Strona 353 z 410 PierwszyPierwszy ... 253303343351352353354355363403 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 521 do 3 530 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3521

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W tego typu marketach ekspozycja polega na tym, że możesz sobie popatrzeć na ten sprzęt przez szybkę. Jeszcze nigdy nie pozwolili mi zrobić żadnych zdjęć, czy choćby sprawdzić działanie AF. Można więc przyjąć, że to praktycznie nieużywane egzemplarze. Jeśli cena Wam odpowiada to bym brał.
    Ja w sklepie dla idiotów bawiłem się Canonem R6 który był trzymany za szybką. Tylko sprzedawcę poprosiłem i jeszcze musiał załatwić kartę. Ale poza tym to chyba cały czas ten Canon rzeczywiście stał za szybką. Z kolei Canony R to widziałem już na zewnątrz gdzie każdy mógł je dotknąć.

  2. #3522
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Po przeczytaniu przedmówców ściągnęłam raw therapee do pracy z plikami z R. Co to za koszmar! Affinity chrzani mi ostrość, a ten wsadza jakąś mgłę na obraz, nic nie zmieniałam w ustawieniach, jedynie wyprostowałam i przycięłam, co to jest za dno! nie poznałam pliku który wcześniej oglądałam w Fast Stone Image veiwer.
    Ratunku, jest coś darmowego bo akurat nie ma kasy co normalnie czyta te rawy i nie doprowadza do furii?

  3. #3523
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Trawa Zobacz posta
    Po przeczytaniu przedmówców ściągnęłam raw therapee do pracy z plikami z R. Co to za koszmar! Affinity chrzani mi ostrość, a ten wsadza jakąś mgłę na obraz, nic nie zmieniałam w ustawieniach, jedynie wyprostowałam i przycięłam, co to jest za dno! nie poznałam pliku który wcześniej oglądałam w Fast Stone Image veiwer.
    Ratunku, jest coś darmowego bo akurat nie ma kasy co normalnie czyta te rawy i nie doprowadza do furii?
    Faststone pewnie czyta jpg zaszytego w raw a rawtherapee wymaga zmiany kilku ustawień żeby obrazek był "kontrastowy i kolorowy". Jeśli chcesz mieć takie kolory z raw jakie widzisz w FS to tylko darmowy soft Canona DPP.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #3524
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Trawa Zobacz posta
    Po przeczytaniu przedmówców ściągnęłam raw therapee do pracy z plikami z R. Co to za koszmar! Affinity chrzani mi ostrość, a ten wsadza jakąś mgłę na obraz, nic nie zmieniałam w ustawieniach, jedynie wyprostowałam i przycięłam, co to jest za dno! nie poznałam pliku który wcześniej oglądałam w Fast Stone Image veiwer.
    Ratunku, jest coś darmowego bo akurat nie ma kasy co normalnie czyta te rawy i nie doprowadza do furii?
    DOKŁADNIE I TA NAGONKA NA NOWY SPRZĘT A WCALE NOWY NIE JEST R5 TO 5D MARK 4 PODOBNIE R56 TO MARK 3 WIĘC CO TO ZA NOWOŚĆ POZA USYUNIECIEM LUSTRA I DROŻSZYM SPRZETEM I OBIEKTYWAMI
    teraz serio to też nie widzę sensu zmiany na r testowałem każdy model R i nie wniósł nic nowego poza ceną i stresem związanym z ceną i sprzedażą systemu ef z is tradycyjnego zamiast zrobić canon 5d mk5 i coś nowego wstawić canon cyklicznie przyzwyczaja nas do zmiany systemu tylko po co samo się wie

  5. #3525
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Z dslr doszli do ściany jeśli chodzi o AF i możliwość wstawienia stabilizacji matrycy.
    Ale jeśli ktoś chce przez jakiś czas jeszcze zostać z lustrem to przecież ostatnie puszki typu 6d2, czy 5d4 mają ciągle świetne możliwości. Rynek wtórny robi się coraz większy a ceny przez to bardzo przystępne.
    Dla każdego coś fajnego
    Miłego dnia
    moja www

  6. #3526
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    dokładnie nie trafili też z covidem i to im psuje szyki?
    jacek L

  7. #3527
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mam pytania do użytkowników eRki:
    - czy przy założonym dekielku i obserwacji przez wizjer widzicie lekkie odbicie graficznych/numerycznych elementów intefejsu na soczewkach (?) wizjera? Taka fioletowa, rozmyta flara. Coś podobnego do odbić na np. szybach wystawowych.
    - czy w przypadku zdjęć zawierających jednocześnie duży obszar ciemny oraz jakiś element o dużej jasności - czy widzicie fioletową flarę od tego jasnego elementu?

    Jestem w tej chwili w wilgotnym, gorącym kraju i podczas robienia zdjęć wieczornych zauważyłem że widzę flary w wizjerze - pojawiają się bliżej oka, niż jest umiejscowiony wyświetlacz OLED. Zastanawiam się, czy to "ficzer" eRki, którego wcześniej nie zauważyłem, czy też może mam np. zaparowaną od wewnątrz "komorę" (no, musi tam być kilka soczewek przed ekranem OLED, nie? wizjera.

  8. #3528
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak, widzę odbicia o których piszesz. Noszę okulary jak coś.

  9. #3529
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dzięki.
    No to, moim zdaniem, to jest jedna z nielicznych niedoróbek tego korpusu. Przy specyficznych zdjęciach mam mocną flarę na około 1/6 powierzchni zdjęcia. Nie jest to tylko problem kosmetyczny - flara przeszkadza mi w ocenie detalu na focie.

  10. #3530
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    mozesz wkleic tak uszkodzone zdjecie?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 353 z 410 PierwszyPierwszy ... 253303343351352353354355363403 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •