Strona 278 z 410 PierwszyPierwszy ... 178228268276277278279280288328378 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 771 do 2 780 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2771
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Takie są fakty, 5 lat tworzone portfelami/ocenami ludzi.

    Załącznik 3399

    Sadzisz więc że najgorszy wynik i największy trend spadkowy ( z około 1250 na 350 czyli ponad 3,5 razy) Nikona to tylko sprawa złego marketingu ?
    U Canona ów spadek to tylko (około) 2 razy więc gdyby Nikon miał marketing Canona to by było znacznie lepiej niż u Sony ?

    Chyba jesteś (podświadomym/ukrytym ?) fanem Nikona.
    Liczą się fakty a nie wnioskowanie życzeniowe

    jp
    Panie Janie, a przeczytałeś Pan co na tym wykresie jest dokładnie napisane pod osią poziomą? Nie? Tam jest opisane kluczowe wyjaśnienie do tego wykresu.

  2. #2772
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Jacek coś wspominał o świetnym Af w nikonnach, to tu mamy nieco inne zdanie.
    Druga wersja oprogramowania totalnie odmieniła AF. Opinia (stereotyp) powstał gdy wypuszczono modele na rynek. Czyli z wersją 1.0
    Nawet nie słucham co tam mówi yutuber, bo mam swoje zdanie na temat ludzi produkujących masowo filmy. Generalnie to mało ufam temu co ktokolwiek tam mówi. Sprzęt wpierw trzeba poznać. Eyefocus w nikonie potrafi się gubić i wyraźnie napisałem, że ta funkcja jest gorsza niż w Sony. Mam nadzieję, że tak jest tylko na razie i kolejny model Z-ki będzie pod tym względem lepszy.

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Jaki adapter umożliwia połączenie obiektywów ef z nikon z?
    Choćby ten kipon https://www.nikoneye.com/first-image...focus-adapter/
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-12-2019 o 21:08

  3. #2773
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Druga wersja oprogramowania totalnie odmieniła AF. Opinia (stereotyp) powstał gdy wypuszczono modele na rynek. Czyli z wersją 1.0
    Nawet nie słucham co tam mówi yutuber, bo mam swoje zdanie na temat ludzi produkujących masowo filmy. Generalnie to mało ufam temu co ktokolwiek tam mówi. Sprzęt wpierw trzeba poznać. Eyefocus w nikonie potrafi się gubić i wyraźnie napisałem, że ta funkcja jest gorsza niż w Sony. Mam nadzieję, że tak jest tylko na razie i kolejny model Z-ki będzie pod tym względem lepszy.


    Choćby ten kipon https://www.nikoneye.com/first-image...focus-adapter/
    A masz Zetkę ? Pytam, bo takie "Generalnie to mało ufam temu co ktokolwiek tam mówi" i następnie pisanie, że coś jest lepsze lub gorsze jak się nie mm sprzętu, którym się regularnie foci jest własnie takim "Generalnie to mało ufam temu co ktokolwiek tam mówi"

    Tak czy siak ( odnośnie tematu Canon EOS R - dyskusja ogólna. ) po update 1.4 w R gościu z filmiku stwierdził, że funkcja eyeAF jest niemal na poziomie sony i tym samym lepsza od nikona Z - który się "gubi" Wg jego opinii popartej praktycznymi testami a gościu wyraźne zaznacza, że pracuje na soniaczach.

  4. #2774
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jacek_Z dziękuję za info. Próbowałem szukać w polskiej dystrybucji ale jakoś nie znajduję.

  5. #2775
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Swoją drogą ciekawe ilu użytkowników CB ma już R? Początkowo miał raczej chłodne przyjęcie
    Na razie jakoś dziwny. Te przyciski wiadomo, że nie to co prostota i jasność wszystkiego jak w 5D. Te pokrętło pod kciuk bardzo niewygodne i jedną ręką nie do obsłużenia. Czemu po lewej stronie zmarnowali wspaniałe pokrętło tylko na funkcje ON/OFF i nie dodali MODE: M,TV, AV itd. Czekam na grip meike, uchwyt nieco wyższy będzie idealny.

  6. #2776
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    R-ki używam dopiero od 4 dni, więc moja opinia jest pisana "na świeżo" - zrobiłem dopiero około 200 zdjęć, wszystkie w raczej trudnych warunkach, ISO 3200 - 12 800.
    Przesiadłem się z 5DmkII na EOS R i różnica jest kosmiczna.
    Podejmowałem podobną decyzję przed wakacjami, ale wpadła mi gdzieś w oczy opinia, że filozofia sterowania w R jest kompletnie odmienna i jakoś mnie to na tyle przeraziło, że wolałem dopłacić wtedy naprawdę niewiele do 5D4

  7. #2777
    Uzależniony Awatar Robert Dy
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Świątniki Górne
    Wiek
    57
    Posty
    556

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Też byłem zdecydowany na 5D IV ale w końcu wybór padł na R. Przeważyło AF (śledzenie oczu po aktualizacji 1.4.0), ruchomy wyświetlacz i niższa cena. To czego mi najbardziej brakuje to dłuższy czas pracy baterii.
    Ostatnio edytowane przez Robert Dy ; 06-12-2019 o 12:09
    EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, EF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

    flickr, Facebook

  8. #2778
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Szczerze pisząc, nie rozumiem tego, że niektórych odstrasza przed zakupem sprzętu inna "filozofia" sterowania. Miałem 550d, 60d, 7dmk1, 6, 6d2 i teraz R i generalnie nigdy nie miałem problemów z szybkim przestawieniem się na nowe. Być może wynika to jakieś indywidualne predyspozycje, że ja ogólnie tego typu kwestie ogarniam bardzo szybko.

  9. #2779

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Szczerze pisząc, nie rozumiem tego, że niektórych odstrasza przed zakupem sprzętu inna "filozofia" sterowania. Miałem 550d, 60d, 7dmk1, 6, 6d2 i teraz R i generalnie nigdy nie miałem problemów z szybkim przestawieniem się na nowe. Być może wynika to jakieś indywidualne predyspozycje, że ja ogólnie tego typu kwestie ogarniam bardzo szybko.
    Tak, też tego nie rozumiem. Kwestia kilku dni zabawy i człowiek się przestawia. To tylko aparat z kilkunastoma guzikami, w gruncie rzeczy o tych samych/podobnych funkcjach.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  10. #2780
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ta taka mityczność przepaści w ergonomii między różnymi systemami
    Przeskoczyłem z nikona na sony (które to miało być kalekie w tej materii) i przestawiłem się bardzo łatwo.

Strona 278 z 410 PierwszyPierwszy ... 178228268276277278279280288328378 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •