Strona 364 z 410 PierwszyPierwszy ... 264314354362363364365366374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 631 do 3 640 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3631
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    https://www.reddit.com/r/canon/comme...t=share_button

    Chłop usmażył sensor. Chwila na słońcu z 85'ka 1.2.

  2. #3632
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    https://www.reddit.com/r/canon/comme...t=share_button

    Chłop usmażył sensor. Chwila na słońcu z 85'ka 1.2.
    Mam to samo. Matryca działa.

  3. #3633
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Mam to samo. Matryca działa.
    Jak się na to załapałeś?

  4. #3634
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jak się na to załapałeś?
    Prawdopodobnie praca pod słońce, a na plenerach dużo tak pracuje. Wydaje mi się że to dlatego tak szybko się jara bo czarny inaczej absorbuje światło. Z matryca dużo ciężej, chociaż jest takie ostrzeżenie na body, że kierowanie aparatu w słońce może uszkodzić matrycę. Tego typa moim zdaniem działa a osmalenie da się usunąć (wątku nie czytałem)

  5. #3635
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    (...) Swoją drogą co do ogólnie systemu RF, to odnoszę wrażenie, że jest to w dużym stopniu skok na kasę. Rewolucyjny jest AF, LV i nei wiem co tam jeszcze...? (...)
    Moim zdaniem warto dopłacić za tą "rewolucyjność AF", szczególnie jeśli fotografuje się ludzi z małą GO. Pamiętam jak przyszło R i podpiąłem (wcześniej miałem 6d2, 6d i cropy) EF 50/1.4 i nagle szok - to szkło zaczęło działać, same celne w oko, nie to co na lustrach Z innymi szkłami analogicznie.

    Ostatnio robię archiwizację zdjęć z kompa od roku 2006, ile ja miałem nietrafionych fot właśnie z luster, nawet takich prostych krajobrazowych. Siedząc w tych zdjęciach codziennie, widzę jaki postęp zrobiłem technologiczny, jak i osobisty.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 02-12-2022 o 10:40

  6. #3636
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    686

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie no, 50tka to fakt, że nagle zaczęła trafiać tam gdzie chcę, odzyskał ten obiektyw jakąś wartość, bo tak to go woziłem, a nigdy nie używałem szczerze mówiąc. Co do nietrafionych zdjęć, to w przypadku fotografowania szybkich obiektów latających na pewno ma to ogromne znaczenie (szybki i sprawny AF), natomiast w moim przypadku (krajobraz) już mniejsze. Zawsze robiłem z 4-5 zdjęć tego samego, a w domu sobie wybierałem, które najbardziej mi odpowiada pod względem ostrości .

    Co mi się nie podoba w R, to to, że generalnie działam w trybie AV i na lustrze nawet nie patrząc na czas, jaki mi się ustawił czułem po prostu (przez wydłużony czas migawki, ten dźwięk lustrzanki), że jest długo i zdjęcie wyjdzie rozmyte. Naturalnie podbijałem ISO. W R nie czuję zupełnie czy czas jest np 1/20 czy 1/200. Czy da się np powiększyć w wizjerze te cyferki aby były bardziej widoczne? Może to by mi jakoś pomogło. Może to po prostu kwestia przyzwyczajenia i potrzeba czasu.

  7. #3637
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Nie no, 50tka to fakt, że nagle zaczęła trafiać tam gdzie chcę, odzyskał ten obiektyw jakąś wartość, bo tak to go woziłem, a nigdy nie używałem szczerze mówiąc. Co do nietrafionych zdjęć, to w przypadku fotografowania szybkich obiektów latających na pewno ma to ogromne znaczenie (szybki i sprawny AF), natomiast w moim przypadku (krajobraz) już mniejsze. Zawsze robiłem z 4-5 zdjęć tego samego, a w domu sobie wybierałem, które najbardziej mi odpowiada pod względem ostrości .

    Co mi się nie podoba w R, to to, że generalnie działam w trybie AV i na lustrze nawet nie patrząc na czas, jaki mi się ustawił czułem po prostu (przez wydłużony czas migawki, ten dźwięk lustrzanki), że jest długo i zdjęcie wyjdzie rozmyte. Naturalnie podbijałem ISO. W R nie czuję zupełnie czy czas jest np 1/20 czy 1/200. Czy da się np powiększyć w wizjerze te cyferki aby były bardziej widoczne? Może to by mi jakoś pomogło. Może to po prostu kwestia przyzwyczajenia i potrzeba czasu.
    Mam wrażanie, że jesteś strasznie rozczarowany tym aparatem. Spodziewałeś się WOW a dostałeś... co dostałeś. Cyferki małe To przez LV rób lub ustaw sobie minimalny czas naświetlania. Pytanie. Czego się spodziewałeś po aparacie ze starą matrycą( premiera 2016r.) wypuszczonego, pod presją konkurencji? Chcesz coś fajnego, to kup sony a7IV lub r5. Aha i nie wiem w czym obrabiasz ale eRKa miała duży problem w Adobe/LR z kolorami. Dopiero od jakiegoś czasu ma profile. Może to coś Ci pomoże.

    P.S Ja przesiadłem się z 5dIII i dla mnie to był kosmos w dwóch aspektach. AF i rozpiętość na niskich ISO. Rozczarowanie zaś pod względem wysokiego ISO.

  8. #3638
    Coś już napisał Awatar TomekCanon
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Kraków
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Właśnie jestem po pierwszych kilku dniach z R-ką. W porównaniu do 5D IV niektóre rozwiązania dość upierdliwe, ale dla AF warto było kupić.
    W końcu działa to jak należy.
    Mam: R, R6, A7 IV Szkła: 16-35 2.8L II, 35 1.4L, 135 2.0L, 70-200 4L, Sony 24-70 F4
    Miałem (dużo tego): Canony: 20D,40D,60D,70D,2x5D,2x5D II,3x5D III,5D IV, 2x6D,6D II,7D,7D mark II. I Nikony: D50, D90, 2xD7000, D200, D610. Sony: A100, A6300, A7 II, A7 III

  9. #3639
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    686

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    #Robert - rozczarowująca jest cena/możliwości, spodziewałem się "wow", a jak pisałem już wyżej - jest lepiej generalnie rzecz ujmując, ale to jak przesiadka z dokładnie tego samego samochodu do drugiego identycznego, tyle, że ten drugi ma klimatyzację, androida w radiu i np grzane fotele, czy tam nieco mocniejszy silnik. Przesiadka z 6d na R to na pewno nie jest przesiadka np z Dacii na Audi i trzeba mieć to na uwadze. Jak pobawię się nim więcej i przywyknę, to może bardziej optymistycznie będę na ten aparat spoglądał. Póki co oceniam zmianę taką emotką: a nie taką .

  10. #3640
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 406

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez TomekCanon Zobacz posta
    Właśnie jestem po pierwszych kilku dniach z R-ką. W porównaniu do 5D IV niektóre rozwiązania dość upierdliwe, ale dla AF warto było kupić.
    W końcu działa to jak należy.
    Podstawowy mankament ergonomiczny R to brak trzeciego kółka. 5DIV też go nie ma. W R jest ratunek w postaci dodatkowego pierścienia w szkłach RF.
    Przy braku presji czasowej tryb Fv załatwia prawie wszystko. R5 i R6 mają trzecie kółko na body i po problemie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 364 z 410 PierwszyPierwszy ... 264314354362363364365366374 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •