Strona 260 z 410 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262270310360 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 591 do 2 600 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2591
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale przecież doskonale wiesz że AF fazy z zasady działania jest szybszy od AF kontrastu.
    dla mnie szybkosc nie jest dla jedynym kryterium.

    poza tym DPAF w Canonie tez przeciez nie jest kontrastowy. tylko ze wzgledu na inny pomiar lepiej sie do niego sprawdzaja silniki STM (optymalizowane pod doostrzanie malymi kroczkami) niz USM, ktore smigaja zywiej na klasycznym fazowym AF.

    to co sam widze, to ze taki EFM 32mm potrafi mi "pobiec" w niewlasciwa strone i potrzebuje wiecej czasu, zeby odpowiednio naostrzyc. w lustrzankach nie widze takiego efektu z uzywanymi szklami. sa inne efekty (np. "pompowanie" pseudo-USM w 50/1.4 przy pracy w LV, albo glupawe gubienie sie Sigmy EX 50/1.4 w LV na malokontrastowych obiektach) ale to nie sa regularne przypadki

    jakby nie wrozyl - dwa rozne pomiary odleglosci ostrzenia o roznych wadach i roznych zaletach. ten przez matryce ma przewage dokladnosci. ten przez celownik IMHO szybszego (przynajmniej pod wartoscia oczekiwana) dobiegania do pierwszego ujecia w serii. dla mnie osobiscie zaden nie jest kluczowy w wyborze sprzetu, chociaz zauwazam je w roznych aspektach uzywania aparatow.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To że w porównaniu subiektywnym jakiś puszek czy zastosowaniach "wychodzi" inaczej to jest to wyjątek.
    Są już stosowane AF fazy -4 EV, prace trwają

    I trzeba porównywać aparaty z tej samej półki/technologii
    tu akurat ciezko porownywac. mozna porownac LV w 6D2 z RP albo 5DIV z R. ale juz niekoniecznie fazowy AF lustrzanki z ktorymkolwiek Dual Pikselem. mozna sobie co najwyzej we wlasnym przypadku przefocic, porownac i ocenic co sie w konkretnych sytuacjach zdjeciowych lepiej sprawdza z posiadanymi obiektywami. w Canonie mozna z grubsza powiedziec, ze STM bedzie "przyjemniej" pracowal z Dual Pikselem, ale klasyczny USM (taki prawdziwy Ring USM) nieco sprawniej z fazowym.
    www albo tez flickr

  2. #2592
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Czy ten bezlusterowy FF też robi postprodukcje zaraz po zdjęciu? Generalnie mam 5DmII i M100, fotki z 5DmII w porównaniu do M100 to masakra... ciemne i szare, kiedy M100 chyba tam kręci krzywymi itp. Zastanawiam się czy R też tak polepsza fotki? Chyba czas porzucić 5DmII, ciężkie i zdjęcia gorsze niż z iPhone ....

  3. #2593
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Czy ten bezlusterowy FF też robi postprodukcje zaraz po zdjęciu? Generalnie mam 5DmII i M100, fotki z 5DmII w porównaniu do M100 to masakra... ciemne i szare, kiedy M100 chyba tam kręci krzywymi itp. Zastanawiam się czy R też tak polepsza fotki? Chyba czas porzucić 5DmII, ciężkie i zdjęcia gorsze niż z iPhone ....
    Każdy aparat cyfrowy robi "postprodukcję" aby ze świata rejestrowanego przez piksele zrobić świat taki jak widzą ludzie.

    W aparatach są ustawienia "domyślne/automatyczne" które dają zadawalający wygląd zdjęcia w szerokim zakresie sytuacji zdjęciowych.
    W nowych aparatach oprogramowanie (np. smartfony) często doprowadza/"ulepsza" wygląd zdjęcia do takiego które jest dalekie od tego co widzimy w trakcie robienia zdjęcia a jest bliskie "pocztówce".

    W wyższej klasie aparatów (np. 5Dx) użytkownik ma bardzo duży zakres możliwości dopasowania do swoich potrzeb.
    Ale to pozwala także na "nieprawidłowe" dobranie ustawień co kończy się ... masakrą

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-10-2019 o 04:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #2594
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Czy ten bezlusterowy FF też robi postprodukcje zaraz po zdjęciu? Generalnie mam 5DmII i M100, fotki z 5DmII w porównaniu do M100 to masakra... ciemne i szare, kiedy M100 chyba tam kręci krzywymi itp. Zastanawiam się czy R też tak polepsza fotki? Chyba czas porzucić 5DmII, ciężkie i zdjęcia gorsze niż z iPhone ....


    BTW - zmiana aparatu na nowszy nie spowoduje tego, że zacznie się robić lepsze zdjęcia Proponuję zapoznać się z bliżej z już posiadanym aparatem

    Ale zdecydowanie zakup nowego aparatu będzie łatwiejszy niż poznanie możliwości obecnie posiadanego
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-10-2019 o 11:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #2595
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wiem o co Wam chodzi, ale tez juz jestem na tym etapie, ze nie chce mi sie krecic suwakami w LR (lightroom) przy setek zdjec z wakacji. W dodatku moj stary LR nie wspiera mojego M100, musze na DEC (o ile pamietam tak sie nazywal) format przerabiac i potem sie tam bawic. No ale relatywne z 5DmII jest wiecej noszenia i potem zabawy, M100 robi duzo fajniejsze zdjecia i sa od razu dostepne, nie trzeba meczyc sie w LR. Dlatego zastanawiam sie czy nie zmienic 5DmII na ta Rke, mniej noszenia i od razu jakas postprodukcja i fajne zdjecia od reki, bez poswiecania czasu w LR.

    Znacie jakis picturestyle, ktory zwraca cos jak M100 zaraz po zrobieniu zdjecia? Tak zebym sobie w 5DmII zaladowal, bo moze chociaz tymczasowo rozwiaze problem abym w aparat na wakacje nie inwestowal 10 tys .
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 19-10-2019 o 15:56

  6. #2596
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    zacznij robić w jpegach
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #2597

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Czy ten bezlusterowy FF też robi postprodukcje zaraz po zdjęciu? Generalnie mam 5DmII i M100, fotki z 5DmII w porównaniu do M100 to masakra... ciemne i szare, kiedy M100 chyba tam kręci krzywymi itp. Zastanawiam się czy R też tak polepsza fotki? Chyba czas porzucić 5DmII, ciężkie i zdjęcia gorsze niż z iPhone ....
    ...... 5d2 generuje PRZEPIEKNY obrazek w rawie. Jak chcesz podkreconych kolorow to jpeg+picture style. Jeśli Tobie nie podobają sie rawy(jak mniemam) z 5d2 to po uploadzie rawów z R do LR byś się poszedł wieszać.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  8. #2598
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wiem o co Wam chodzi, ale tez juz jestem na tym etapie,
    czy jest to etap wyzsego zaawansowania , czy krok do tylu ?

    pytam , bo chcialbym wiedziec co mnie szeka.

  9. #2599
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zostałbym przy tym M100 jeśli zdjęcia z niego wychodzą takie jak trzeba. Serio. Bez żadnych złośliwości.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #2600
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    No ale relatywne z 5DmII jest wiecej noszenia i potem zabawy, M100 robi duzo fajniejsze zdjecia i sa od razu dostepne, nie trzeba meczyc sie w LR. Dlatego zastanawiam sie czy nie zmienic 5DmII na ta Rke, mniej noszenia i od razu jakas postprodukcja i fajne zdjecia od reki, bez poswiecania czasu w LR.
    Jeżeli nie masz ochoty na wielką obróbkę to optymalne jest DPP. Obrazek otwiera się z zapisanym stylem jakby był JPG ale zawsze można coś zmienić - balans bieli , styl, wykadrować, wypuścić w docelowej rozdzielczości.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 260 z 410 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262270310360 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •