb.
    Kolejna Twoja wypowiedź niepoparta faktami. Poczekamy na wyniki finansowe Canona i wszystko będzie jasne.

  8. #3158
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    .. Poczekamy na wyniki finansowe Canona i wszystko będzie jasne.

    jesli nieprawda Jest - jak insuujesz - to co napisalem , ze kolejka wynika z faktu, iz podaz jest za niska w stosunku do potrzeb , tzn Prawda musialoby byc , ze kolejka wynika z niskich potrzeb w stosunku do zbyt wysokiej podazy. Ze poniewaz produkuje sie za duzo w stosunku do potrzeb , wiec istnieje kolejka.


    c5mk2 , mk3 schodzily jak cieple buleczki i kolejki nie bylo.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-11-2020 o 23:17 Powód: za to powinna byc kartka

  9. #3159
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Twoje wypowiedzi od dłuższego czasu dotyczą jedynie tego, że nie wydasz 20.000 na aparat, bo to samo masz za 8.000 u konkurencji..
    kolejna bzdura jak zreszta zwykle.

    w ciagu ostatnich kilku miesiecy wsrod setek postow , moze znajdziesz ze 3 ,4 wypowiedzi w ktorych wyrazam opinie iz r5 jest relatywnie do mozliwosci zbyt drogi ( podobnie jak kiedys uwazalem tak samo w przypadku c5mk4 - i jest to aparat b. rzadki).
    jednoczenie kilkukrotnie wyrazilem opinie, iz nizsze R-ki Maja cene fair.
    poczawszy od RP do R6 uwazam, ze ceny sa wywazone i adekwatne do mozliwosci aparatow a takze mozliwosci rynku.

    w tym watku nie uwazam , zeby 8000 zl za sony bylo okupione jakas szczegolna zawodnoscia aparatu.
    nie ma na ten temat danych statystycznych - zeby taka hipoteze snuc.

    Natomiat wiecej osob zdecycuje sie na zakup aparatu tanszego z 5-cio letnia gwarancja , nawet gdyby byl bardziej zawodny ( czego do konca nie wiemy na pewno o ile bardziej - jesli to Prawda w ogole ) , niz aparatu za 20 000 - przeszacowany - ktory nawet przechowywany jak jajko, po 5 - latach sie zdekapitalizuje , dajac przy tym porownywalna jakosc obrazowania.

    osobiscie przy porownywalnej jakosci obrazowania i podobnych mozliwosciach uznalbym za rozsadniejszy wybor aparatu tanszego.


    takie sa obiektywne fakty.


    a tak juz pomijajac Meritum - dlaczego wciaz sie czepiasz moich wypowiedzi ? Uwazasz , ze nie mam prawa do wlasnego zdania ? Ma byc konieczne takie jak Twoje?

    uwazam ze opinia iz lepiej ze aparat nie ma moinitorka , gdyz dzieki temu mniej sie moze rozbic jest glupia. W takim momencie przerywam czytanie , gdyz nie interesuja mnie wynurzenia ignoranta - w dodatku opinia ilustrowana kotletem ( zreszta slabawym). tak samo lepiej zeby nie mial IBIS ,gdyz tez mniej do popsucia itd , najlepiej posostac w epoce kamienia przedlupanego , zeby nie uszkodzily sie narzedzia do lupania kamienia.

  10. #3160
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Thomason2005 Zobacz posta
    Co z tego, że kosztuje te 8tys., jak nie wiadomo kiedy pójdzie Ci migawka w tym aparacie. Dodam, że potrafi paść bardzo szybko nawet po kilku tysiącach klatkach. Zajrzyj na fora. Tam jest sporo tematów odnośnie padniętej migawce. Mam Sony A73 od 2.5 roku i po nieco 2 latach padła mi. Na zdjęciach z bardzo krótkimi czasami zaczęły pojawiać się jasne pół okręgi. U innych jest jeszcze gorzej. Przed kosztami uratowała mnie 5letnia gwarancja w gratisie.
    w bezlustetkowach leci migawka? myślałem że to dolegliwość luster. Macie jakieś statystki? bo w lustrzance od 200k zaczynają się problemy

Strona 316 z 410 PierwszyPierwszy ... 216266306314315316317318326366 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •